Data publikacji:

Jaka maszynka do twardego zarostu?

Twardy i gęsty zarost to nie lada problem w przypadku, gdy potrzebne jest całkowite golenie brody każdego dnia. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele modeli i mechanizmów, niestety nie każde urządzenie jest sobie w stanie poradzić z takim zadaniem. Dlatego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych cech, które powinna posiadać odpowiednia maszynka do twardego zarostu. Sam sprzęt jednak powinien być uzupełniony o stosowanie właściwych kosmetyków, dopasowanych do konkretnego rodzaju skóry. To szczególnie ważne, gdy cera jest wrażliwa lub podatna na zaczerwienienia i pojawiające się krosty. Jaka maszynka do golenia do twardego zarostu będzie najlepsza?
jaka maszynka do twardego zarostu

Dlaczego zarost jest twardy i co na to wpływa?

Przeglądasz ranking maszynek do golenia, ale nie wiesz, jaki model będzie pasował do twardego zarostu? Wielu mężczyzn ten problem zupełnie nie dotyczy. Jednak często twardy zarost to kłopot, z którym bardzo trudno sobie poradzić. Grubość i gęstość włosów w głównej mierze zależy od posiadanych genów oraz działania obecnych hormonów, takich jak np. DHT, czyli dihydrotestosteron. Zazwyczaj im krótszy jest włos, tym twardszy, a w dotyku bardziej szorstki. Niestety u podstawy włosa tuż przy skórze włosy są najgrubsze, co powoduje problemy z goleniem i liczne podrażnienia.
Na twardość włosa ma wpływ również codzienna dieta i poziom dostarczanych do organizmu witamin i minerałów. To również otoczenie, w jakim przebywamy na co dzień.
Włosy będą stawać się twardsze i grubsze pod wpływem niskiej temperatury, działania klimatyzacji, odwodnienia czy używania na co dzień twardej wody. Zawarte w niej związki mineralne i wapń utwardzają włosy oraz sprawiają, że stają się one mniej podatne na działanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Dlatego, aby zminimalizować ten problem, potrzebne są indywidualnie dopasowane preparaty oraz dobra golarka do twardego zarostu.  

Maszynka do twardego zarostu – jaką wybrać?

Podczas golenia stosować można akcesoria różnego rodzaju. Jednak w przypadku zmagania się z grubym i sztywnym włosem zwykła maszynka jednorazowa nie wystarczy. Zdecydowanie mniejszą ilość podrażnień i lepszy efekt pozwoli osiągnąć golarka elektryczna. Twardy zarost dużo łatwiej będzie usunąć z zastosowaniem nowoczesnych technologii, w które wyposażone są tego typu urządzenia.
To również opcja korzystniejsza pod względem czasu i pieniędzy. Dzięki elektrycznemu urządzeniu dokładne golenie przebiegnie sprawniej, a koszt jednorazowych maszynek zużytych przy problematycznym zaroście szybko się zwróci.
Jaki model wybrać? Lepsza będzie golarka foliowa czy głowicowa? Dobra maszynka do twardego zarostu to model rotacyjny. Dzięki głowicom pracującym niezależnie od siebie doskonale poradzi sobie z zagłębieniami i nierównościami anatomicznymi i dotrze nawet do najtrudniej umiejscowionych włosków. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne i skuteczne usuwanie nie tylko twardego zarostu, ale również rosnącego w różnych kierunkach. Dzięki temu skóra będzie ogolona równo i dokładnie oraz nie zostanie narażona na dodatkowe podrażnienia związane z poprawianiem.

Funkcje dodatkowe golarek przydatne przy twardym zaroście

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również soniczna maszynka do golenia do twardego zarostu. Dzięki wprawianiu skóry i włosków w delikatne drgania znacznie precyzyjniej usuwa owłosienie i zmniejsza ryzyko podrażnień. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest golenie bardzo głęboko osadzonego zarostu, dzięki czemu czynność wystarczy na dłużej.
Golarki z zastosowaniem technologii ultradźwiękowej charakteryzują się również znacznie krótszym czasem potrzebnym na wykonanie golenia, co z pewnością jest cenną zaletą podczas porannego pośpiechu.
Korzystną opcją w golarkach do twardego zarostu będzie również funkcja podnoszenia zarostu, dzięki której podczas golenia włoski są unoszone i ścinane poziomo. Dzięki temu skóra staje się delikatniejsza i gładsza w dotyku. Ponadto podczas wyboru urządzenia, które poradzi sobie z twardym zarostem, warto postawić na golarkę z funkcją golenia na mokro. To nie tylko wygoda i możliwość usunięcia włosków np. w trakcie brania prysznica, ale również golenia z użyciem pianki, która dodatkowo zmiękczy włos, odżywi skórę i zmniejszy podrażnienia.

Co ułatwi golenie twardego zarostu?

Odpowiednio dobrana maszynka do twardego zarostu to bardzo ważny aspekt w skutecznym pozbywaniu się owłosienia. Jednak równie istotna jest odpowiednia pielęgnacja przed i po goleniu, a także w jego trakcie. W przypadku grubych, sztywnych i twardych włosów przed goleniem warto zastosować kosmetyki zmiękczające, które ułatwią golenie i znacznie zmniejszą ryzyko nieprzyjemnych podrażnień.
W przypadku golenia można użyć pianki lub żelu o właściwościach silnie nawilżających i przeznaczonych do cery delikatnej. One również wpłyną nieco na strukturę włosa, ale spowodują też, że skóra po zabiegu będzie wygładzona i znacznie mniej zaczerwieniona. Po goleniu nie należy również zapominać o balsamie lub kremie, który złagodzi ewentualne mikrouszkodzenia lub podrażnienia, odżywi i nawilży cerę, utworzy warstwę ochronną oraz przyspieszy regenerację naskórka.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!