Data modyfikacji:

Najlepsze bezlusterkowce do 3000

Aparaty bezlusterkowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Kompaktowe wymiary i jakość porównywalna z lustrzankami cyfrowymi to główne argumenty, które zachęcają do przesiadki na nowy system. Sprawdź, jaki bezlusterkowiec do 3000 kupić.

bezlusterkowiec

Bezlusterkowiec do 3000

Jeżeli zastanawiasz się, jakie będą najlepsze bezlusterkowce w budżecie do 3000 zł, to mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji.

Dlaczego warto kupić aparat bezlusterkowy? 

Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić bezlusterkowiec do 3000? Przyjrzyjmy się ich zaletom.

Lekkie aparaty bezlusterkowe do 3000

Aparaty bezlusterkowe są coraz chętniej wybierane przez profesjonalnych fotografów. Przede wszystkim tego typu urządzenia wyróżniają się dużo niższą masą niż w przypadku standardowych lustrzanek.

Wysoka jakość

Rozwój technologii sprawił, że poszczególne modele zachwycają swoją jakością. Niezależnie od tego, czy będziesz wykonywał zdjęcia krajobrazowe czy portrety, aparat bezlusterkowy zapewni doskonałą jakość.

Funkcje najlepszych bezlusterkowców do 3000

Pojawienie się na rynku budżetowych modeli spowodowało, że także amatorzy mogą wykorzystać tego typu sprzęt do fotografowania. Szybki tryb Live View, odchylany ekran, a także spora gama obiektywów dostępna do aparatów praktycznie każdego producenta – to główne argumenty, które powinny skłonić do zakupu.

Ranking bezlusterkowców do 3000

Olympus OM-D E-M10 Mark II + 14-42 mm + 40-150 mm – idealny zestaw dla amatora

Aparaty Olympusa podbijają rynek głównie ze względu na przystępną cenę, świetną jakość wykonania i sporą liczbę dodatków, jakie są oferowane w zestawach. Matryca 4/3 zastosowana w tym modelu oferuje rozdzielczość efektywną 16,1 Mpix. Bardzo dobrze spisująca się stabilizacja obrazu powoduje, że ujęcia nie będą poruszone.

Elektroniczny wizjer OLED charakteryzuje się dużym poziomem jasności, dlatego podejrzenie kadru w czasie rzeczywistym nie stanowi żadnego problemu. Olympus sprawdzi się również jako aparat do nagrywania w rozdzielczości 4K. Bezlusterkowiec do 3000 ma także możliwość nagrywania ujęć w zwolnionym tempie.

W zestawie z aparatem otrzymujesz obiektyw 14-42 mm oraz 40-150 mm. Takie połączenie znakomicie sprawdza się do wykonywania portretów, zdjęć krajobrazowych, miejskich oraz wielu innych. Sam aparat może stanowić dobrą podstawę do późniejszej rozbudowy. Olympus ma szeroką gamę jasnych obiektywów, które podniosą jakość twojej fotografii.

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość efektywna: 16,1 Mpix
 • maksymalna liczba zdjęć w serii: 8,5 kl./s
 • rozmiar wyświetlacza: 3 cale 
 • stabilizacja obrazu: tak 
 • rozdzielczość filmów: 1920x1080 px

Sony A6000 – doskonały autofocus 

Aparaty Sony zarówno z wyższej, jak i nieco niższej półki podbijają rynek. Budżetowy bezlusterkowiec do 3000 dysponuje matrycą APS-C o rozdzielczości 24,3 Mpix. Tłumienie szumów zwiększa ostrość obrazu fotograficznego i filmowego. Zdaniem producenta nastawianie ostrości trwa zaledwie 0,06 sekundy.

Aparaty Sony dominują także pod względem jakości nagrywanych filmów. Ten bezlusterkowiec do 3000 pozwala na podgląd ujęć w czasie rzeczywistym. W połączeniu z dobrymi obiektywami ten model może pokazać pełnie swoich możliwości.

