Data modyfikacji:

Osuszacz powietrza: ranking TOP 10

Nadmierna wilgoć w pomieszczeniu może prowadzić między innymi do rozwoju szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. Jak tego uniknąć? Wystarczy wyposażyć pomieszczenie w osuszacz powietrza. Ranking 10 polecanych modeli pozwoli ci wybrać dobry osuszacz powietrza do domu.

wnętrze mieszkania

Osuszacz powietrza: ranking polecanych modeli dostępnych na Ceneo.pl

Wybór dobrego domowego osuszacza powietrza nie należy do najłatwiejszych. Z pomocą przychodzi nasz ranking osuszaczy powietrza cieszących się największą popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl. Zobacz, które modele pomogą pokonać wilgoć w domu.

  1. ECOAIR DD1 CLASSIC
  2. BERDSEN OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI BR-72W
  3. BERDSEN OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI 70W
  4. ELDOM COLUMBIAVAC OPC1000
  5. ELDOM COLUMBIAVAC OPC500
  6. VACO OSUSZACZ VC2504 (DO 45 M2)
  7. BLYSS OSUSZACZ POWIETRZA 16 L/24 H
  8. COLUMBIA VAC OPC1100
  9. TEAMVEOVISION OSUSZACZ POWIETRZA, POCHŁANIACZ WILGOCI. CSQ1303
  10. ELECTROLUX OSUSZACZ POWIETRZA EXD16DN4W

Jak działa osuszacz powietrza?

Sposób działania osuszaczy powietrza z naszego rankingu nie jest skomplikowany. Urządzenia mają za zadanie usuwać nadmiar wilgoci z powietrza w pomieszczeniu, jednocześnie kontrolując i zachowując jej optymalny poziom. Umieszczenie wybranego domowego osuszacza powietrza w pokoju potrafi nie tylko zminimalizować ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni, ale także zlikwidować nieprzyjemny zapach i poprawić samopoczucie domowników.

W trakcie wyboru osuszacza powietrza do domu do naszego rankingu zwracaliśmy uwagę na takie parametry jak wydajność, przepływ powietrza, moc, zakres temperatur czy pobór energii, które powinny być dopasowane do wielkości pomieszczenia, domu lub mieszkania.

Jaki osuszacz powietrza domowy wybrać?

Na rynku znajdziesz różne rodzaje osuszaczy powietrza. Jednym z nich są modele kondensacyjne, które w trakcie pracy zasysają powietrze, aby następnie je skroplić i odprowadzić do wbudowanego pojemnika.

Z kolei w przypadku modeli absorpcyjnych pobieranie odbywa się za pomocą rotora. W ofercie producentów sprzętu AGD znajdziesz także osuszacze ziębnicze oraz budowlane i przemysłowe.

1. ECOAIR DD1 CLASSIC

To najpopularniejszy osuszacz powietrza w naszym rankingu. Nie bez powodu – absorpcyjny model z jonizacją jest energooszczędny i ekologiczny, a do tego może pochwalić się doskonałą wydajnością. Urządzenie ma wbudowane programy osuszania, tryb ciągły i suszenia prania, timer oraz technologię Eco E7, dzięki której automatycznie przełącza się z trybu pełnej gotowości na ekonomiczny.

2. BERDSEN OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI BR-72W

Osuszacz powietrza do domu jest sprzedawany w zestawie ze zbiornikiem na wodę, kablem zasilającym i instrukcją obsługi. Jego efektywność zapewnia technologia Peltiera, dzięki której unosząca się w powietrzu wilgoć jest skraplana. Model został wyposażony w czuły detektor poziomu wody, ma kompaktowy rozmiar i nowoczesny design.

3. BERDSEN OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI 70W

Zamyka najpopularniejszą trójkę w rankingu osuszaczy powietrza. Może pochwalić się skutecznym działaniem i wydajnością na poziomie 250-300 ml. Model dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych został zamknięty w klasycznej obudowie, którą wzbogacono o zbiornik o pojemności 500 ml. Nie zabrakło także diody, która informuje o konieczności jego opróżnienia.

Przeczytaj także: Domowy oczyszczacz powietrza - jaki wybrać?

4. ELDOM COLUMBIAVAC OPC1000

To cichy, poręczny i wydajny osuszacz powietrza, który swoją pozycję w rankingu zawdzięcza doskonałemu stosunkowi jakości do ceny. Jednak nie tylko – model ma dotykowy panel sterowania, filtr powietrza oraz elektroniczną regulację wilgotności. Aby ułatwić nieustanne i bezproblemowe odprowadzanie wody, producent wyposażył go w dodatkowy wężyk. Osuszacz ma również dwa poziomy cyrkulacji powietrza, czytelny wyświetlacz i timer.

5. ELDOM COLUMBIAVAC OPC500

Kolejny w rankingu osuszacz powietrza nie tylko dba o optymalny poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu, ale także bez problemu niszczy zarodki szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni dzięki dodatkowej lampie UV. Nie zabrakło również jonizatora powietrza, dotykowego panelu sterowania, sygnalizatora i timera oraz zbiornika na wodę o pojemności wynoszącej aż 2,5 l.

6. VACO OSUSZACZ VC2504 (DO 45 M2)

Domowy osuszacz powietrza wykorzystuje do swojego działania technikę chłodniczą, dzięki której bez problemu skrapla parę wodną znajdującą się w pomieszczeniu. Model o wydajności wynoszącej nawet do 25 l na dobę ma wbudowany czujnik wilgotności oraz dwa programy automatyczne – Sypialnia i Piwnica. Producent wyposażył go również w dotykowy panel sterujący oraz funkcje AUTO FROST i AUTO STOP.

7. BLYSS OSUSZACZ POWIETRZA 16 L/24 H

Może pochwalić się cichą i wydajną pracą, która pozwala na usunięcie z powietrza nawet do 16 l na dobę. Urządzenie ma również estetyczny design, który sprawdzi się idealnie w różnych pomieszczeniach. Po rozpoczęciu używania sprzętu nie tylko poprawisz wilgotność w pomieszczeniu, ale także zmniejszysz ryzyko powstania pleśni i grzybów.

8. COLUMBIA VAC OPC1100

To osuszacz powietrza, który trafił do rankingu ze względu na popularność i doskonałe parametry. Urządzenie ma czytelny wyświetlacz, 2 poziomy cyrkulacji powietrza, elektroniczną regulację wilgotności i jej wskaźnik, timer, tryb nocny, automatyczne programy oraz funkcję jonizacji. Producent zadbał także o to, aby jego praca była cicha i wydajna – model odprowadza nawet do 12 l na dobę.

9. TEAMVEOVISION OSUSZACZ POWIETRZA, POCHŁANIACZ WILGOCI. CSQ1303

Bez problemu redukuje nadmiar wilgotności w powietrzu, nie ma hałaśliwego kompresora, dzięki czemu pracuje bardzo cicho, a do tego jest bezproblemowy w użytkowaniu. Nie zabrakło także wyjmowanego pojemnika na wodę, sygnalizacji diodą i zasilacza dołączonego do zestawu.

10. ELECTROLUX OSUSZACZ POWIETRZA EXD16DN4W

Zamyka nasz ranking najpopularniejszych osuszaczy powietrza. Model dostępny w kolorze białym jest niezwykle praktyczny – może być dowolnie przenoszony dzięki kółkom i uchwytowi. Sprzęt został również wyposażony w jonizator, funkcję automatycznego wyłączenia i łatwy w opróżnianiu pojemnik na wodę.