Data publikacji:

Ranking najlepszych radiobudzików

Masz problemy z codziennym wstawaniem i szukasz sposobu, dzięki któremu pobudka stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza? W takim razie mamy coś dla ciebie – ranking radiobudzików, które każdego dnia przywitają cię ulubioną piosenką lub wybranymi dźwiękami natury. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego modelu i odkryj najpopularniejsze radiobudziki!

najlepsze radiobudziki

Jaki radiobudzik wybrać? Praktyczne wskazówki

Podczas wyboru odpowiedniego radiobudzika należy zwrócić przede wszystkim uwagę na sposób jego strojenia. Na rynku znajdziesz modele analogowe i cyfrowe. Pierwsze z nich wymagają samodzielnego ustawienia stacji, najczęściej przy użyciu pokrętła. Takie produkty są zazwyczaj tańsze, a lista ich funkcji jest o wiele krótsza niż w przypadku ich cyfrowych odpowiedników.

Przeczytaj także, jakie radio z dobrym odbiorem kupić

Z kolei radiobudziki cyfrowe mogą pochwalić się naprawdę długą listą dodatkowych funkcji, o których jednak opowiemy więcej za chwilę. W przypadku takich modeli nie musisz samodzielnie stroić urządzenia, a zamiast tego możesz automatycznie zaprogramować nawet kilkadziesiąt różnych stacji radiowych.

Szukając idealnego modelu w rankingu radiobdzików, określ, czy chcesz, aby budziło cię radio, czy może ulubiona muzyka. Wbrew pozorom nie wszystkie modele na rynku mają taką funkcję, dlatego przed zakupem zapoznaj się dokładnie z parametrami interesującego cię produktu.

Czas na jedną z najważniejszych funkcji radiobudzików – drzemkę. Czy chcesz, żeby model, który stanie na szafce przy twoim łóżku, umożliwiał przesunięcie pobudki o kilka minut? Jeśli tak, to mamy dobrą wiadomość – właśnie takie urządzenia dominują na rynku. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz dobrego radiobudzika bez opcji drzemki, bo i takich propozycji nie brakuje.

Ranking radiobudzików – jaki model będzie najlepszym wyborem?

Wiesz już, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego radiobudzika. Czas na ranking najpopularniejszych urządzeń. Sprawdź, które modele są najchętniej wybierane przez użytkowników Ceneo.pl!

Blaupunkt CR5WH – popularny radiobudzik z opcją drzemki

Jeśli chcesz zafundować sobie radiobudzik cyfrowy z opcją drzemki, to model Blaupunkt będzie strzałem w dziesiątkę. Model o kompaktowym rozmiarze bez problemu zmieści się na każdej szafce nocnej, jednocześnie zapewniając przyjemne pobudki każdego dnia.

Producent wyposażył zasilany sieciowo radiobudzik w możliwość zaprogramowania 20 stacji radiowych i ustawienia alarmu w formie radia. Dodatkowo możesz wybierać jeden z dwóch rodzajów budzików i bez problemu odczytywać godzinę. Przejrzysty wyświetlacz LCD ma dodatkową regulację przyciemnienia.

Blaupunkt CR12WH – radiobudzik cyfrowy z funkcją odczytu temperatury i nie tylko

Kolejną propozycją w naszym rankingu jest radiobudzik cyfrowy Blaupunkt CR12WH, który jest wyposażony w możliwość zapisania 10 stacji, podwójny alarm oraz dopasowywanie dźwięku pobudki – może być to albo sygnał, albo wybrana stacja radiowa.

Mówiąc o zaletach radiobudzika, nie możemy zapomnieć o funkcji odczytu temperatury zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Urządzenie ma bezprzewodowy czujnik, dzięki któremu na dużym i czytelnym ekranie wyświetlają się wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby rozpocząć dzień. Producent dodał do radiobudzika zasilacz o mocy 5 V, slot na baterię i funkcję przyciemnienia wyświetlacza.

