Data publikacji:

Książki sensacyjne. Polecane tytuły

Uwielbiasz trzymające w napięciu lektury, od których trudno się oderwać? Książki sensacyjne to zdecydowanie coś dla ciebie. Po jakie powieści z tego gatunku warto sięgnąć? Sprawdź nasz ranking najlepszych książek sensacyjnych.

książki sensacyjne

Najlepsze książki sensacyjne

Książki sensacyjne nie bez powodu należą do najchętniej czytanych powieści i niejednokrotnie trafiają do zestawień najlepszych książek. Szybkie tempo, dramatyczne zwroty akcji i zagadkowa fabuła sprawiają, że lektura trzyma w napięciu i nie można się od niej oderwać.

Warto pamiętać, że nie tylko zagraniczni pisarze tworzą dobre książki sensacyjne. Istnieje mnóstwo wspaniałych polskich autorów, którzy piszą ciekawe powieści z tego gatunku.

  1. Latarnik, Camilla Läckberg
  2. Dylemat, B. A. Paris
  3. Ekstradycja, Remigiusz Mróz
  4. Początek, Dan Brown
  5. Uwikłanie, Zygmunt Miłoszewski
  6. Za zamkniętymi drzwiami, B. A. Paris
  7. Rewizja, Remigiusz Mróz
  8. Millenium, Stieg Larsson

Latarnik (Saga o Fjallbace) – Camilla Läckberg

Pierwsze miejsce w naszym rankingu książek sensacyjnych zajmuje „Latarnik” Camilli Läckberg. Książka opowiada o morderstwie szefa lokalnego wydziału finansów, a także porusza temat przemocy domowej. Powieść jest siódmą częścią sagi kryminalnej szwedzkiej autorki. Zdecydowanie warto przeczytać wszystkie tomy z serii.

Dylemat – B. A. Paris

„Dylemat” to bardzo dobra książka sensacyjna z wątkami psychologicznymi. Bohaterka powieści, Livia, podczas czterdziestych urodzin planuje wyjawić mężowi sekret dotyczący ich córki. Tymczasem małżonek planuje sprawić kobiecie niespodziankę, jednak przed przyjęciem dowiaduje się o czymś przerażającym…

Ekstradycja – Remigiusz Mróz

Trzecie miejsce na podium naszego rankingu książek sensacyjnych zajmuje „Ekstradycja” – najnowsza powieść Remigiusza Mroza. Książka z cyklu o Joannie Chyłce. Bohaterka kilka miesięcy temu uciekła z kraju, a Kordian Oryński prowadzi sprawę człowieka, który po 1,5 roku wybudził się ze śpiączki i nie pamięta wielu istotnych rzeczy… Co się wydarzy? Sięgnij po lekturę, aby się przekonać!

Początek – Dan Brown

Jeden z najbardziej popularnych pisarzy sensacyjnych, czyli Dan Brown. Książki z cyklu o profesorze Robercie Langdonie zachwyciły czytelników na całym świecie. Główny bohater tej niezwykle ciekawej książki sensacyjnej przybywa do muzeum w Bilbao na niezwykłe wydarzenie. Prowadzący prezentację Edmond Kirsch ma tego wieczora ujawnić informację, która odmieni oblicze nauki i dostarczy odpowiedzi na fundamentalne pytania natury egzystencjalnej… Co się wydarzy? Przekonaj się sam!

Uwikłanie – Zygmunt Miłoszewski

„Uwikłanie” to głośny bestseller sprzed kilkunastu lat. Bohaterem książki sensacyjnej jest prokurator Teodor Szacki, który rozwiązać ma zagadkę nietypowego morderstwa. Zamordowany został jeden z uczestników niekonwencjonalnej terapii ustawień rodzinnych… Kto go zabił i dlaczego? Koniecznie przeczytaj tę znakomitą książkę!

Za zamkniętymi drzwiami – B. A. Paris

„Za zamkniętymi drzwiami” to kolejna polecana książka sensacyjna B.A. Paris. Doskonały debiut autorki opisuje historię pozornie idealnego małżeństwa. Choć Jack i Grace wydają się być perfekcyjną parą, pewne znaki wskazują na to, że może być inaczej… Koniecznie przeczytaj książkę, aby poznać tę tajemnicę.

Rewizja – Remigiusz Mróz

„Rewizja” to kolejna książka sensacyjna Remigiusza Mroza, która stała się bestsellerem. Opisuje historię żony oraz córki robotnika z warszawskiego Ursynowa, które giną w tajemniczych okolicznościach. Zrozpaczony robotnik stara się uzyskać pieniądze z ubezpieczenia, jednak ubezpieczyciel twierdzi, że to mężczyzna zamordował rodzinę… Jak skończy się ta opowieść? Przekonaj się sam!

Millenium – Stieg Larsson

Ostatnią pozycją w naszym rankingu najlepszych książek sensacyjnych jest kultowa trylogia „Millenium” nieżyjącego już niestety Stiega Larssona. Dziennikarz Mikael Blomkvist przyjmuje tajemnicze zlecenie, w efekcie czego wikła się w śledztwo dotyczące zaginięcia dziewczynki, które wydarzyło się 40 lat temu. Wkrótce wraz z ekscentryczną hakerką Lisbeth Salander odkrywają mroczną prawdę o rodzie Vangerów… Choć ta doskonała trylogia ma już swoje lata, z pewnością powinien ją przeczytać każdy miłośnik dobrych książek sensacyjnych! Pakiet z całym cyklem będzie też znakomitymi książkami na prezent.