Data modyfikacji:

Jak wybrać krem z filtrem pod makijaż?

Czy wiesz, że promieniowanie słoneczne należy do najważniejszych czynników powodujących przedwczesne starzenie się skóry? To właśnie dlatego tak istotne jest stosowanie kosmetyków, które uchronią ją przed działaniem promieni UVA i UVB. Jednym z nich powinien być dobrze dobrany krem z filtrem pod makijaż. Sprawdź, jak wybrać ten najlepszy.

krem z filtrem pod makijaż

Krem z filtrem do twarzy – dlaczego jest tak ważny?

Skóra twarzy na działanie promieni słonecznych narażona jest nie tylko latem, ale i w pozostałych porach roku. Wiele kobiet wciąż zapomina, że nawet w trakcie jesiennej czy zimowej aury promieniowanie dociera do odsłoniętych partii ciała.

Dlaczego promieni ultrafioletowych należy się obawiać? Już dawno temu udowodniono, że są one powodem powstawania zmarszczek i przesuszenia skóry. Bywa, że promieniowanie przyczynia się do powstawania przebarwień. Aby uniknąć wszystkich tych konsekwencji, skórę twarzy należy chronić dobrym kremem z filtrem.

Krem pod makijaż, który chroni

Zapewne zauważyłaś, że wiele pudrów i podkładów posiada filtry SPF 15 lub 30. Niestety, taka moc filtra jest zbyt mała, aby uchronić skórę przed zgubnym działaniem promieni UV. Z tego względu pod makijaż warto używać dobrego kremu z filtrem SPF co najmniej na poziomie SPF 50.

Stosując krem z wysokim filtrem, będziesz mogła być spokojna o kondycję swojej skóry o każdej porze roku. Jak jednak wybrać najlepszy krem z filtrem pod makijaż?

Jaki krem pod makijaż sprawdzi się najlepiej?

Wybór kremu z filtrem pod makijaż nie jest łatwy. Konwencjonalne produkty tego rodzaju mają tłustą, gęstą konsystencję, która nie sprzyja utrzymywaniu się kosmetyków kolorowych. Dobry krem pod makijaż powinien nie tylko chronić skórę, ale i nie narażać na szwank starannie wykonanego makijażu.

  • Kremy z filtrami do twarzy powinny mieć działanie delikatnie matujące. Krem z matowym wykończeniem lepiej utrzyma się na twarzy, a jednocześnie będzie stanowił całkiem dobrą bazę pod makijaż.
  • Zwróć uwagę na to, by krem pod makijaż miał lekką konsystencję. Dzięki temu, nie będzie brzydko rolować się pod podkładem.
  • Ponadto krem z filtrem SPF powinien być dopasowany do potrzeb twojej cery. Prócz filtrów muszą znaleźć się w nim składniki, które ułatwią zwalczanie niedoskonałości.

Krem z filtrem pod makijaż dla cery tłustej

Posiadaczki cery tłustej powinny wybierać kremy z filtrami zawierające składniki absorbujące sebum. Matujące kremy pod makijaż zapobiegną błyszczeniu się cery i sprawią, że make-up utrzyma się na skórze znacznie dłużej.

Krem pod makijaż dla cery suchej

Jaki krem z filtrem powinna stosować posiadaczka cery suchej? Oczywiście ten, który prócz ochrony zapewni dogłębne nawilżenie. W składzie kremu nawilżającego powinny znaleźć się m.in. allantoina, kwas hialuronowy, mocznik.

Krem ochronny dla cery naczynkowej

Słońce jest szczególnie groźne dla cer ze skłonnością do pękających naczynek. Dlatego tak wazna jest właściwa pielęgnacja cery naczynkowej. Jeśli masz skórę naczynkową, koniecznie stosuj krem z filtrem o najwyższym możliwym poziomie ochrony. Niektóre kremy z filtrem dla cer naczyniowych posiadają domieszkę zielonego pigmentu, który poprawia koloryt skóry.

Kremy z filtrem a bielenie

Bolączką osób, które stosują kremy z filtrami UV do twarzy, jest efekt wybielania, widoczny zwłaszcza na fotografiach. Dotyczy to przede wszystkim filtrów mineralnych, pozyskiwanych w sposób naturalny. Jest to rezultat zastosowania dużych ilości surowca mineralnego. Niestety, efektu bielenia nie można uniknąć – możesz go za to zneutralizować za pomocą trików makijażowych.

Krem pod makijaż z filtrem. Jak go stosować?

Krem ochronny należy nakładać na suchą, oczyszczoną skórę, przed wykonaniem makijażu. Po jego aplikacji odczekaj, aż kosmetyk dokładnie się wchłonie. Później możesz przejść do wykonywania make-upu.

Krem z filtrem stosuj tylko wtedy, gdy planujesz dłuższy pobyt na zewnątrz. W warunkach domowych pielęgnuj skórę zwykłymi kremami, dopasowanymi do jej potrzeb.

Trzeba pamiętać, że raz nałożony krem z filtrem po 8-12 godzinach nie będzie działał równie skutecznie, jak zaraz po nałożeniu. Jeśli planujesz wielogodzinny pobyt na plaży czy całodniową wycieczkę, znajdź czas w trakcie dnia na umycie skóry i ponowne nałożenie kremu ochronnego.

Najlepsze kremy z filtrem pod makijaż

Sprawdziliśmy, które kremy z filtrem sprawdzają się najlepiej w codziennym stosowaniu. Każdy z nich cechuje się ochroną SPF na poziomie minimum 50, dzięki czemu skóra jest skutecznie chroniona przed słońcem. Oto lista obrońców cery, którym zaufały kobiety.

Bielenda, krem ochronny z filtrem SPF 50

Pharmaceris S, krem ochronny SPF 50

Arkana, krem z filtrem pod makijaż SPF 50

Avene, krem z filtrem o wysokiej ochronie

La Roche Posay, Anthelios, ochronny krem do twarzy i okolic oczu

Dobry krem pod makijaż i ochrona skóry w jednym

Najlepsze kremy z filtrem nie tylko ochronią skórę przed przesuszeniem i przebarwieniami, ale także spełnią się w roli dobrej bazy pod makijaż. Dobierz krem, który spełni potrzeby twojej skóry, i połącz ochronę przeciwsłoneczną z pielęgnacją cery.

Autorka: Joanna Stanuch