Data modyfikacji:

Polecane książki fantasy romans dla młodzieży i dorosłych

Zarówno książki fantasy, jak i tradycyjne romanse cieszą się dużą popularnością i posiadają swoje grono fanów, które wciąż wzbogaca się o nowe osoby. Połączenie dwóch równie ciekawych nurtów, jakimi są nurt fantasy oraz nurt romansów, pozwoliło stworzyć nowy, niezwykle wciągający świat książek z gatunku fantasy romans. Pozycje fantasy, w których oprócz magii znaleźć można także motyw miłosny, to książki, które cieszą się coraz większą popularnością i zdobywają rosnące grono zafascynowanych czytelników. Po takie lektury sięgają zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież. Niesamowity świat fantasy tworzą wampiry, dobrzy i źli czarodzieje, magowie oraz cały szereg innych, nierealnych postaci. Elementy świata magicznego i fantasy przeplatane miłosnymi perypetiami bohaterów sprawiają, że pozycje z tego gatunku to książki, od których ciężko się oderwać. 

książki fantasy romans

Książki fantasy romans: porywające lektury dla dorosłych i młodzieży

Książki fantasy romans to pozycje, w których wątki miłosne splatają się z magicznymi historiami, od których trudno się oderwać. Przedstawiają baśniowy świat lub realną rzeczywistość, w której w pewnym momencie zaczynają dziać się niecodzienne rzeczy. To wszystko sprawia, że po dobre książki fantasy sięgają chętnie miliony czytelników na całym świecie, szukając odskoczni od zwyczajnego, monotonnego świata.

  1. Książki fantasy romans dla dorosłych: ranking
  2. Książki fantasy romans dla młodzieży
  3. Jaki romanse fantasy warto jeszcze przeczytać?

Książki fantasy z wątkiem miłosnym – dla kogo?

Czytelnicy, którzy poszukują książek przenoszących ich do nierealnego świata fantasy, przepełnionego magią, czarami, czarnymi charakterami, który dodatkowo wzbogacony jest o intensywne i niecodziennie prowadzone wątki miłosne, najchętniej sięgają po pozycje z gatunku fantasy romans. Te lektury potrafią rozbudzić wyobraźnię do tego stopnia, że czytelnik może poczuć się jak uczestnik odgrywanych wydarzeń. Książki z tej kategorii cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dorosłych, jak i wśród młodzieży.

Swoją popularność zawdzięczają połączeniu dwóch uwielbianych przez czytelników gatunków, które splecione w jednej historii tworzą lekturę, od której ciężko się oderwać. Książki z tej półki to dobra propozycja dla osób, które nie tylko lubią odkrywać tajemnice nierealnego świata fantasy, ale także brakowało im w tych lekturach porywającego wątku miłosnego, który jeszcze bardziej wzbogaci przedstawianą w książce historię.

Książki fantasy romans dla dorosłych: ranking

Gatunek fantasy romans to idealna propozycja zarówno dla osób dorosłych, jak i dla młodzieży, które zafascynowały się pełnym tajemnic światem fantasy. Wśród najpopularniejszych pozycji dla dorosłych z tego gatunku znajdują się:

Kwiat paproci – Katarzyna Berenika Miszczuk

Pierwsze miejsce w naszym rankingu książek fantasy z wątkiem miłosnym zajmuje cykl „Kwiat paproci” autorstwa Katarzyny Miszczuk. Seria składa się z czterech tomów: „Szeptucha”, „Noc Kupały”, „Żerca” oraz „Przesilenie”, i ich uzupełnień. Osadzona jest głęboko w słowiańskiej mitologii, a pradawne wierzenia i obrzędy splatają się tutaj ze współczesną historią. Cykl opowiada historię Gosi i porusza taką tematykę, jak przyjaźń czy miłość głównej bohaterki do tajemniczego Mieszka.

