Łóżko do sypialni - na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze?


Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym domu. Wygodne i solidne 
łóżko stanowi jej najważniejszy element, w którym możemy zregenerować się po ciężkim dniu pracy. Przesypiamy 1/3 część naszego życia. Zdrowy i wydajny sen jest niesamowicie ważny dla naszego zdrowia. Żyjemy w pośpiechu, jesteśmy narażeni na ciągły stres i nic nas tak nie regeneruje, jak dobrze przespana noc.Odpowiednio urządzona sypialnia to przede wszystkim komfortowe łóżko. 

Łóżka do sypialni dostępne na rynku są niezwykle wygodne, solidne i bardzo atrakcyjne.Bogata oferta łóżek sypialnianych może przyprawić każdego o zawrót głowy.Jeśli nie wiecie, na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka do sypialni, żeby cieszyć się nim przez wiele lat, przeczytajcie nasz poradnik.

Łóżka do sypialni

Najnowsze łóżka do sypialni są oferowane w wielu ciekawych modelach, z których każdy wybierze coś dla siebie.

 Pięknie i solidnie wykonane łóżko  jest ozdobą każdej sypialni. Stanowi o jej niepowtarzalnym stylu i charakterze.

 Przy wyborze łóżka do sypialni sama aranżacja nie jest jednak najważniejsza. Jakie łóżko do sypialni będzie idealne? 

Powinniśmy kierować się głównie jego wygodą, by komfortowo przespać każdą noc. Na szczęście ogromny wybór łóżek pozwala połączyć jedno z drugim — żeby jednocześnie było komfortowe i pięknie się prezentowało. 

Dzisiejsze łóżka do sypialni nie służą już tylko do spania, bo dzięki modelom z bogatym wyposażeniem można w nich także wygodnie pracować przy komputerze, jeść, czytać, słuchać muzyki i oglądać telewizję.

 Są wyposażone w dodatkowe zagłówki, podparcia i wysięgniki. Mają też różnego rodzaju blaty, półki i skrytki, a także oświetlenie, które jest bardzo przydatne. 

Dzięki temu możemy stworzyć niezwykłe miejsce do spania, które będzie nas zapraszało po wyczerpującym dniu.

Wybór łóżka do sypialni — co jest ważne?

Wybór łóżka do sypialni powinien zależeć od naszych preferencji, a także od tego, ile mamy na nie miejsca i w jakim stylu chcemy urządzić naszą sypialnię.

Najważniejsze jest jednak, aby kierować się jego wygodą, funkcjonalnością i praktycznością. Wtedy łóżko będzie działało na nas odprężająco i relaksująco.

 Żeby wybór łóżka do sypialni był trafiony w dziesiątkę, powinniśmy wziąć pod uwagę jego rozmiary, materacstelaż i rodzaj zagłówka.

1.    Wymiary łóżka. Łóżka produkowane są pod standardowe wymiary materacy, jednoosobowe — 80 x 200 cm, 90 x 200 cm, 100 x 200 cm i 120 x 200 cm lub dwuosobowe — 140 x 200 cm, 160 x 200 cm, 180 x 200 cm i 200 x 200 cm.

Wygodne łóżko dla jednej osoby to minimum 90 cm szerokości, a dla dwojga 160 cm. Gdy przestrzeń nam na to nie pozwala, możemy zdecydować się na mniejsze.

Jeśli odpowiednie do naszej sypialni i naszych upodobań okaże się łóżko o wymiarach niestandardowych, możemy zdecydować się na łóżko wykonane na wymiar z całym wachlarzem dodatków, co z pewnością uatrakcyjni nasze miejsce do spania i będzie znacznie bardziej komfortowe.

Pamiętajmy także, że duże znaczenie dla naszej wygody ma wysokość łóżka, zwróćmy na to uwagę  przy zakupie.


2.    Materac.

Jest niezwykle istotny i często przesądza o komforcie spania. Warto przemyśleć ten zakup, by był zbliżony do ideału.

Dobry materac to nie tylko wygoda, lecz także zdrowie naszego kręgosłupa. Chcąc się przekonać, czy materac, na który chcemy się zdecydować, będzie dla nas odpowiedni, powinniśmy przeprowadzić na nim szybki test.

Kładąc się na boku, sprawdźcie, czy kręgosłup układa się w linii zbliżonej do prostej, a leżąc na plecach, powinniśmy bez żadnego oporu wsunąć dłoń pod plecy.

Wygodny materac to taki, który nie uwiera, dopasowuje się do ułożenia naszego ciała i jest optymalną podporą dla naszego kręgosłupa. Przy dobrym materacu praca sprężyn powinna niwelować odczuwanie ruchów i zmian pozycji partnera.

Istnieją różne materiały, z jakich wykonuje się materace do spania: piankowe, lateksowe, kieszeniowe i bonelowe.

