Data publikacji:

Ranking kremów na suche pięty

Popękana, sucha, zrogowaciała skóra na piętach to nieestetyczny problem, z którym zmaga się wiele osób. Czy można jakoś temu zaradzić i cieszyć się gładkimi stopami nie tylko latem, lecz również i zimą? Odpowiedź jest prosta – warto zadbać o systematyczną pielęgnację. Czasami bagatelizowanie tych prostych, rutynowych czynności może jednak sprawić, że stopy będzie musiał obejrzeć profesjonalista – kosmetolog lub podolog. Wystarczy jednak przestrzegać kilku zasad, by uniknąć wizyty w specjalistycznym gabinecie. Na początku należy sięgnąć po dobry krem na suche pięty. Ranking polecanych przez nas kosmetyków zawiera preparaty od różnych marek. Sprawdź, które z nich wybrać, i dowiedz się, jak skutecznie zadbać o stopy!
krem na suche pięty

Krem na suche pięty – jak wybrać najlepszy?

Skóra pięt jest znacznie grubsza od tej na innych częściach ciała. Trudno się temu dziwić, to w końcu stopy „dźwigają” całą naszą sylwetkę, muszą być więc znacznie bardziej wytrzymałe. Nie oznacza to jednak, że możemy bezkarnie zapomnieć o ich pielęgnacji. Wręcz przeciwnie – jeśli chcemy cieszyć się miękką i gładką skórą, musimy postawić na systematyczną regenerację. Pomoże w tym oczywiście dobry krem do suchych pięt.

Ranking kosmetyków ułatwi wybranie najlepszych z nich. Nim je przedstawimy, zastanówmy się, co sprawia, że ich używanie jest tak bardzo ważne! Pięty pękają wtedy, gdy dochodzi do zburzenia równowagi między złuszczaniem i narastaniem naskórka. W efekcie na najtwardszych miejscach na stopach (ich kantach, piętach czy bokach palców) zaobserwujemy nieestetyczne zgrubienia i bruzdy.

Niewłaściwa pielęgnacja, ale też nieodpowiednio dopasowane obuwie czy stojący tryb życia mogą potęgować ten dyskomfortowy problem. Jeśli chcemy zadbać o stopy, musimy pamiętać o regularnym aplikowaniu kremu na suche pięty. Nie można przejść obojętnie obok składników, które powinny znaleźć się w preparacie dedykowanym temu szczególnemu rodzajowi naskórka.
  • Krem na suche pięty powinien zawierać przede wszystkim mocznik. Jego niższe stężenia, do około 25%, będą działać zmiękczająco, stężenie powyżej 30% odpowie za złuszczanie naskórka.
  • W kosmetykach do stóp warto szukać również kwasu mlekowego, który wprowadzi harmonię między procesami nawilżania i złuszczania naskórka.
  • Dobrze sprawdzą się również składniki natłuszczające i zabezpieczające naskórek przed utratą wody – gliceryna, lanolina, masło shea czy naturalne oleje.
  • W kremach do stóp warto szukać również składników przyspieszających gojenie ran (panthenol) czy olejków eterycznych o właściwościach antyseptycznych.

Jak stosować krem na suche pięty?

Stosowanie kremu na suche pięty powinno stać się rutyną pielęgnacyjną wtedy, gdy zmagamy się z szorstkim naskórkiem. Wystarczy, że emulsję kosmetyku wmasujemy delikatnie w osuszone i oczyszczone pięty po kąpieli – jeden lub dwa razy dziennie. Preparaty z wysoką zawartością mocznika można stosować wyłącznie na najtwardsze miejsca – należy umyć po tym dokładnie ręce! Na posmarowane stopy warto założyć bawełniane skarpetki, by krem nigdzie się nie wytarł.

Kremy na suche pięty – ranking polecanych kosmetyków

Oto kosmetyki, które znalazły się na naszej rankingowej liście kremów na suche pięty!
  1. Sylveco Krem regenerujący do stóp bogaty w oleje, ekstrakt z brzozy i aloesu.
  2. Gehwol Med. Lipidro-Creme zawierający mocznik i składniki wyrównujące niedobory lipidów.
  3. Kultowy Sholl Krem regenerujący na popękane pięty.
  4. Idolab Renew2 Aktywny krem do stóp o silnym działaniu regenerującym.
  5. Soraya Foodie Awokado Krem do stóp o formule bogatej maski.
  6. Laboratorim Bioton Krem do stóp prodiabetyczny.
Autorka: Anna Mlonka