Philips TAR3205BK – funkcjonalny radiobudzik do każdej sypialni

Radiobudzik Philips to kolejna propozycja w rankingu, która ma cyfrowe strojenie. Producent wyposażył popularny model w opcję zaprogramowania 10 stacji, podwójny alarm oraz Tuner FM zapewniający czysty odbiór.

Dzięki radiobudzikowi Philips możesz zasypiać w towarzystwie swojej ulubionej stacji radiowej. Model ma wyłącznik czasowy, który możesz nastawić nawet na dwie godziny. Dodatkowo nie zabrakło opcji łagodnego budzenia, która zapewnia pobudkę cichym i stopniowo pogłaśniającym się dźwiękiem.

Philips AJ3200 r – radiobudzik z funkcją ładowania telefonu

Elegancki i kompaktowy radiobudzik będzie świetnie współgrał z twoim smartfonem. Urządzenie ma wbudowaną stację dokującą ze złączem Lightning do iPhone’ów oraz microUSB do telefonów z Androidem. Nowe telefony ze złączem USB typu C można podłączyć do radiobudzika za pomocą specjalnej przejściówki.

Do budzenia można ustawić brzęczyk lub ostatnio słuchaną stację radiową. Jeden alarm to dla ciebie za mało? Philips przygotował podwójny alarm, który może dobudzić największych śpiochów. Plusem jest to, że dźwięk jest łagodny i stopniowo zwiększa się o wyznaczonej godzinie. Teraz wstawanie będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

Sony IC-FC1PJ - stylowy budzik z projektorem

Budzik marki Sony jest w stanie wyświetlać aktualną godzinę zarówno na wyświetlaczu, jak i ścianie. Radiobudzik otrzymał port USB do podłączenia przewodu ładującego smartfona. Obecność tunera cyfrowego jest gwarancją słuchania ulubionych stacji radiowych bez jakichkolwiek zakłóceń.

Za budzenie odpowiada alarm, który można zaprogramować na dwa sposoby. Standardowe budzenie radiem lub dźwięki natury pomogą szybciej rozpocząć nowy dzień. Wbudowana bateria zagwarantuje działanie nawet w przypadku utraty zasilania. 

Sencor SRC 170 GN – tani radiobudzik

Standardowy radiobudzik firmy Sencor przede wszystkim wyróżnia się bardzo dużym wyświetlaczem z aktualną godziną, a także temperaturą panującą w pomieszczeniu. Pamięć urządzenia pozwala na zapisanie nawet 10 stacji, które mogą być wykorzystane jako dzwonek podczas budzenia. Radiobudzik występuje również w wersji z projektorem.

Blaupunkt CR12BK - wielofunkcyjny radiobudzik

Radiobudzik firmy Blaupunkt ma wszystko, czego potrzebują wymagający użytkownicy. Panoramiczny wyświetlacz pokazuje nie tylko aktualną godzinę, ale również temperaturę panującą na zewnątrz, jak i wewnątrz. Duże cyfry pozwalają zobaczyć aktualny czas nawet z większej odległości.

Urządzenie oferuje pamięć na 10 stacji radiowych i budzenie w dwóch konfiguracjach alarmu z radiem lub brzęczykiem. Stylowy wygląd i duża przestrzeń do wyświetlania niezbędnych informacji to największe zalety tego radiobudzika. 

Radiobudzik Disney Samochody 250161 - idealny dla dzieci

Szukasz radiobudzika dla dziecka? Model wzorowany na kultowym filmie przypomina deskę rozdzielczą samochodu. Ogromną zaletą jest wbudowany projektor, który będzie pokazywał aktualny czas na ścianie. W przebudzeniu pomocny będzie alarm z przyjemnymi dźwiękami.

Podobnie jak w innych radiobudzikach można wybrać budzenie za pomocą wybranej stacji radiowej. Ładny budzik jest doskonałym wyborem dla najmłodszych fanów motoryzacji i filmu „Auta”. 

Autor: Katarzyna Wendzonka