Dane techniczne:

 • rozdzielczość efektywna: 24,3 Mpix
 • maksymalna liczba zdjęć w serii: 11 kl./s
 • rozmiar wyświetlacza: 3 cale 
 • stabilizacja obrazu: brak 
 • rozdzielczość filmów: 1920 x 1080 px 

Canon EOS M50 – kompaktowy aparat 

Canon EOS M50 łączy zalety tradycyjnej lustrzanki i kompaktowego aparatu. Niewielkie wymiary powodują, że ten model będzie idealnym aparatem na wakacje. Zastosowana matryca APS-C o rozdzielczości 24,1 Mpix otrzymała procesor DIGIC 8, który jest obecny w znacznie droższych modelach tego producenta. Szybkość serii na poziomie 10 kl./s pozwala uchwycić bardzo dynamiczne sceny.

Canon M50 potrafi kręcić filmy w rozdzielczości Full HD i 60 kl./s. System Dual Pixel AF umożliwia wybranie dowolnego punktu i ustawienie na nim ostrości. Bardzo przydatny w codziennym użytkowaniu jest 3-calowy odchylany ekran dotykowy. Ten aparat bezlusterkowy do 3000 jest znakomity dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w fotografii.

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość efektywna: 24,1 Mpix 
 • maksymalna liczba zdjęć w serii: 10 kl./s 
 • rozmiar wyświetlacza: 3 cale 
 • stabilizacja obrazu: tak 
 • rozdzielczość filmów: 3840x2160px 

Panasonic Lumix DMC-GX80 + 12-32 mm – do zdjęć i nagrywania filmów 

Aparat bezlusterkowy z obiektywem 12-32 mm jest doskonałym wyborem na każdą okazję. Lumix ma matrycę 4/3 z rozdzielczością 16,84 Mpix. Producent zapewnia, że technologia Digital Live MOS daje ostrzejszy obraz bez konieczności stosowania filtra dolnoprzepustowego.

Jeśli planujesz nagrywać filmy do mediów społecznościowych, to nowy Lumix przypadnie ci do gustu. Aparat kręci filmy w rozdzielczości 4K i jest wspomagany przez 5-osiową stabilizację obrazu. Szybki autofocus jest w stanie błyskawicznie ustawić ostrość na wybranym punkcie.

Ciekawą opcją jest Post Focus. Nowa technologia pozwala na zmianę ostrości już po wykonaniu fotografii. Cena Panasonica Lumixa z obiektywem 12-32 mm nie jest wygórowana. Na pierwszy sprzęt dla zapalonego fotografia i filmowca ten model będzie doskonały.

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość efektywna: 16,84 Mpix
 • maksymalna liczba zdjęć w serii: 
 • rozmiar wyświetlacza 
 • stabilizacja obrazu 
 • rozdzielczość filmów

Fujifilm X-T100 + 15-45 mm – aparat na każdą okazję 

Bezlusterkowiec do 3000 Fujifilm z 24,2-megapikselową matrycą APS-C znakomicie sprawdza się do fotografii podróżniczej, krajobrazowej czy reporterskiej. Mocną stroną tego modelu jest hybrydowy autofocus, który sprawdzi się nawet przy bardzo szybkich i dynamicznych scenach. Nawet początkujący fotografowie będą mogli osiągnąć efekty bardzo zbliżone do profesjonalistów.

Jasny wizjer elektroniczny ma współczynnik powiększenia 0,62x, co pozwala na bardzo dobre i skuteczne kadrowanie. Odchylany ekran dotykowy sprawdza się do robienia kreatywnych zdjęć i nagrywania filmów. Obrotowy wyświetlacz można wykorzystać również do zrobienia wysokiej jakości selfie.

W komplecie z aparatem znajduje się obiektyw 15-45 mm dobry zarówno do krajobrazów, jak i portretów. Niewielki aparat jest wprost stworzony do podróżowania i uwieczniania wyjątkowych chwil.

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość efektywna: 24,1 Mpix
 • maksymalna liczba zdjęć w serii: 6 kl./s
 • rozmiar wyświetlacza: 3 cale 
 • stabilizacja obrazu: brak 
 • rozdzielczość filmów: Full HD 60 kl./s i 4K 15 kl./s