Alergicy powinni wybrać materac lateksowy, bo jego porowata struktura gwarantuje doskonałą cyrkulację powietrza i nie ma obawy, że rozwiną się w nim bakterie. 

3.    Stelaż, czyli drabinka, na której leży materac, ma większy wpływ na komfort spania niż rama łóżka.

Dla zdrowia naszego kręgosłupa znacznie bardziej polecane są łóżka właśnie ze stelażem, a nie z pełną płytą meblową. Listewki stelaża powinny być drewniane, lekko wygięte i połączone z sobą.

 Stelaż musi być tak dobrany do materaca, żeby nie uszkodzić sprężyn przy użytkowaniu. Ważne, by listewki były elastyczne i gęsto rozstawione, a więc z małymi odstępami.

Są nawet stelaże, których twardość możemy regulować zależnie od naszych potrzeb. A być może przyda wam się stelaż z możliwością regulacji ustawienia jego zagłówka i podnóżka?

4.    Zagłówek.

Można kupić oddzielnie, gotowy lub do złożenia. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo poprawia komfort użytkowania łóżka oraz wpływa na atrakcyjność naszej sypialni.

Warto go mieć, zwłaszcza jeśli lubicie w łóżku czytać i pracować z laptopem. Wygodny zagłówek powinien być tapicerowany, miękki i wysoki. 

Jeśli dobrze określicie swoje potrzeby, wybór łóżka do sypialni będzie znacznie łatwiejszy.

Korzystamy z łóżka codziennie, więc warto w nie zainwestować, by później nie żałować. Przy zakupie weźcie pod uwagę przede wszystkim jego wymiary, a także jakość materiałów, z jakich wykonane są materac, stelaż oraz rama łóżka do sypialni. 

Jakie łóżko do sypialni jest najlepsze?  

Dzięki temu, że na rynku jest ogromny wybór łóżek do sypialni, nie musimy się martwić, że nie znajdziemy takiego, jakie jest zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Wygoda, komfort i funkcjonalność to podstawa. Różne rodzaje łóżek to różne możliwości użytkowania i aranżacji.

Różnią się między sobą jakością materaca i stelaża, co także przekłada się na ich wygląd i walory dekoracyjne. 

Dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, a nawet kształtach. Możemy wybierać spośród następujących rodzajów łóżek:

·         łóżka tapicerowane,
·         łóżka drewniane,
·         łóżka nowoczesne,
·         łóżka metalowe,
·         łóżka kute,
·         łóżka kontynentalne,
·         łóżka wodne,
·         łóżka z baldachimem,
·         łóżka chowane w szafie,
·         łóżka z szufladami,
·         łóżka japońskie,
·         łóżka okrągłe.
To, jakie łóżko do sypialni wybierzecie, zależy od waszych potrzeb i preferencji. Mając na uwadze wygodę i jakość, pamiętajcie, że najlepsze łóżka drewniane, to te wykonane z drzewa dębowego, bukowego i sosnowego. 

Natomiast 
łóżka tapicerowane powinny być wykonane z tkanin naturalnych lub ekologicznych. Każdy rodzaj łóżka to inna rama i inne wezgłowie. Nie każdy rodzaj będzie odpowiedni dla wszystkich.

Przed zakupem upatrzonego modelu sprawdźcie jego komfort, oprzyjcie się o wezgłowie i próbujcie wstać. Wygodne łóżko to takie, na którym jesteśmy w stanie zrobić to bez większego wysiłku.

Ponadto zagłówki łóżek nowoczesnych spełniają różne funkcje, mogą być podparciem dla pleców, schowkiem lub 
oświetleniem.

Wygodę naszego łóżka mogą poprawić także dodatkowe elementy, takie jak: stoliki nocne czy ruchome i nasuwane na łóżko blaty z miejscem do jedzenia i pracy. 
Bogaty wybór łóżek do sypialni gwarantuje nam, że na pewno znajdziemy to jedyne, które będzie zgodne z naszymi oczekiwaniami. 

Dzięki temu, że wezgłowia i dodatkowe instalacje stwarzają wiele możliwości aranżacji, możemy zrezygnować z nadmiaru mebli w sypialni. 

Bez względu na to, czy lubicie minimalizm, czy nieśmiertelną klasykę, bez problemu znajdziecie łóżko, które spełni te wymagania. 

Jeśli jesteście zwolennikami oryginalnych rozwiązań, możecie kupić łóżko o niespotykanym kształcie, to z pewnością nada nietuzinkowego charakteru waszej sypialni. 

To, jakie łóżko do sypialni wybierzecie, zależy od was. Pamiętajcie, by kierować się jego jakością, gdyż wysoka jakość idzie w parzę z komfortem spania i wygodą użytkowania łóżka.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły