Data publikacji:

Polecane książki fantasy romans dla młodzieży i dorosłych

Książki fantasy z wątkiem miłosnymi to wciągające lektury, po które chętnie sięgają nie tylko kobiety. Wampiry, czarodzieje i mroczne intrygi – te wszystkie elementy tworzą świat, od którego trudno się oderwać. Sprawdź nasz ranking książek fantasy romans dla dorosłych i młodzieży!

książki fantasy romans

Książki fantasy romans: porywające lektury dla dorosłych i młodzieży

Książki fantasy romans to pozycje, w których wątki miłosne splatają się z magicznymi historiami, od których trudno się oderwać. Przedstawiają baśniowy świat lub realną rzeczywistość, w której w pewnym momencie zaczynają dziać się niecodzienne rzeczy. To wszystko sprawia, że po dobre książki fantasy sięgają chętnie miliony czytelników na całym świecie, szukając odskoczni od zwyczajnego, monotonnego świata.

  1. Książki fantasy romans dla dorosłych: ranking
  2. Książki fantasy romans dla młodzieży

Książki fantasy romans dla dorosłych: ranking

Szukasz ciekawych książek fantasy romans dla dorosłych? Sprawdź nasz krótki ranking popularnych pozycji!

Kwiat paproci – Katarzyna Berenika Miszczuk

Pierwsze miejsce w naszym rankingu książek fantasy z wątkiem miłosnym zajmuje cykl „Kwiat paproci” autorstwa Katarzyny Miszczuk. Seria składa się z czterech tomów: „Szeptucha”, „Noc Kupały”, „Żerca” oraz „Przesilenie”, i ich uzupełnień. Osadzona jest głęboko w słowiańskiej mitologii, a pradawne wierzenia i obrzędy splatają się tutaj ze współczesną historią. Cykl opowiada historię Gosi i porusza taką tematykę, jak przyjaźń czy miłość głównej bohaterki do tajemniczego Mieszka.

Mgły Avalonu – Marion Zimmer Bradley

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje powieść „Mgły Avalonu” autorstwa M.Z. Bradley, która jest częścią cyklu „Avalon”. Ta książka z kolei opiera się na kanwie mitu arturiańskiego. Akcja bazuje na legendzie o Królu Arturze, lecz przedstawionej z perspektywy kobiet. Wątki miłosne są tu opowiedziane w bardzo elegancki, nienachalny sposób. To klasyczna pozycja, po którą powinna sięgnąć każda fanka fantastycznych książek romansów.

Zmiennokształtni – Jennifer Roberson

„Zmiennokształtni” autorstwa J. Roberson to pierwszy tom z cyklu „Kroniki Cheysuli”. Dwudziestopięcioletnia Alix, zrodzona ze związku magicznego wojownika Cheysuli i królewskiej córki, rozpoczyna walkę z prastarym proroctwem. Miłość, magia i tajemnica przeplatają tu się w zgrabny sposób, tworząc wciągającą lekturę, po którą z pewnością warto sięgnąć.

Anita Black – Laurell K. Hamilton

Ostatnie miejsce w naszym rankingu to pozycja dla fanek książek o wampirach. Seria opowiada historię tytułowej Anity Black, która zajmuje się ożywianiem zmarłych i zabijaniem wampirów. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, trzyma w napięciu i zdecydowanie wciąga. Tytuł pierwszego tomu „Grzeszne rozkosze” mówi sam za siebie.

Książki fantasy romans dla młodzieży

Szukasz idealnej książki dla młodzieży kochającej magię? Poniżej znajdziesz nasz ranking książek fantasy romans dla młodzieży!

Pamiętniki wampirów – Lisa Jane Smith

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje cykl powieści pod tytułem „Pamiętniki wampirów”. Kultowa seria opowiada historię nastoletniej Eleny i jej fascynacji dwoma braćmi, którzy są wampirami. Na podstawie sagi powstał również serial, który zna chyba każda nastolatka.

Trylogia czasu – Kerstin Gier

Bestsellerowa „Trylogia czasu” autorstwa K. Gier opowiada historię nastoletniej Gwendolyn, która pewnego dnia odkrywa, że może podróżować w czasie. Prowadzi to nie tylko do niezwykłych przygód, lecz także do niespodziewanej miłości. Zdecydowanie warta polecenia książka fantasy z wątkiem miłosnym.

Wampiry z Morganville – Rachel Caine

Seria powieści Rachel Caine opowiada historię nastolatki Claire, która przyjeżdża na studia do tajemniczego Morganville. Po zmroku okazuje się, że miastem rządzą wampiry spragnione ludzkiej krwi… Cykl zawiera aż kilkanaście trzymających w napięciu powieści.

Saga Zmierzch – Stephenie Meyer

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć klasycznej sagi „Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer, która zapoczątkowała modę na romantyczne powieści o wampirach. Seria opowiada historię nastoletniej Belli Swan, która po przeprowadzce do małego miasteczka Forks zakochuje się w przystojnym wampirze Edwardzie. Co dzieje się dalej? Sięgnij po książki, aby się przekonać.