Data modyfikacji:

Ranking najlepszych motocykli turystycznych

Motocykl turystyczny jest jednośladem przeznaczonym do dalekich, komfortowych podróży. Bez wątpienia jest to motocykl dla prawdziwych fanów motoryzacji, początkujący kierowca jednośladu z pewnością będzie miał problem z opanowaniem takiej maszyny. Motocykle turystyczne na rynku motoryzacyjnym wyróżnia nie tylko wyjątkowy wygląd i ciekawa bryła pojazdu. Charakteryzują się one również większą masą i dużą mocą silnika. Motor tego typu przystosowany jest do długich podróży, w związku z czym musi mieć odpowiedni udźwig i możliwość zabrania ze sobą sporej ilości bagażu. Masa motocykla wraz z jego mocą mogą być nie lada wyzwaniem dla kierowcy, dlatego zaleca się korzystanie z takiej maszyny osobom doświadczonym, z odpowiednim podejściem do sprawy. Przedstawiamy najlepsze motocykle turystyczne.

najlepsze motocykle turystyczne

Jaki motocykl turystyczny wybrać?

Z kierowcami jednośladów jest jak z kierowcami pojazdów samochodowych. Ilu fanów, tyle teorii na temat tego, który lepszy i dlaczego. W przypadku najlepszych motocykli turystycznych sprawa wydaje się być delikatnie prostsza. Użytkownicy stawiają głównie na komfort jazdy i cenę utrzymania swojego pojazdu. Niechętnie inwestują w motocykle, których eksploatacja jest stosunkowo droga czy wygoda z jazdy satysfakcjonuje tylko przy dobrych nawierzchniach i warunkach pogodowych.

Motocykle turystyczne zaprojektowane zostały tak, aby kierowca mógł poruszać się również po gorszej jakości drogach, nie tracąc zbytnio na komforcie, oczywiście po odpowiednim przygotowaniu do tego maszyny. Dodatkowo wersje turystyczne rozszerzone są o funkcje wspierające komfort jazdy (GPS, podgrzewane siedzenia), ale i o dodatkowe moduły bezpieczeństwa (ABS, poduszki powietrzne).

Jaki motocykl turystyczny dla początkującego wybrać? Jeśli nie masz doświadczenia, najlepiej, by pojemność silnika jednośladu była nie większa niż 500 cm3. Zapanowanie nad mocniejszą maszyną może być dla ciebei nie lada wyzwaniem.

Motocykle turystyczne – ranking

Gdy o motocyklach turystycznych wiemy już więcej, poniżej przedstawiamy ranking najpopularniejszych modeli spotykanych na rynku motoryzacyjnym. Cena zależna jest oczywiście od wieku oraz przebiegu maszyny, ale również model gra tu istotną rolę. Rynek motoryzacyjny szybko weryfikuje motocykle i już po kilku latach znane są prawie wszystkie wady i zalety tych pojazdów.

Przeczytaj także: Motocykle 125: ranking najpopularniejszych maszyn

Kawasaki Versys 1000

Ranking motocykli turystycznych otwiera model opisywany jako „turystyczne enduro”. Od 2012 roku produkowany jest przez japońską markę Kawasaki. Jego niewątpliwą zaletą jest czterocylindrowy silnik o pojemności 1043 cm3, który charakteryzuje się bardzo dobrym przyspieszeniem oraz równą i cichą pracą. Model pożądany wśród braci motocyklowej. Cena za nowy egzemplarz zaczyna się od ok. 58 tys. złotych.

Suzuki V-Storm 1050XT

Największy i najmocniejszy motocykl typu adventure w posiadaniu marki Suzuki. Motocykl wszechstronny, przystosowany do podróży po równych drogach asfaltowych, ale również krętych górskich ścieżkach czy leśnych drogach. Silnik o pojemności zbliżonej do poprzednika, 1037 cm3 sprawia, że motocykl jest dynamiczny.

Wersja XT rozszerzona jest o dodatkowe aspekty komfortu, takie jak osłony na dłonie, podgrzewane siedzenia oraz szyba. Model z myślą o dalekich podróżach i zwiedzaniu świata. Cena wersji 1050XT to ok. 61 tys. złotych.

Harley Davidson Road King

Klasyka gatunku i jeden z najlepszych motocykli turystycznych. Każdy w dzieciństwie marzył o przejażdżce tym właśnie motocyklem. Wyróżnia się bardzo dużą elastycznością pracy silnika, co zapewnia ogrom frajdy i komfortu z jazdy. Bogate wyposażenie zapewnia również bezpieczeństwo w czasie podróży. Tym razem mamy do czynienia z większym silnikiem, bo w grę wchodzi 1449 cm3 pojemności.

Niestety model ten jest pożeraczem paliwa. Jednak jak ktoś jest w stanie pozwolić sobie na taką inwestycję, nie powinien z paliwem mieć problemu. Model dla ogromnych fanów amerykańskich motocykli turystycznych. Cena w Polsce zaczyna się od 112 tys. złotych.

Autor: Przemysław Mańka