Data modyfikacji:

Wybieramy najlepszy proszek do prania. Ranking polecanych produktów

Mogłoby się wydawać, że każdy proszek do prania działa tak samo. Nic bardziej mylnego – poszczególne środki różnią się od siebie, a ich skład i działanie mają wpływ na to, jak wyglądają ubrania. Zapoznaliśmy się z opiniami internautów, dzięki czemu wytypowaliśmy najlepszy proszek do prania. Zapoznaj się z naszym rankingiem!

proszek do prania

Jaki będzie najlepszy proszek do prania?

To oczywiste – proszek do prania ma przede wszystkim dokładnie czyścić i odświeżać ubrania. To jednak nie koniec wymagań, jakie stawia się przed dobrym proszkiem do prania.

Powinien dbać również o tkaninę, nie powodować jej blaknięcia i być delikatny dla skóry – zwłaszcza jeśli ma być stosowany do prana ubranek dziecięcych. Miłym urozmaiceniem jest także przyjemny zapach. Z pewnością wiele osób zgodzi się co do tego, że najlepszy proszek do prania powinien być również wydajny.

Przeczytaj także: Eco Bubble - na czym polega pranie bąbelkowe?

Polecane proszki do prania: ranking

Ile razy zdarzyło ci się sięgnąć po proszek z reklamy i stwierdzić, że wcale nie działa tak, jak oczekiwałeś? Dobry marketing to nie wszystko. Sprawdź ranking najlepszych proszków do prania, z których użytkownicy Ceneo.pl są zadowoleni najbardziej.

1. Biały Jeleń, hipoalergiczny proszek do prania

Na pierwszym miejscu znalazł się nie reklamowy gigant, a poczciwy Biały Jeleń, w którego składzie znajdziesz przede wszystkim naturalne mydło. Połączono je z detergentami nowej generacji, które dokładnie usuwają brud nawet w niskich temperaturach. Proszek świetnie nadaje się także do prania ubranek dziecięcych.

2. Vizir, proszek do prania ubrań kolorowych

To produkt, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Musiał znaleźć się w naszym rankingu najlepszych proszków do prania przede wszystkim dlatego, że dokładnie oczyszcza, a także znakomicie dba o tkaniny kolorowe. Ponadto pozostawia po sobie cudowną świeżość.

3. Purox, najlepszy proszek do prania z Niemiec

Dużą popularnością cieszy się dziś tzw. chemia niemiecka. Proszki do prania naszych zachodnich sąsiadów słyną z lepszego skoncentrowania, co sprawia, że są po prostu bardziej wydajne. Aby się o tym przekonać, wypróbuj Purox – proszek, któremu zaufało już wiele osób. Poza tym, że dokładnie pierze, proszek Purox zapobiega osadzaniu się kamienia w pralce.

4. Ariel Professional, proszek do prania ubrań kolorowych

Jaki proszek do prania kolorowego wybrać? Ariel usuwa nawet bardzo uporczywe plamy – i to w 30 stopniach Celsjusza. To proszek, który świetnie sprawdzi się do prania delikatnych tkanin, takich jak organiczna bawełna.

5. Pollena Dzidziuś, hipoalergiczny proszek do prania

Poszukujesz delikatnego i dobrego proszku do prania ubrań dziecięcych? Proszek Dzidziuś nie tylko dokładnie usuwa zabrudzenia, ale także jest delikatny dla skóry malucha – w jego składzie znajduje się głównie naturalne mydło. Proszki do prania ubranek dziecięcych często rekomendowane są również alergikom bardzo wrażliwym na piorące detergenty.

Dobry proszek do prania bez chemii?

Nie chcesz używać zwykłych środków i poszukujesz naturalnego proszku do prania? Żaden problem – na rynku znajdziesz sporo preparatów piorących na bazie roślinnych składników. Ciekawą alternatywą dla proszku mogą być np. orzechy piorące, zdaniem wielu lepsze niż jakikolwiek ekologiczny proszek do prania. Wiele osób decyduje się również na robienie prania wyłącznie w płatkach mydlanych.

Wybór proszków do prania nie powinien być przypadkowy – idealny środek piorący musi nie tylko zwalczać plamy, ale też odświeżać i być bezpiecznym dla skóry. Jeśli ciągle się wahasz, skorzystaj z naszego rankingu najlepszych proszków do prania i wypróbuj jeden z tych, któremu zaufali internauci!

Autorka: Joanna Stanuch