Data publikacji:

Książka dla babci. Polecane tytuły

Jaką kupić książkę dla babci na prezent? Obyczajowe, historyczne, kulinarne – zanim dokonasz wyboru, zorientuj się, czym interesuje się twoja babcia. Możesz także wybrać jedną z uniwersalnych pozycji, która powinna spodobać się każdej pani w starszym wieku. Sprawdź nasze zestawienie ciekawych książek dla babci!

książka dla babci

Jaką książka dla babci wybrać?

Ciekawa książka to wspaniały pomysł na prezent dla babci. Pomaga oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i niezwykłych historii. Aby wybrać odpowiednią pozycję dla babci, zastanów się, jakie są jej zainteresowania i co lubi czytać. Przepada za wciągającymi powieściami, a może poruszającymi książkami historycznymi? Lubi gotować czy pracować w ogrodzie? Gdy już odpowiesz sobie na te pytania, możesz przejść do wyboru właściwej pozycji. Zobacz polecane przez nas najlepsze książki.

  1. Książki dla babci obyczajowe
  2. Książki dla babci historyczne i reportaże
  3. Poradniki i książki kulinarne dla babci

Książki dla babci obyczajowe

Jaką powieść obyczajową kupić babci na prezent? Poniżej znajdziesz nasze propozycje książek obyczajowych.

Saga Stulecie Winnych – Ałbena Grabowska

Pierwszą książką w naszym zestawieniu jest saga Stulecie Winnych Ałbeny Grabowskiej. W jej skład wchodzą obecnie cztery tomy, które opowiadają historię rodziny Winnych z podwarszawskiej wsi Brwinów. Losy bohaterów rozgrywają się na tle dramatycznych wydarzeń XX wieku. Seria przez wielu została okrzyknięta najlepszą sagą ostatnich lat. Jesteśmy pewni, że spodoba się również babci.

Genialna przyjaciółka – Elena Ferrante

Genialna przyjaciółka to książka, którą powinna przeczytać każda babcia. Opisuje historię 60-letniej Eleny, która dowiaduje się, że jej przyjaciółka z dzieciństwa Lila nagle zniknęła. Wydarzenie to staje się pretekstem to opowiedzenia przepięknej historii ich przyjaźni, która toczy się na tle ważnych wydarzeń społecznych połowy XX wieku.

Księgi Jakubowe – Olga Tokarczuk

Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk to pozycja, która na pewno spodoba się każdej miłośniczce dobrej literatury. Mówi o losach mieszkańców XVIII-wiecznego Podola, jednak porusza również uniwersalne tematy aktualne w XXI wieku. Powieść zawiera kilkadziesiąt splatających się ze sobą wątków. Skłania do refleksji nad historią oraz losami narodów. To doskonały pomysł na prezent dla babci.

Książki dla babci historyczne i reportaże

Poniżej znajdziesz polecane książki dla babci z dziedziny historii i literatury faktu.

Dzieje Polski – Andrzej Nowak

Dzieje Polski Andrzeja Nowaka to cykl wspaniałych książek historycznych opisujących historię naszego kraju – od samego początku aż do 2019 roku. Barwne opisy postaci oraz burzliwych wydarzeń sprawiają, że czyta się ją jednym tchem. Jeśli twoja babcia pasjonuje się historią, na pewno ucieszy się z takiego prezentu.

Nie ma – Mariusz Szczygieł

Kolejną książką dla babci w naszym zestawieniu jest cykl reportaży Nie ma Mariusza Szczygła. Ich bohaterami są ludzie z zupełnie różnych światów, których łączy nostalgia za tym, co już przeminęło. Książka porusza i skłania do refleksji nad życiem.

Poradniki i książki kulinarne dla babci

Jaki poradnik wybrać dla babci, która lubi praktyczne książki? Sprawdź!

Katalog roślin

Katalog roślin to doskonały pomysł na prezent dla babci, która kocha prace w ogrodzie. W poradniku znajdują się opisy setek drzew, traw, krzewów i kwiatów. Jak o nie dbać, jakie mają wymagania – książka jest prawdziwą skarbnicą przydatnych informacji.

Chleb – Jeffrey Hamelman

Twoja babcia kocha piec domowe pieczywo? Koniecznie podaruj jej książkę Chleb Jeffreya Hamelmana. Ta kultowa pozycja zawojowała świat kulinariów. Zawiera setki przepisów na chleby, bułeczki, bagietki i inne pyszności. Piękne ilustracje umilają lekturę.

Apteka Pana Boga. Porady i praktyka stosowania ziół leczniczych – Maria Treben

Apteka Pana Boga to miła książka opisująca 30 gatunków ziół leczniczych. Znajdują się w niej informacje o roślinach, które zgodnie z wiedzą ludową mogą wspomagać leczenie wielu chorób i dolegliwości. To ciekawa książka dla babci i nie tylko.

Autorka: Olga Wacholc