Data modyfikacji:

Najlepsze książki sensacyjne. Wybór redakcji 

Dobra książka sensacyjna na wieczór? Przygotowaliśmy listę najpopularniejszych książek wśród internautów. Znajdziesz tu trzymające krew w żyłach kryminały i powieście sensacyjne o niespodziewanych, mrocznych zwrotach akcji.  

książki sensacyjne

Najlepsze książki sensacyjne

Książki sensacyjne nie bez powodu należą do najchętniej czytanych powieści i niejednokrotnie trafiają do zestawień najlepszych książek. Szybkie tempo, dramatyczne zwroty akcji i zagadkowa fabuła sprawiają, że lektura trzyma w napięciu i nie można się od niej oderwać.

Warto pamiętać, że nie tylko zagraniczni pisarze tworzą dobre książki sensacyjne. Istnieje mnóstwo wspaniałych polskich autorów, którzy piszą ciekawe powieści z tego gatunku.

 1. Latarnik, Camilla Läckberg
 2. Dylemat, B. A. Paris
 3. Ekstradycja, Remigiusz Mróz
 4. Początek, Dan Brown
 5. Uwikłanie, Zygmunt Miłoszewski
 6. Za zamkniętymi drzwiami, B. A. Paris
 7. Rewizja, Remigiusz Mróz
 8. Millenium, Stieg Larsson
 9. Nigdy, Ken Follet
 10. Boginie, Alex Michaelides
 11. Mów mi Win, Harlan Coben
 12. Studentka, Tess Gerritsen, Gary Braver

Latarnik (Saga o Fjallbace) – Camilla Läckberg

Pierwsze miejsce w naszym rankingu książek sensacyjnych zajmuje „Latarnik” Camilli Läckberg. Książka opowiada o morderstwie szefa lokalnego wydziału finansów, a także porusza temat przemocy domowej. Powieść jest siódmą częścią sagi kryminalnej szwedzkiej autorki. Zdecydowanie warto przeczytać wszystkie tomy z serii.

Dylemat – B. A. Paris

„Dylemat” to bardzo dobra książka sensacyjna z wątkami psychologicznymi. Bohaterka powieści, Livia, podczas czterdziestych urodzin planuje wyjawić mężowi sekret dotyczący ich córki. Tymczasem małżonek planuje sprawić kobiecie niespodziankę, jednak przed przyjęciem dowiaduje się o czymś przerażającym…

Ekstradycja – Remigiusz Mróz

Trzecie miejsce na podium naszego rankingu książek sensacyjnych zajmuje „Ekstradycja” – najnowsza powieść Remigiusza Mroza. Książka z cyklu o Joannie Chyłce. Bohaterka kilka miesięcy temu uciekła z kraju, a Kordian Oryński prowadzi sprawę człowieka, który po 1,5 roku wybudził się ze śpiączki i nie pamięta wielu istotnych rzeczy… Co się wydarzy? Sięgnij po lekturę, aby się przekonać!

Początek – Dan Brown

Jeden z najbardziej popularnych pisarzy sensacyjnych, czyli Dan Brown. Książki z cyklu o profesorze Robercie Langdonie zachwyciły czytelników na całym świecie. Główny bohater tej niezwykle ciekawej książki sensacyjnej przybywa do muzeum w Bilbao na niezwykłe wydarzenie. Prowadzący prezentację Edmond Kirsch ma tego wieczora ujawnić informację, która odmieni oblicze nauki i dostarczy odpowiedzi na fundamentalne pytania natury egzystencjalnej… Co się wydarzy? Przekonaj się sam!

Uwikłanie – Zygmunt Miłoszewski

„Uwikłanie” to głośny bestseller sprzed kilkunastu lat. Bohaterem książki sensacyjnej jest prokurator Teodor Szacki, który rozwiązać ma zagadkę nietypowego morderstwa. Zamordowany został jeden z uczestników niekonwencjonalnej terapii ustawień rodzinnych… Kto go zabił i dlaczego? Koniecznie przeczytaj tę znakomitą książkę!

Za zamkniętymi drzwiami – B. A. Paris

„Za zamkniętymi drzwiami” to kolejna polecana książka sensacyjna B.A. Paris. Doskonały debiut autorki opisuje historię pozornie idealnego małżeństwa. Choć Jack i Grace wydają się być perfekcyjną parą, pewne znaki wskazują na to, że może być inaczej… Koniecznie przeczytaj książkę, aby poznać tę tajemnicę.

Rewizja – Remigiusz Mróz

„Rewizja” to kolejna książka sensacyjna Remigiusza Mroza, która stała się bestsellerem. Opisuje historię żony oraz córki robotnika z warszawskiego Ursynowa, które giną w tajemniczych okolicznościach. Zrozpaczony robotnik stara się uzyskać pieniądze z ubezpieczenia, jednak ubezpieczyciel twierdzi, że to mężczyzna zamordował rodzinę… Jak skończy się ta opowieść? Przekonaj się sam!

