Data modyfikacji:

Jakie łóżko do sypialni na wygodny sen?

Planujesz zakup łóżka do sypialni? Dobrze się składa. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jakie łóżko do sypialni wybrać.

łóżka do sypialni

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Zakup łóżka do sypialni to poważna sprawa. Musi być wygodne, funkcjonalne i dobrze wpasowywać się w przestrzeń. Poza samym łóżkiem ważne jest też to jaki materac kupisz. Jakie łóżko do sypialni będzie najlepsze? W Internecie znajdziesz mnóstwo propozycji, które zachwycają dizajnem i pomysłowymi rozwiązaniami. Jest kilka aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem.

Przede wszystkim wymiary łóżka do sypialni. Możesz wybierać spośród łóżek jednoosobowych, dwuosobowych i w wersji king size. Wszystko zależy od twoich indywidualnych preferencji i wielkości sypialni. Jeśli do dyspozycji masz naprawdę niewielką przestrzeń, być może zainteresuje cię składane łóżko do sypialni, które łatwo schować w ozdobnej szafie? Zobacz nasze propozycje i wybierz łóżko do sypialni, które spełni wszystkie twoje potrzeby.

Wymiary łóżka do sypialni

Przyjmuje się, że standardowe łóżko dla jednej dorosłej osoby powinno mieć minimum 90 cm szerokości i 200 cm długości. Takie wymiary łóżka do sypialni to gwarancja wygody i swobody ruchów podczas snu.

Jeśli nie masz możliwości wstawienia tak dużego łóżka jednoosobowo – nic straconego. 80 cm szerokości i 190 cm długości w zupełności wystarczy, by się dobrze wyspać każdego dnia. Krótsze łóżka przeznaczone są dla dzieci i młodzieży.

W przypadku łóżka dwuosobowego najpopularniejszymi modelami są te o wymiarach 160 × 200 cm. Takie wymiary łóżka do sypialni pozwolą na spokojny sen i swobodę ruchów dwóm osobom. Jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni, zaopatrz się w łóżko 180 × 200 cm. Wśród par dużą popularnością cieszą się też łóżka 200 × 200 cm. W takim łóżku możesz się cieszyć snem niczym w luksusowym hotelu.

Nowoczesne czy drewniane łóżko do sypialni?

Drewniane łóżka do sypialni to rozwiązanie, które sprawdzi się w bardziej tradycyjnych wnętrzach. Dodatkową zaletą łóżka tego typu jest jego trwałość.

Nowoczesne łóżka do sypialni coraz częściej wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które świetnie komponują się z minimalistycznymi wnętrzami. Dużą popularnością cieszy się białe łóżko do sypialni, które będzie się zawsze dobrze prezentować – nawet jeśli postanowisz zmienić kolor ścian.

Ustawienie łóżka w sypialni

Ustawienie łóżka w sypialni to kolejna ważna sprawa, którą trzeba przemyśleć przed dokonaniem zakupu. Jak ustawić łóżko w sypialni?

Jeśli twoja sypialnia ma kształt kwadratu, masz ułatwioną sprawę. Po prostu umieść łóżko w pobliżu dogodnej dla ciebie ściany. Architekci wnętrz doradzają, że łóżko do sypialni powinno być skierowane frontem lub tyłem do okna. Dzięki temu sypialnia będzie symetryczna i łatwiej ją urządzić.

Jeśli twoja sypialnia ma kształt prostokąta, front łóżka powinien się znajdować przy najkrótszej ścianie. Posiadasz sypialnię o nietypowym kształcie? Front łóżka ustaw przy najdłuższej ścianie. Na jakość snu wpłynie także to, jaką twardość materaca wybierzesz.

Jakie łóżko do sypialni – składane czy nie?

Składane łóżko do sypialni to rozwiązanie, które coraz częściej zobaczysz w polskich domach. Nic dziwnego – takie łóżko to oszczędność przestrzeni w małych mieszkaniach. Łóżko chowane w szafie doskonale sprawdzi się w kawalerce lub pokoju młodzieżowym. W ciągu dnia ciesz się porządkiem i większą przestrzenią, a w nocy – wygodnym, spokojnym snem.