Data publikacji:

Smart pranie z produktami marki Bosch

Inteligentne pralki marki Bosch są coraz chętniej wybierane przez użytkowników nie tylko ze względu na świetną jakość wykonania, ale również sporą liczbę ciekawych funkcji. Zobacz dlaczego warto wybrać urządzenia akurat tego producenta!
pralka bosch smart

Główne funkcje smart pralek Bosch

Inteligentna pralka Bosch jest wyposażona w szereg funkcji, które mają zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Wybraliśmy najważniejsze opcje, które są dostępne w urządzeniach niemieckiego producenta.
i-DOS - to jedno z najważniejszych rozwiązań zastosowanych w wersjach smart. Pralka z i-DOS zawiera specjalne czujniki, które automatycznie wykrywają rodzaj tkaniny, objętość ładunku oraz stopień zabrudzenia. Następnie, urządzenie dostosowuje niezbędną ilość detergentu. Tym samym można zaoszczędzić do 38% detergentu bez konieczności zużywania dodatkowej ilości wody. Dodatkowo, pralka bosch z wifi może być obsługiwana zdalnie, dlatego jedyne co musisz zrobić to załadować brudne pranie.
4D Wash System - dzięki tej technologii nawet przy pełnym załadunku pralki woda wraz z detergentem dokładniej wnika w głąb materiału. Sekretem jest zapewnienie maksymalnej wydajności pralki, czego efektem jest nieskazitelna czystość ubrań.
AquaStop - w pralkach istotne są zabezpieczenia i to jest jednym z ważniejszych. Pralka inteligentna została wyposażona w wąż zasilający o podwójnej ściance wraz z zaworem bezpieczeństwa i zbiornikiem podłogowym z wyłącznikiem pływakowym. W ten sposób możesz spać spokojnie bez obawy o jakiekolwiek wycieki.
Inżynierowie Boscha postanowili zastosować większe zbiorniki na detergent, aby nie trzeba było ich napełniać przed rozpoczęciem każdego cyklu. Producent chce zapewnić użytkownikom jak najlepszy komfort użytkowania.

Jak technologie Bosch usprawniają codzienne pranie? 

Speed Perfect - to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odświeżyć ubrania w krótkim czasie. Mimo że czas prania zostaje skrócony o 65%, to efekty czyszczenia są takie same jak przy pełnym programie. Co ciekawe, funkcję można stosować z większością dostępnych programów prania.
Reload - dzięki tej opcji można dołożyć rzeczy w trakcie trwającego cyklu prania. Smart pralka pozwala na zatrzymanie pracy i otwarcie drzwi. Funkcja ta nie jest dostępna jedynie w momencie, gdy woda w urządzeniu przekracza temperaturę 50 stopni.
AntiStain - najlepsze pralki Bosch zostały zaprojektowane w taki sposób, aby poradziły sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Producent zapewnia, że technologia Anti-Stain usuwa 16 uporczywych plam uwzględniając tłuszcz, trawę, wino, czy krew.

Sterowanie praniem na odległość 

Posiadacze pralek Bosch mogą pobrać na swoje telefony aplikację Home Connect. Dzięki temu będąc w dowolnym miejscu możesz wybrać odpowiednie ustawienia i uruchomić pranie. Ponadto mamy funkcję zdalnego monitorowania, która wyświetla status urządzeń. Będąc na zakupach nie musisz już się zastanawiać czy aby na pewno wyłączyłeś swoje urządzenie.
Przydatna jest również funkcja zdalnej diagnostyki. Gdy pralka zacznie działać nieprawidłowo, technicy Bosch wykonają zdalne sprawdzenie urządzenia i będą w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy jest konieczny serwis. Pralka sterowana smartfonem jest także zintegrowana z asystentami głosowymi Google oraz Alexa. Pralka Bosch sterowana smartfonem jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zyskać dodatkowy czas i mieć jednocześnie swoje urządzenie pod pełną kontrolą.

Jak działa pralka Bosch sterowana smartfonem?

Zasada działania tego typu urządzeń jest bardzo prosta. Pralka z WiFi łączy się bezprzewodowo z punktem dostępowym. Użytkownik po zainstalowaniu aplikacji Home Connect musi mieć włączony dostęp do internetu. To wystarczy aby łączyć się z inteligentną pralką z dowolnego miejsca.

Synchronizacja pralki z innymi urządzeniami smart home 

Urządzenia Smart Home integrują się z pralkami Bosch, które współpracują z aplikacją Home Connect. Jest to możliwe dzięki wsparciu dla IFTTT (If This Then That ), czyli rozwiązania polegającego na połączeniu ze sobą urządzeń, które będą wykonywały określone scenariusze zaprogramowane przez użytkownika. I tak dla przykładu po zakończonym cyklu prania, lampka w salonie zacznie mrugać.
Producent twierdzi, że z IFTTT można stworzyć ponad 400 scenariuszy dla odkurzaczy, ekspresów do kawy, oświetlenia, piekarników czy lodówek. Co ważne, nie trzeba tworzyć scenariuszy od początku, ponieważ istnieje baza gotowych pomysłów, które można wykorzystać na własny użytek.

Ile kosztują inteligentne pralki Bosch?

Wybrać pralkę Bosch serie 6 czy 8? Pralka sterowana smartfonem jest nieco droższa niż standardowe urządzenia. Za podstawowe modele trzeba zapłacić niespełna 3 tys. złotych. Najlepiej wyposażone wersje z serii 8 mogą kosztować nawet 9 tysięcy złotych. Oferta jest dostosowana w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Czy warto zainwestować w inteligentną pralkę Bosch?

Pralki z funkcjami smart to idealny wybór dla użytkowników kompletujących sprzęt do swojego inteligentnego domu. Pełna integracja z innymi sprzętami, a także nowoczesne funkcje sprawiają, że jest to doskonały wybór dla wymagających osób.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.