Data publikacji:

Płyta indukcyjna biała: ranking

Rozważasz zakup białej płyty indukcyjnej? Obecnie jest to popularny element wyposażenia kuchni urządzonych w nowoczesnym stylu. Swoim designem wyróżniają się one spośród swoich czarnych odpowiedników. Nie wiesz, czy warto zdecydować się na białą płytę indukcyjną? Zapoznaj się z naszą listą rankingową białych płyt indukcyjnych i wybierz model idealny dla ciebie i twojego mieszkania!

płyta indukcyjna biała

Jaka płyta indykcyjna biała? Ranking polecanych

Biała płyta indukcyjna sprawdzi się idealnie w nowoczesnej kuchni. Mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji. Zobacz, jaką płytę indukcyjną wybrać.

Electrolux EIV63440BW SLIM-FIT

Ranking białych płyt indukcyjnych otwiera płyta Electrolux EIV63440BW SLIM-FIT. Jest ona niezwykle funkcjonalna, łatwa w obsłudze i inteligenta w działaniu. Dodatkowo jest to najpłytsza płyta indukcyjna, którą możesz znaleźć na polskim rynku.

Poza jej atutami wizualnymi, jest to niezaprzeczalnie rewelacyjny sprzęt AGD. Moc to 7,4 kW, a wymiary to 52 x 59 cm. Z lewej strony posiada duże pole łączone z dwóch okrągłych cewek (21 cm), a z prawej dwa pola okrągłe (18 cm i 14,5 cm). Pola te automatycznie dostosowują się do rozmiaru i kształtu naczyń, które się na nich znajdują.

Płyta jest wyposażona we wskaźniki ciepła resztkowego, które dokładnie pokazują, które strefy grzewcze są nagrzane. Panel sterowania znajdujący się w prawym dolnym rogu płyty wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji, takich jak pauza, która ogranicza wszystkie pola grzania w przypadku przerwania gotowania, czy też przycisk Bridge, za pomocą którego możemy połączyć dwa pola grzewcze tak, aby działały jako jedna strefa grzania.

Dzięki temu możemy równomiernie gotować w dużych lub wydłużonych naczyniach. Dodatkowym atutem tej białej płyty indukcyjnej jest funkcja Hob2Hood, dzięki której płyta automatycznie współpracuje z okapem marki Electrolux. 

Bosch PowerBoost PIF672FB1E

Kolejną płytą godną uwagi jest Bosch PowerBoost PIF672FB1E. Jest ona nie tylko intuicyjna i bezpieczna, ale także posiada doskonały wygląd pasujący zarówno do nowoczesnego, jak i bardziej tradycyjnego wnętrza.

Jej design uzupełniony został o ozdobny, ukośny szlif z przodu i z tyłu oraz stalowe listwy po bokach, przez co nie tylko posiada nowoczesne wykończenie, ale jest też bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Ten model płyty marki Bosch otrzymał ulepszoną funkcję PowerBoost, która sprawia, że zagotowanie wody może trwać nawet trzy razy szybciej niż na innych płytach.

Panel sterowania wyróżnia się wykorzystaniem rozwiązania DirectSelect, dzięki któremu nie ma konieczności wielokrotnego naciskania przycisku zwiększania lub zmniejszania mocy. Płyta Bosch PowerBoost posiada skalę mocy rozbudowaną nawet o wartości pośrednie, wobec czego odpowiednią temperaturę można ustawić poprzez pojedyncze wciśnięcie przycisku z pożądanym przez nas poziomem grzania.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tej płycie jest również możliwość podglądu zużycia energii przez urządzenie. Wskaźnik znajdujący się na panelu sterowania pozwala na obserwację poboru prądu od momentu rozpoczęcia gotowania, aż do jego całkowitego zakończenia.

Płyta posiada także dwustopniowy wskaźnik zalegania ciepła, który jest oddzielny dla każdego z czterech palników. Wskaźnik ten ostrzega użytkownika przed przypadkowym dotknięciem rozgrzanego pola gotowania. Ponadto możliwość krótkiego czyszczenia sprawia, że nawet w trakcie gotowania możesz zablokować panel sterowania płyty na 30 sekund, aby wyczyścić płytę bez przypadkowej zmiany ustawień gotowania. Dbałość wykonania i mnogość funkcji sprawia, że ta biała płyta indukcyjna zadowoli nawet bardzo wymagającego użytkownika!

Amica PI6140PWTU

Biała płyta indukcyjna Amica PI6140PWTU to produkt z niższej półki cenowej o wymiarach 57,6 x 51,8 cm oraz mocy całkowitej 7,4 kW. Atutem tego modelu jest funkcja PowerChoice, która daje możliwość dostosowania mocy urządzenia zarówno do jednofazowej, jak i trójfazowej instalacji elektrycznej. Dzięki temu możesz gotować bez obaw o przeciążenie instalacji elektrycznej.

Biała płyta Amica posiada cztery maksymalne, regulowane poziomy pomocy, a wprowadzone raz ustawienia pracy zostają zachowane podczas dalszego korzystania. Płyta została także wyposażona w funkcję PowerBooster, która zwiększa moc grzania i znacznie zmniejsza czas przygotowywania potraw.

Z kolei funkcja HeatControl sygnalizuje, czy dane pole indukcyjne jest rozgrzane po skończeniu gotowania. Dzięki możliwości zabudowy płyty Amica w blacie bez pozostawiania szczelin, jest ona bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Dodatkowo zaawansowane blokady rodzicielskie w postaci funkcji ChilfLock sprawiają, że płyta jest bardzo bezpieczna w użytkowaniu.

Whirlpool WL B4560 NE/W

Urządzenie Whirlpool WL B4560 NE/W to estetyczna i łatwa w obsłudze biała, szklano-ceramiczna płyta indukcyjna o wymiarach 59 x 51 cm oraz mocy 7,2 kW. Ciekawym zastosowaniem technologicznym jest możliwość ustawienia maksymalnej mocy płyty indukcyjnej, po osiągnięciu której płyta automatycznie dostosowuje rozkład mocy pomiędzy poszczególnymi strefami. Moc maksymalną można ustalić na czterech poziomach: 2,5 kW, 4,0 kW, 6,0 kW oraz 7,2 kW.

Tak jak wcześniej wymienione płyty posiada technologię stref FlexiCook, dzięki czemu można połączyć dwa palniki w jedną strefę grzewczą. Posiada zaawansowany panel sterowania z dużą liczbą poziomów mocy dla każdego pola grzewczego: poziom mocy można ustawić w zakresie od 1 aż do 18.

W porównaniu do standardowych funkcji Booster, model ten wyposażony jest w funkcję Eco Booster, która pozwala do zaoszczędzenia nawet 10% energii. Nie są to jednak jedyne przydatne rozwiązania technologiczne, w które wyposażone jest to urządzenie. Posiada ono także funkcję roztapiania, na której możemy rozpuścić delikatne produkty lub masy bez przypalania czy przywierania, oraz funkcję wolnego gotowania, dzięki której skutecznie przygotujemy potrawy wymagające duszenia lub długiego gotowania.

Jednym z niezaprzeczalnych atutów tej białej płyty indukcyjnej jest możliwość umieszczenia jej w otworze na płycie gazowej bez potrzeby wymiany instalacji elektrycznej.

Autorka: Patrycja Hendzel