Data modyfikacji:

Osuszacz powietrza: ranking TOP 10

Nadmierna wilgoć w pomieszczeniu może prowadzić między innymi do rozwoju szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. Jak tego uniknąć? Wystarczy wyposażyć pomieszczenie w osuszacz powietrza. Ranking 10 polecanych modeli pozwoli ci wybrać dobry osuszacz powietrza do domu.

wnętrze mieszkania

Osuszacz powietrza: ranking polecanych modeli dostępnych na Ceneo.pl

Wybór dobrego domowego osuszacza powietrza nie należy do najłatwiejszych. Z pomocą przychodzi nasz ranking osuszaczy powietrza cieszących się największą popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl. Zobacz, które modele pomogą pokonać wilgoć w domu.

  1. ECOAIR DD1 CLASSIC
  2. BERDSEN OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI BR-72W
  3. WELLTEC DHN20
  4. HAUS & LUFT HL-OS-20
  5. ELDOM COLUMBIAVAC OPC500
  6. VACO OSUSZACZ VC2504 (DO 45 M2)
  7. AIR NATUREL DDH20-1
  8. COLUMBIA VAC OPC1100
  9. MASTER DH 720
  10. ELECTROLUX OSUSZACZ POWIETRZA EXD16DN4W

Jak działa osuszacz powietrza?

Sposób działania osuszaczy powietrza z naszego rankingu nie jest skomplikowany. Urządzenia mają za zadanie usuwać nadmiar wilgoci z powietrza w pomieszczeniu, jednocześnie kontrolując i zachowując jej optymalny poziom. Umieszczenie wybranego domowego osuszacza powietrza w pokoju potrafi nie tylko zminimalizować ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni, ale także zlikwidować nieprzyjemny zapach i poprawić samopoczucie domowników.

W trakcie wyboru osuszacza powietrza do domu do naszego rankingu zwracaliśmy uwagę na takie parametry jak wydajność, przepływ powietrza, moc, zakres temperatur czy pobór energii, które powinny być dopasowane do wielkości pomieszczenia, domu lub mieszkania.

Jaki osuszacz powietrza domowy wybrać?

Na rynku znajdziesz różne rodzaje osuszaczy powietrza. Jednym z nich są modele kondensacyjne, które w trakcie pracy zasysają powietrze, aby następnie je skroplić i odprowadzić do wbudowanego pojemnika.

Z kolei w przypadku modeli absorpcyjnych pobieranie odbywa się za pomocą rotora. W ofercie producentów sprzętu AGD znajdziesz także osuszacze ziębnicze oraz budowlane i przemysłowe.

1. ECOAIR DD1 CLASSIC

To najpopularniejszy osuszacz powietrza w naszym rankingu. Nie bez powodu – absorpcyjny model z jonizacją jest energooszczędny i ekologiczny, a do tego może pochwalić się doskonałą wydajnością. Urządzenie ma wbudowane programy osuszania, tryb ciągły i suszenia prania, timer oraz technologię Eco E7, dzięki której automatycznie przełącza się z trybu pełnej gotowości na ekonomiczny.

2. BERDSEN OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI BR-72W

Osuszacz powietrza do domu jest sprzedawany w zestawie ze zbiornikiem na wodę, kablem zasilającym i instrukcją obsługi. Jego efektywność zapewnia technologia Peltiera, dzięki której unosząca się w powietrzu wilgoć jest skraplana. Model został wyposażony w czuły detektor poziomu wody, ma kompaktowy rozmiar i nowoczesny design.

3. WELLTEC DHN20

Zamyka najlepszą trójkę w rankingu osuszaczy powietrza. Może pochwalić się skutecznym działaniem i wydajnością na poziomie do 20 l/24 h. Model dysponuje mocą aż 550 W. Maksymalna powierzchnia pomieszczenia do osuszania powietrza wynosi 40 metrów kwadratowych. Produkt można zatem stosować nie tylko w mieszkaniu, ale również w domu. Idealnie sprawdzi się w dużym salonie z otwartą kuchnią.

Przeczytaj także: Domowy oczyszczacz powietrza - jaki wybrać?

4. HAUS & LUFT HL-OS-20

To cichy, poręczny i wydajny osuszacz powietrza, który swoją pozycję w rankingu zawdzięcza doskonałemu stosunkowi jakości do ceny. Jednak nie tylko – model ma lampę UV, kółka ułatwiające transport, cyfrowy i bardzo czytelny wskaźnik oraz timer. Funkcji SMART pozwala ci ustawić stały poziom osuszenia.

5. ELDOM COLUMBIAVAC OPC500

Kolejny w rankingu osuszacz powietrza nie tylko dba o optymalny poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu, ale także bez problemu niszczy zarodki szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni dzięki dodatkowej lampie UV. Nie zabrakło również jonizatora powietrza, dotykowego panelu sterowania, sygnalizatora i timera oraz zbiornika na wodę o pojemności wynoszącej aż 2,5 l.

6. VACO OSUSZACZ VC2504 (DO 45 M2)

Domowy osuszacz powietrza wykorzystuje do swojego działania technikę chłodniczą, dzięki której bez problemu skrapla parę wodną znajdującą się w pomieszczeniu. Model o wydajności wynoszącej nawet do 25 l na dobę ma wbudowany czujnik wilgotności oraz dwa programy automatyczne – Sypialnia i Piwnica. Producent wyposażył go również w dotykowy panel sterujący oraz funkcje AUTO FROST i AUTO STOP.

7. AIR NATUREL DDH20-1

Kolejny osuszacz powietrza z rankingu jest idealny do małych pomieszczeń, ale też sprawdzi się w samochodzie czy na jachcie. Charakteryzuje się cichą pracą i niskim zużyciem energii. Model został wyposażony w automatyczny wyłącznik pełnego zbiornika oraz wąż spustowy do ciągłego odprowadzania wody.

8. COLUMBIA VAC OPC1100

To osuszacz powietrza, który trafił do rankingu ze względu na popularność i doskonałe parametry. Urządzenie ma czytelny wyświetlacz, 2 poziomy cyrkulacji powietrza, elektroniczną regulację wilgotności i jej wskaźnik, timer, tryb nocny, automatyczne programy oraz funkcję jonizacji. Producent zadbał także o to, aby jego praca była cicha i wydajna – model odprowadza nawet do 12 l na dobę.

9. MASTER DH 720

Bez problemu redukuje nadmiar wilgotności w powietrzu, nie ma hałaśliwego kompresora, dzięki czemu pracuje bardzo cicho, a do tego jest bezproblemowy w użytkowaniu. Dodatkowo został wyposażony w aktywny filtr węglowy, który pochłania nieprzyjemny zapach. Sprawdzi się w mieszkaniach, garderobach, piwnicach, pralniach, suszarniach czy spiżarniach.

10. ELECTROLUX OSUSZACZ POWIETRZA EXD16DN4W

Zamyka nasz ranking najpopularniejszych osuszaczy powietrza. Model dostępny w kolorze białym jest niezwykle praktyczny – może być dowolnie przenoszony dzięki kółkom i uchwytowi. Sprzęt został również wyposażony w jonizator, funkcję automatycznego wyłączenia i łatwy w opróżnianiu pojemnik na wodę.