Data publikacji:

Mała drukarka do domu

W dzisiejszych czasach wiele dokumentów i zdjęć znajduje się na dyskach laptopów lub w usługach w chmurze. Mimo to nadal potrzebujesz dobrej drukarki, aby zdjęcia z wakacji lub raporty kwartalne stały się rzeczywistością, którą możesz powiesić na ścianie lub wręczyć na spotkaniu. Drukarki z czasem stały się tańsze i coraz bardziej zaawansowane. Możesz kupić podstawową drukarkę atramentową za mniej niż 300 złotych lub wydać około 800-1000 złotych na model, który jest wyposażony w dodatkowe funkcje. Jakie więc są polecane małe drukarki do domu i jak wybrać tę najlepszą?

mała drukarka

Jaka mała drukarka?

Zastanawiając się, jaka mała drukarka do domu będzie najlepsza, pamiętaj, aby przeanalizować trzy poniższe kwestie związane z tym sprzętem.

Prędkość drukowania

Szybkość druku, mierzona zazwyczaj w stronach na minutę, jest kluczową cechą wszystkich drukarek, która różni się znacznie w zależności od typu. Małe drukarki przeznaczone do niskonakładowych zadań mogą drukować 5 stron na minutę w niektórych ustawieniach, podczas gdy modele korporacyjne mogą drukować 70 lub więcej stron na minutę w dowolnym formacie.

Koszty eksplotacyjne małej drukarki

Chcesz postawić na tanie drukowanie? Możesz obniżyć miesięczne koszty, wybierając urządzenia o lepszych statystykach wydajności. Sprawdź pole „Efektywność energetyczna” w specyfikacji produktu, aby znaleźć odpowiednią dla siebie. Zwracaj także uwagę na ceny tuszów, które mają istotny wpływ na końcową cenę produktu.

Mała drukarka w kolorze czy bez?

Wiele drukarek ma różne prędkości drukowania dla wydruków kolorowych i czarno-białych. W przypadku większości drukarek drukowanie dokładnych, szczegółowych renderingów w kolorze trwa dłużej. Zamiast prostego, czarnego tekstu z niezadrukowaną białą przestrzenią, wydruki kolorowe są bardziej złożone, szczególnie w przypadku obrazów i zdjęć.

Jaka mała drukarka? Atrament, laser czy inteligentny zbiornik?

Jaki model wybrać: drukarkę atramentową czy laserową? Drukarki atramentowe to wciąż najbardziej powszechna i znana konfiguracja drukarek, która wykorzystuje płynny atrament do odtworzenia obrazu lub tekstu na papierze. Ogólnie rzecz biorąc, drukarki atramentowe mają niższy koszt początkowy i wytwarzają obrazy wyższej jakości, ponieważ mieszają kolory atramentu bardziej płynnie niż ich odpowiedniki laserowe.

Nawet jeśli początkowa cena drukarki laserowej może być nieco wyższa niż drukarki atramentowej, drukowanie może być znacznie bardziej przystępne w dłuższej perspektywie, jeśli drukujesz duże ilości, ponieważ toner laserowy jest tańszy niż atrament. Drukarki posiadające zarówno zbiorniki z atramentem, jak i tonerem, pozwalają ograniczyć konieczność ich wymiany, zapewniając znacznie bardziej efektywną procedurę drukowania pod względem czasu i materiałów.

Mała drukarka do domu

Drukarka HP DeskJet 2720

Drukarka HP DeskJet 2720 umożliwia szybki i wygodny wydruk dokumentów w domowym zaciszu. Sprzęt posiada dobry zasięg oraz bardzo stabilne połączenie Wi-Fi oraz Bluetooth. Dzięki temu możliwy jest łatwy wydruk z pomocą sieci lub smartfona. HP DeskJet 2720 jest w stanie drukować 5,5 kolorowej strony na minutę lub 7 czarno-białych stron w tym samym czasie.

Drukarka HP LaserJet Pro M15a

Drukarka HP LaserJet Pro M15a jest sprzętem, który zapewnia szybki czarno-biały wydruk. Ten model potrafi zadrukować aż 18 stron na minutę. Dodatkowo jest to sprzęt o bardzo małych wymiarach, dzięki czemu nie będziesz miał problemu ze znalezieniem dla niego miejsca w swoim domu lub biurze.

Drukarka Epson EcoTank L3156

Epson EcoTank L3156 to nie tylko sama drukarka, ale i skaner oraz kopiarka. Sprzęt ten umożliwi ci wydruk aż 15 stron w kolorze i 33 czarno-białych na minutę. Drukarka obsługuje bardzo wysoką rozdzielczość wynoszącą aż 5760x1440 dpi. Jest to sprzęt, który na pewno sprawdzi się, jeśli obsługujesz wiele dokumentów. Ten niewielkich rozmiarów sprzęt umożliwi ci szybkie i wydajne drukowanie, a także skanowanie i kopiowanie dokumentów.

Autor: Jakub Kowalski