Data modyfikacji:

Najlepsza poduszka ortopedyczna: ranking

Poduszka ortopedyczna to dla wielu z nas prawdziwy ratunek – przeciążone siedzącym trybem życia plecy wymagają wsparcia podczas snu. Jaka będzie najlepsza poduszka ortopedyczna. Sprawdź nasz ranking.

poduszka ortopedyczna

Najlepsza poduszka ortopedyczna: jak wybrać?

Wpływ na jakość snu ma m.in. wybrany przez nas materac, dlatego przygotowaliśmy dla ciebie ranking materacy. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia poduszka.

Poduszka ortopedyczna, inaczej profilowana lub anatomiczna, spełnia kilka ważnych funkcji, pod warunkiem że jest dobrze dobrana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przede wszystkim odciąża kręgi szyjne i koryguje ustawienie obręczy barkowej, rozluźnia mięśnie szyi i karku, a także prawidłowo układa odcinek szyjny kręgosłupa, a to wpływa pozytywnie na ułożenie całego kręgosłupa.

Poduszka ortopedyczna polecana jest w przypadku przeciążeń kręgosłupa, dyskopatii odcinka szyjnego, napięciowych bólów głowy czy bólów kręgosłupa i ramion. Ale możesz jej też używać zapobiegawczo.

Właściwe ułożenie ciała podczas snu ma znaczenie nie tylko dla zdrowia kręgosłupa, ale zapewnia też lepszy, relaksujący sen i więcej energii następnego dnia. Lepsza jakość snu wpływa na poprawę koncentracji i większą odporność na stres.

Dlatego warto zainwestować w jak najlepszą poduszkę ortopedyczną. Aby mądrze ją dobrać, trzeba się skonsultować z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą – wówczas poduszka ortopedyczna będzie wspierała proces rehabilitacji.

Są dwa główne materiały, z których wykonane są poduszki: pianka visco-elastic, która jest miękka i ma pamięć kształtu (memory foam), oraz pianka poliuretanowa, która jest bardziej sprężysta, ale twardsza i nie się odkształca. Jeśli śpisz na twardym materacu, wybierz twardą poduszkę i analogicznie – do miękkiego materaca lepsza będzie miękka poduszka ortopedyczna.

Pamiętaj też, że twoje ciało będzie potrzebowało czasu, by przyzwyczaić się do nowej poduszki do spania i na początku spanie na na niej może wydawać się niezbyt komfortowe.

Poduszka ortopedyczna: ranking polecanych

Jeżeli się zastanawiasz, jaka będzie najlepsza poduszka otropedyczna, sprawdź nasz ranking.

Poduszka ortopedyczna Sissel Deluxe

Poduszka ortopedyczna otwierająca ranking pochodzi od szwedzkiej firmy Sissel, która od ponad 20 lat oferuje produkty wspomagające zdrowie. Będzie idealna dla wymagających osób. Wyprofilowana i zaprojektowana jest tak, by podtrzymywać głowę i odcinek szyjny kręgosłupa podczas snu, zachowując jego naturalną krzywiznę. Dzięki temu kręgi i mięśnie będą odciążone, a to pozwoli im się zregenerować po wyczerpującym dniu.

Wysokość poduszki można regulować, dlatego da się ją indywidualnie przystosować do szerokości ramion oraz stopnia twardości materaca. Materiał, z którego została wyprodukowana, to antyalergiczna pianka visco-elastic z pamięcią (memory foam), która pod wpływem temperatury idealnie dopasowuje się do budowy ciała.

Poduszka jest szeroka i bardzo wygodna. Duży rozmiar podnosi komfort wypoczynku. Poduszkę wyposażono też we wkładkę Vario, dzięki której możesz dostosować jej wysokość do swoich potrzeb. Miękka, satynowa poszewka dodaje luksusowego charakteru. Poduszkę można prać ręcznie w niskiej temperaturze.

Poduszka Sissel Soft Plus

To miękka, komfortowa poduszka ortopedyczna z regulowaną wysokością. Polecana jest szczególnie kobietom, zwłaszcza z wrażliwą szyją i karkiem. Dzięki wypełnieniu z pianki z pamięcią (visco-elastic) poduszka dostosowuje się do kształtu ciała za sprawą ciężaru i temperatury śpiącej osoby.

Pomaga zapobiegać bólom pleców i szyi, a także napięciom mięśni odczuwanym po przebudzeniu. Poduszka wyposażona jest we wkładkę, którą można regulować wysokość poduszki.

Poduszka QMED

Trzecia w rankingu najlepszych poduszek ortopedycznych QMED MDH produkowana przez łódzką firmę MDH, specjalizującą się w sprzęcie rehabilitacyjnym i ortopedycznym, dedykowana jest nie tylko osobom z problemami z kręgosłupem, ale też wymagającym wsparcia w redukowaniu bezsenności, napięcia nerwowego i chrapania.

Poduszka jest tak wyprofilowana, że można na niej spać zarówno na plecach jak i na boku, a profil anatomiczny ukształtowany jest w taki sposób, by we wgłębieniu ułożyć głowę i szyję, co zapewnia jak najbardziej naturalne ułożenie ciała podczas snu. Wykonana jest z pianki termoplastycznej memory o gęstości 55 kg/m3.

Poduszka Valde B4 Vila

Ta dobra poduszka ortopedyczna polskiej marki Valde ma trzy poziomy jakości pianki memory – twardej, średniej i miękkiej. Jeśli lekarz ortopeda nie zaleci inaczej, należy stosować poduszkę o średniej twardości. Mężczyznom polecana jest wielkość L, kobiety powinny wybierać rozmiar M.

Poduszka Valde B4 Vila polecana jest osobom cierpiącym nie tylko z powodu bólów kręgosłupa, ale także z migrenami. Niweluje stany napięcia zwłaszcza w obrębie kręgosłupa szyjnego. Posiada wgłębienie na szyję, wspomagające anatomiczne odchylenie głowy oraz otwór wentylacyjny, który umożliwia przepływ powietrza, dlatego ogranicza pocenie się karku.