Data modyfikacji:

Makijaż na Halloween? Z tymi kosmetykami wykonasz idealny makijaż halloweenowy

Im stylizacja halloweenowa straszniejsza, tym większy efekt „wow”. Poza przebraniem w całości strasznego wizerunku dużą rolę odgrywa również makijaż na Halloween. Halloween do świetna okazja do tego, by nieco zaszaleć – zwłaszcza jeśli na co dzień malujesz się delikatnie. Podpowiadamy, jakie produkty pomogą ci wykonać trwały i szokujący makijaż halloweenowy.

makijaż na halloween

Makijaż na Halloween – niezbędny element strasznego wizerunku

Halloween przywędrowało z USA do Polski w latach 90. Dziś tradycja przebierania się w stroje na Halloween dla dzieci i dorosłych oraz odwiedzania okolicznych domów w poszukiwaniu słodkości jest popularna zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Wraz z końcem października organizowane są także liczne imprezy przebierane, w których udział chętnie biorą dorośli (zobacz, jak zorganizować imprezę Halloween).

Przebranie na Halloween zwykle nie jest dużym problemem – nawet jeśli nie wymyślisz czegoś oryginalnego, gotowy strój możesz zamówić przez Internet. A co z resztą? Straszny makijaż na Halloween to także istotny element wizerunku! Zobacz, jak zrobić sztraszny i fajny makijaż na Halloween.

Jak zrobić makijaż na Halloween krok po kroku – jakie kosmetyki wybrać?

Wiele fajnych makijaży na Halloween wykonasz kosmetykami, które już goszczą w twojej toaletce do sypialni. Jeśli jednak chcesz zaszokować swoich znajomych, możesz sięgnąć po produkty, których nie powstydziłaby się teatralna charakteryzatorka.

Makijaż wampira i klauna na Halloween – farbki do charakteryzacji

Jeśli chcesz wykonać prosty i jednocześnie fajny makijaż wampira lub klauna na Halloween, przydadzą ci się specjalne produkty do malowania twarzy. Może być to bardzo jasny podkład. Chcesz uzyskać naprawdę straszny makijaż halloweenowy? Postaw na coś specjalnego.

Znakomicie sprawdzą się farbki do charakteryzacji. Ta w kolorze białym nada twojej skórze blado-trupiego odcienia. Bez problemu zakupisz farbki w innych kolorach, które pozwolą ci wcielić się w dowolnie wybraną postać. Kolorowe farbki przydadzą się również w wykonywaniu makijażu na Halloween dla dzieci.

Makijaż na Halloween dla dziewczyn – czarownica i diablica ze strasznie ciekawymi ustami

Aby wykonać makijaż halloweenowy dla dziewczyny, przyda ci się również pomadka. Postaw na krwistą czerwień, jeśli chcesz wykonać makijaż na Halloween wampirzycy lub czarownicy. Alternatywą może być pomadka w kolorze czarnym.

Sztuczna krew, czyli jak zrobić szybki i straszny makijaż na Halloween

Chcesz, by wszyscy na twój widok zamarli z wrażenia? Sięgnij po sztuczną krew! Ten charakteryzatorski produkt wystarczy nałożyć w dowolnie wybrane miejsce i zaczekać do jego zastygnięcia. Robi piorunujące wrażenie, a po imprezie łatwo zmyjesz go zwykłym mydłem.

Makijaż na Halloween dla chłopaka i dziewczyny – mrożące krew w żyłach blizny

Sztuczne blizny czy maski imitujące rany wprawią twoich znajomych w osłupienie. Jeśli chcesz, możesz wykonać bliznę samodzielnie za pomocą płynu Collodium. Produkt pozwala na stworzenie dowolnych form na skórze, dlatego z jego użyciem możesz np. zmienić kształt swojego nosa.

Demoniczne spojrzenie – obowiązkowy punkt makijażu halloweenowego

Niezależnie od tego, czy wykonujesz makijaż na Halloween dla chłopaka czy dziewczyny, pamiętaj o odpowiednim zaakcentowaniu oczu. Strój wampira, demona czy diabła powinien być uzupełniony o make-up oczu, w które… strach spojrzeć.

Przydadzą ci się produkty takie jak czarny eyeliner, czarny cień do powiek i czarna kredka. Wybrany kosmetyk możesz nałożyć na oczy nawet odrobinę niedbale – taki prosty makijaż na Halloween doskonale wpasuje się w konwencję imprezy.

Halloween make up nie musi być przewidywalny. Odrobina inwencji i kilka sprytnych produktów sprawią, że będziesz królować na strasznej imprezie.