Data modyfikacji:

Ranking preparatów do czyszczenia felg aluminiowych

Niewielu z nas decyduje się zainwestować w felgi aluminiowe. Powodem ich zakupu jest nie tylko estetyczny wygląd, ale również ich lepsza jakość w stosunku do felg stalowych. Musimy pamiętać, że za jakością idzie odpowiednia pielęgnacja tej części koła. Dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni preparat do czyszczenia felg aluminiowych. Ranking różnego rodzaju tego typu produktów postanowiliśmy przedstawić w niniejszym artykule.

czyszczenie felg

Jak czyścić felgi aluminiowe? Dlaczego stosować preparat do czyszczenia felg aluminiowych z rankingu?

Zanim wybierzemy odpowiedni środek do usuwania zanieczyszczeń, powinniśmy uzyskać informację, czy jest on odpowiedni dla naszej felgi. Pamiętajmy, że wybierając preparat, dobrze jest rozpocząć od najsłabszego. Dlaczego? Im słabszym detergentem będziemy usuwać zabrudzenia z naszych felg, tym większe szanse, że uchronimy nasz samochód przed uszkodzeniami. Następnie musimy zaznajomić się z ulotką, jak stosować wybrany przez nas preparat.

Gdy już wiemy, jak używać zakupionego przez nas produktu, należy sprawdzić, czy nasza felga jest chłodna, bowiem większość chemii nie powinno się używać, gdy obręcz jest gorąca. Stąd niewskazane jest też mycie w słońcu. Przed rozpoczęciem pracy nie zapomnijmy także o założeniu rękawiczek, produkty te to zazwyczaj środki chemiczne, które negatywnie mogą wpływać na naszą skórę. Na koniec należy bardzo dokładnie pod ciśnieniem spłukać preparat z felg naszego samochodu.

Jaki preparat do czyszczenia felg aluminiowych?

Na rynku mamy wiele rodzajów środków. Zastanawiasz się, który wybrać? Pozwól, że pomożemy ci w tym, przedstawiając charakterystykę poszczególnych środków.

Preparaty z neutralnym pH

Środek do czyszczenia felg aluminiowych z neutralnym pH to jeden najbezpieczniejszych preparatów na rynku. Dzięki niemu możemy bezpiecznie czyścić nasze felgi, nie martwiąc się o uszkodzenie części zawieszenia, opon czy samej felgi.

TENZI Krwawa felga Preparat do czyszczenia felg

Jednym z popularniejszych wyborów wśród klientów w tej grupie środków jest TENZI Krwawa felga Preparat do czyszczenia felg. Ten nowatorski środek ma konsystencję żelu, który wolno spływając, oczyszcza wszystkie zakamarki felgi. Doskonale sobie radzi m.in. z takimi zabrudzeniami jak rdza czy opiłki z klocków hamulcowych.

Preparaty zasadowe

Jeżeli preparaty z neutralnym pH nie mogą sobie poradzić z brudem na twoich felgach? Warto wówczas sięgnąć po nieco silniejszy środek, jakim jest preparat zasadowy. Niezawodny jest on w usuwaniu zabrudzeń organicznych, takich jak np. żywica lub tłuste naloty.

Nielsen Non Acidic Alu Cleaner Zasadowy Preparat Do Mycia Felg

W tej grupie preparatów warto zwrócić uwagę na produkt brytyjskiej firmy Nielsen Chemicals: Nielsen Non Acidic Alu Cleaner Zasadowy Preparat Do Mycia Felg. Środek ten jest silnie zasadowy. Ma on formę koncentratu, który należy rozcieńczyć i nanieść spryskiwaczem na felgę, a następnie wyczyścić szczotką. Bardzo skuteczny w usuwaniu takich nieczystości jak m.in. żywica, owady czy inne tłuste zabrudzenia.

Preparaty kwasowe

Kwasowe środki do czyszczenia felg to najsilniej działające detergenty. Powinno się je stosować w ostateczności, gdy wszystkie inne preparaty zawodzą. Dlaczego? Ponieważ niewłaściwie użyte mogą nam uszkodzić nie tylko felgę, ale i samochód. Ponadto nie do wszystkich felg tego typu środki można stosować. Preparaty kwasowe doskonale sprawdzą się przy usuwaniu zabrudzeń nieorganicznych, takich jak m.in. opiłki z klocków hamulcowych.

Adbl Wheel Warrior Kwasowy Płyn Do Felg

Wśród tak silnych detergentów niezawodny jest wybrany przez nas preparat do czyszczenia felg aluminiowych z rankingu, Adbl Wheel Warrior Kwasowy Płyn Do Felg. Jest to niezwykle skuteczny płyn do czyszczenia felg aluminiowych o kwaśnym pH, który z łatwością rozpuszcza takie zabrudzenia jak np. rdza czy osad po twardej wodzie. Dodatkowym jego atutem jest przyjemny owocowy zapach, dzięki czemu nasza praca z tym środkiem jest bardzo przyjemna.

Autor: Beniamin Feliksiak