Mgły Avalonu – Marion Zimmer Bradley

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje powieść „Mgły Avalonu” autorstwa M.Z. Bradley, która jest częścią cyklu „Avalon”. Ta książka z kolei opiera się na kanwie mitu arturiańskiego. Akcja bazuje na legendzie o Królu Arturze, lecz przedstawionej z perspektywy kobiet. Wątki miłosne są tu opowiedziane w bardzo elegancki, nienachalny sposób. To klasyczna pozycja, po którą powinna sięgnąć każda fanka fantastycznych książek romansów.

Zmiennokształtni – Jennifer Roberson

„Zmiennokształtni” autorstwa J. Roberson to pierwszy tom z cyklu „Kroniki Cheysuli”. Dwudziestopięcioletnia Alix, zrodzona ze związku magicznego wojownika Cheysuli i królewskiej córki, rozpoczyna walkę z prastarym proroctwem. Miłość, magia i tajemnica przeplatają tu się w zgrabny sposób, tworząc wciągającą lekturę, po którą z pewnością warto sięgnąć.

Anita Black – Laurell K. Hamilton

Ostatnie miejsce w naszym rankingu to pozycja dla fanek książek o wampirach. Seria opowiada historię tytułowej Anity Black, która zajmuje się ożywianiem zmarłych i zabijaniem wampirów. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, trzyma w napięciu i zdecydowanie wciąga. Tytuł pierwszego tomu „Grzeszne rozkosze” mówi sam za siebie.

Książki fantasy romans dla młodzieży

Szukasz idealnej książki dla młodzieży kochającej magię? Poniżej znajdziesz nasz ranking książek fantasy romans dla młodzieży!

Pamiętniki wampirów – Lisa Jane Smith

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje cykl powieści pod tytułem „Pamiętniki wampirów”. Kultowa seria opowiada historię nastoletniej Eleny i jej fascynacji dwoma braćmi, którzy są wampirami. Na podstawie sagi powstał również serial, który zna chyba każda nastolatka.

Trylogia czasu – Kerstin Gier

Bestsellerowa „Trylogia czasu” autorstwa K. Gier opowiada historię nastoletniej Gwendolyn, która pewnego dnia odkrywa, że może podróżować w czasie. Prowadzi to nie tylko do niezwykłych przygód, lecz także do niespodziewanej miłości. Zdecydowanie warta polecenia książka fantasy z wątkiem miłosnym.

Wampiry z Morganville – Rachel Caine

Seria powieści Rachel Caine opowiada historię nastolatki Claire, która przyjeżdża na studia do tajemniczego Morganville. Po zmroku okazuje się, że miastem rządzą wampiry spragnione ludzkiej krwi… Cykl zawiera aż kilkanaście trzymających w napięciu powieści.

Saga Zmierzch – Stephenie Meyer

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć klasycznej sagi „Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer, która zapoczątkowała modę na romantyczne powieści o wampirach. Seria opowiada historię nastoletniej Belli Swan, która po przeprowadzce do małego miasteczka Forks zakochuje się w przystojnym wampirze Edwardzie. Co dzieje się dalej? Sięgnij po książki, aby się przekonać.

Jaki romanse fantasy warto jeszcze przeczytać?

  • „Letnie przesilenie” – to najnowsza propozycja Anne Langner, opowiadająca porywającą historię Oliwii, która próbuje odkryć zagadki Starej Sosny. 
  • „Król demonów. Wezwanie Lucyfera” – to pierwszy tom historii autorstwa Elizabeth Briggs. To historia kobiety, która zdecydowała się zawrzeć pakt z diabłem.
  • „Mgły Avalonu” – to magiczna legenda, która opowiada o Królu Arturze. Zaskakującym zjawiskiem, jakie napotka czytelnik już od pierwszych stron powieści, jest punkt widzenia, który w tej pozycji należy do kobiet. 
  • „Pamiętniki wampirów” – to klasyczna pozycja autorstwa Lisy Jane Smith, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród dorosłych czytelników. Kultowa seria kilku książek przedstawia historię życia młodej Eleny, która niespodziewanie zostaje uwikłana w historię miłosną z wampirami.
Zdjęcie: artfotodima/Envato Elements
Autor: Olga Wacholc, Patrycja Wojas