Millenium – Stieg Larsson

Ostatnią pozycją w naszym rankingu najlepszych książek sensacyjnych jest kultowa trylogia „Millenium” nieżyjącego już niestety Stiega Larssona. Dziennikarz Mikael Blomkvist przyjmuje tajemnicze zlecenie, w efekcie czego wikła się w śledztwo dotyczące zaginięcia dziewczynki, które wydarzyło się 40 lat temu. Wkrótce wraz z ekscentryczną hakerką Lisbeth Salander odkrywają mroczną prawdę o rodzie Vangerów… Choć ta doskonała trylogia ma już swoje lata, z pewnością powinien ją przeczytać każdy miłośnik dobrych książek sensacyjnych! Pakiet z całym cyklem będzie też znakomitymi książkami na prezent.

Nigdy – Ken Follet

Czy atak nuklearny zakończy życie na ziemi? Historia opisana w najnowszej powieści sensacyjnej Kena Folleta może się wydarzyć naprawdę. W powieści ściera się kilka mocnych charakterów: Pauline Green – amerykańska prezydentka, Chang Cai – szef chińskiego wywiadu oraz Tamara i Abdul – przebiegli agenci CIA. Każdy z nich ma inny cel – powstrzymanie konfliktu z Zachodem, rozpracowanie islamskich terrorystów i wiele innych. Kiedy Kiah decyduje się na niebezpieczną podróż przez Saharę, żeby uratować swoje dziecko, historia zaczyna obierać nowy kierunek.  

Czy każdemu z nich uda powstrzymać się świat przed zagładą? Przeczytaj „Nigdy”, żeby się dowiedzieć.  

Boginie – Alex Michaelides

Najlepsze książki sensacyjne? To z pewnością te, które napisał Alex Michaelides. Po międzynarodowym sukcesie „Pacjentki”, Alex Michaelides nieustannie podbija rynek wydawniczy i zaskakuje fanów mrożącej krew w żyłach literatury.  

Cambridge dla każdego bohatera oznacza coś innego. Dla Mariany Andros to miejsce, w którym rozpoczęła się miłosna przygoda z jej mężem. Z kolei dla jej siostrzenicy mury uniwersytetu skrywają w sobie tragedię śmierci jej najlepszej przyjaciółki. Co jeszcze może wydarzyć się w tym miejscu? Pewnego dnia Mariana poznaje tajne stowarzyszenie kobiet o nazwie Boginie. Członkinie są wstrząśnięte po tym, jak odnaleziono ciało jednej z koleżanek. Ich mentor, Edward Foska, posiada alibi, ale czy na pewno nie ma nic wspólnego z zabójstwem? „Boginie” to dobra książka sensacyjna, która wciąga zaskakującą fabułą.  

Mów mi Win – Harlan Coben

Harlan Coben to autor, który tworzy wciągające i zaskakujące książki sensacyjne. Bestsellery zebrały szerokie grono fanów na całym świecie – i nic dziwnego, bo od książek Cobena nie sposób się uwolnić. A „Mów mi Win” jest tego kolejnym dowodem.  

Windsor Horne Lockwood III, w skrócie Win, to awanturnik i obrzydliwie bogaty milioner. Przyjaźni się z Myronem Bolitarem, który znany jest ze swej bezwzględności. Ale czy porwanie dziedziczki fortuny, Patricii, które wydarzyło się ponad 20 lat temu, może skrywać jeszcze w sobie tajemnice? Okazuje się, że tak. Co prawda, dziewczynie udało się uciec, jednak jej oprawców nigdy nie schwytano. Teraz nowe światło na sprawę rzucają tajemnicze zwłoki mężczyzny znalezione na Manhattanie. A raczej to, co leżało obok niego, czyli skórzana walizka z inicjałami WHL3 oraz obraz Vermeera. Czy uda się rozwiązać tajemnicę sprzed lat?  

Studentka – Tess Gerritsen, Gary Braver

Dobre książki sensacyjne – co sprawia, że czytanie ich jest jeszcze bardziej wciągające? Furia porzuconej kobiety. Tak jest również w tym przypadku. A autorzy, Tess Gerritsen i Gary Braver, udowadniają, że potrafią tworzyć naprawdę dobre książki sensacyjne. Ranking nie mógł ich pominąć!  

Frankie Loomis to doświadczona detektywka pracująca w bostońskiej służbie policji. Przez 32 lata pracy poznała niemal wszystkie sposoby na morderstwo. Jednak kiedy bada sprawę upadku młodej dziewczyny z balkonu, zaczyna wątpić, czy to było samobójstwo. W apartamencie nie znaleziono telefonu komórkowego. Nie było również powodu – zdolna i atrakcyjna Tarun Moore dostała się niedawno na wymarzone studia doktoranckie. Co więc tak naprawdę się stało?  

Autor: Olga Wacholc, Patrycja Hendzel