Data modyfikacji:

Najlepsze książki podróżnicze: ranking

Marzysz o dalekiej podróży, ale wciąż zastanawiasz się nad destynacją? Poznaj najlepsze książki podróżnicze o Afryce, Australii i Wietnamie. Chcesz wiedzieć co zobaczyć w Afryce, czego unikać w Wietnamie i czego jeszcze nie wiesz o kangurach? Czytaj dalej.
najlepsze książki podróżnicze

Najlepsze książki podróżnicze

Jakie będą najlepsze książki dla wielbicieli małych i dużych wycieczek? Oczywiście książki podróżnicze. Sprawdź ranking najlepszych tytułów opisujących naszą planetę.

Książki podróżnicze o Afryce

1. Egipt: Haram halal – Piotr Ibrahim Kalwas

Nieznajomość nieeuropejskich kultur oraz zasad jest przyczyną powstawania i utrwalania się w społeczeństwie stereotypów. Książka pozwala spojrzeć na muzułmanów z innej perspektywy.

Autor przybliża nam ich obyczaje, dzięki czemu cała kultura muzułmańska staje się dla czytelnika lepiej zrozumiana. W książce znajdziesz w niej nie tylko informacje typowo turystyczne, ale także ciekawostki i zwyczaje zasięgnięte z kultury egipskiej. Tytuł ma formę reportażu.

2. Pięć kilometrów do „bomby”. Rowerem przez Afrykę – Elżbieta Wiejaczka, Tomasz Budzioch

Ela i Tomek wybrali się w podróż poślubną po Afryce. Kierunek wydaje się być egzotyczny, ale nie to jest najbardziej kontrowersyjnym elementem ich wyprawy. Młoda para postanowiła zwiedzić kontynent na rowerach.

Pedałowanie przez pięć miesięcy nie przypominało wakacji all inclusive pod żadnym względem. Podróż była jednak kształcąca. Czuli strach, radość, ekscytację i współczucie.

Musieli się zmierzyć z chorobami, insektami oraz trudnymi warunkami pogodowymi, ale mimo to wyszli z tego cało i stworzyli wzruszające i wciągające dzieło.

3. Marzyłam o Afryce – Kuki Gallman

To międzynarodowy bestseller, w którym znajdziesz wspomnienia z pobytu autorki na ranczu w Laikipii. Majestatyczny obraz Kenii jest przeplatany osobistymi refleksjami na temat życia i śmierci, przemijania oraz ludzkich tragedii.

Dzieło jest przepojone optymizmem, zostawia nutkę nadziei, mimo osobistych tragedii, jakie spotkały autorkę bestselleru. Jeśli masz ochotę na rozmarzone opisy, wzruszające refleksje i wciągające historie, to pozycja dla ciebie.

Książki podróżnicze o Wietnamie

1. Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie – Andrzej Meller

Andrzej Meller pokazuje prawdziwe oblicze Wietnamu, pełne kontrastów i paradoksów. To właśnie w tym miejscu zachodnie i wschodnie wpływy mieszają się ze sobą.

Z jednej strony to komunistyczne państwo ze ściśle określonymi zasadami, a z drugiej to mekka ludzi szukających schronienia przed prawem czy miłośników używek. Autor ukazuje czytelnikom Wietnam taki, jaki jest. Pokazuje jego ciemne oblicze, ale też jednocześnie zaznacza jego dobre strony. 


Przeczytaj także: 8 najlepszych polskich kryminałów

2. Emerytka w Wietnamie – Mariola Wójtowicz

Literatura podróżnicza nie jest tylko domeną młodych osób. W książce opisana jest miesięczna podróż po Wietnamie. To już szósta wyprawa dzielnej emerytki, która postanowiła zwiedzić świat po przejściu na emeryturę. Bohaterce udało się samodzielnie zorganizować i odbyć całą podróż.

Wszystkie wspomnienia, ciekawostki, ale też trudy podróży znajdziesz w książce. Tytuł jest dowodem na to, że życie nie kończy się po osiągnięciu wieku emerytalnego. To pełna pasji, ciepła i ciekawości świata książka. Poszerza horyzonty i inspiruje nie tylko osoby starsze, ale także tych w kwiecie wieku.

3. Gdzie raki zimują. Tom 1. Spotkania w Azji – Wojciech Jurojć

Znajdziesz tutaj nie tylko historie z Wietnamu, ale także z innych azjatyckich państw. To dzieło pełne refleksji, spostrzeżeń, historii zupełnie różnych ludzi i zbiór wciągających opowieści.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak świadomie podróżować i dlaczego czasem warto rzucić wszystko i wyjść ze swojej strefy komfortu, by wreszcie zacząć żyć.

Książki podróżnicze o Australii

1. Śniadanie z Kangurami – Bill Bryson

Bill Bryson kontynuuje swoją podróż po świecie. Tym razem postanowił oswoić Australię. Ta nieprzewidywalna kraina szybko zdobywa jego serce. W książce znajdziesz informacje o jadowitych zwierzętach, ekstrawertycznych mieszkańcach, którzy zawsze chętnie służą pomocą oraz opisy majestatycznych krain.

Jeśli lubisz książki z konkretną treścią, ale napisane z humorem, to obowiązkowa pozycja dla ciebie.

2. Busem przez świat. Australia za 8 dolarów – Karol Lewandowski

Cztery miesiące podróży i 25 tysięcy przejechanych kilometrów zapisanych w jednej książce. Ekipa Busem Przez Świat musiała zmierzyć się z 50-stopniowym upałem, jadowitymi pająkami i wężami, psami dingo i krokodylami.

Wszyscy nauczyli się rzucać bumerangiem, poparzyły ich meduzy w oceanie, zjedli mięso z kangura, mieszkali w podziemnych domach i… pokochali dziką, kolorową i pełną kontrastów Australię.

To historia o ludziach, którzy są ciekawi świata, chcą żyć, a nie tylko przeżyć i dzielą się swoim zapałem do podróży z innymi. Pokazują, że nie trzeba mieć wora pieniędzy, by pozwolić sobie nawet na te najdalsze i najbardziej egzotyczne podróże

3. Julia jest w Australii – Julia Raczko

Julia Raczko opisuje swoją podróż dookoła świata na blogu. To tam możesz dowiedzieć się, gdzie jest Julia. Była producentka telewizyjna rzuciła wszystko dla miłości, którą poznała w podróży i wyjechała do Australii.

W swojej książce opisuje codziennie życie po drugiej stronie świata oraz przybliża kulturę i zwyczaje Australijczyków. Znajdziesz tam także dobrą dawkę humoru i optymizmu. Usiądź wygodnie w fotelu i szykuj się na daleką wyprawę wraz z Julią.