Data modyfikacji:

Wybieramy najlepszą odżywkę do paznokci po hybrydzie

Manicure hybrydowy ma wiele zalet – zapewnia płytce idealną gładkość, blask i nasycony kolor, a co najważniejsze, jest bardzo trwały. Niestety, ten popularny zabieg nie pozostaje bez wpływu na kondycję paznokci. Raz na jakiś czas warto zafundować im nieco odpoczynku od malowania i postawić na pielęgnację. Dowiedz się, jak wybrać najlepsza odżywkę do paznokci po hybrydzie.

najlepsza odżywka do paznokci po hybrydzie

Zniszczone paznokcie po hybrydzie

Manicure hybrydowy to zabieg, który większość kobiet wykonała choć raz w życiu. Wystarczy godzina, by zapewnić sobie piękne zdobienie, które przetrwa nawet do czterech tygodni. To niesamowita wygoda i funkcjonalność.

Nie każdy jednak pamięta o tym, że taki komfort ma swoją cenę. Nawet najlepsze lakiery hybrydowe oraz lampy UV służące do ich utwardzania nie pozostają bez wpływu na paznokcie. Po długotrwałym wykonywaniu hybryd, płytka staje się krucha i cienka. Może posiadać miejscowe przebarwienia, a nawet boleć.

Choć paznokieć sam w sobie jest tworem martwym, pamiętaj, że jego macierz to mocno unerwiona i ukrwiona część, na którą manicure hybrydowy może mieć wpływ. Preparaty stosowane do tego zabiegu mogą zawierać formaldehyd, ftalany i touleny. Te substancje mogą pogarszać wzrost płytki paznokciowej i znacznie ją osłabiać.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Oczywiście nie namawiamy do zrezygnowania z manicure’u hybrydowego. W czasach, w których niewiele kobiet ma czas na malowanie paznokci co 2-3 dni, jest on niesamowitym ułatwieniem. Niemniej jednak, jeśli wykonujesz hybrydy regularnie, raz na jakiś czas (np. co dwa miesiące) warto pozwolić paznokciom od nich odpocząć i zafundować im dobry zabieg regeneracyjny.

  • Miękkie i cienkie paznokcie po hybrydzie wzmocnisz, stosując domowe zabiegi spa z użyciem tanich i łatwo dostępnych produktów.
  • Warto zainwestować w dobrą odżywkę do paznokci po hybrydzie, która wzmocni je, wygładzi i usunie ewentualne przebarwienia.

Zobacz, jaka lampa do hybryd będzie najlepsza

Kąpiele w oliwie z oliwek: sposób na zniszczone paznokcie po hybrydzie

Pierwszym sposobem, który wspaniale regeneruje paznokcie, jest kąpiel w oliwie z oliwek. Podgrzej 2 łyżki oliwy w garnku lub mikrofali, a następnie włóż do niej paznokcie na około 20 minut. Po upływie tego czasu, wsmaruj nadmiar oliwy w płytkę paznokciową.

Oliwa z oliwek, dzięki zawartości zdrowych kwasów tłuszczowych i witamin A i E, wspaniale uelastycznia płytkę paznokcia i dogłębnie ją nawilża. Pamiętaj, że o swoje paznokcie możesz zadbać, używając innych olejków. Płytka paznokciowa doskonale zareaguje na olej rycynowy, olej tamanu lub olej arganowy.

Domowy zabieg wybielający paznokcie po hybrydzie

Choć podczas manicure’u hybrydowego zawsze stosowana jest baza, zdarza się, że pomimo to na płytce powstają przebarwienia. Jak je usunąć? Nałóż na czyste paznokcie wybielającą pastę do zębów, zmieszaną z kilkoma kroplami soku z cytryny. Po 30 minutach przebarwienia znikną.

Najlepsza odżywka do paznokci po hybrydzie

Po prostych zabiegach doprowadzających paznokcie do ładu, użyj odżywki wzmacniającej zniszczoną płytkę. Jakie składniki powinna zawierać? Wybierz produkt, który posiada proteiny jedwabiu, krzem czy pyłek diamentowy. Na zniszczone paznokcie świetnie zadziałają również ceramidy, keratyna oraz aloes.

Zniszczone paznokcie po hybrydzie? Pora na detoks

Raz na jakiś czas warto zregenerować paznokcie malowane lakierami hybrydowymi. Dzięki domowym zabiegom pielęgnacyjnym oraz dobrym odżywkom odzyskają elastyczność i gładkość.

Autorka: Joanna Stanuch