Data publikacji:

Jaki prezent na komunię od cioci wybrać?

Pierwsza Komunia jest wyjątkowym i ważnym dla dziecka wydarzeniem, o którym często rozmyśla już wiele miesięcy wcześniej, warto więc wspólnie z nim uczcić to święto. Jaki prezent na komunię od cioci będzie odpowiedni? Z jakich podarunków najbardziej ucieszy się chłopiec, a z jakich dziewczynka? W tym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi i inspiracji na każdą kieszeń.
jaki prezent na komunie od cioci

Prezent na komunię od cioci – jak wybrać odpowiedni

Zastanawiasz się jaki prezent na komunię od cioci będzie najlepszy? Dobrym pomysłem jest rozmowa z rodzicami dziecka oraz z nim samym, by dowiedzieć się, czym w danym czasie interesuje się kilkulatek. W młodym wieku nowe pasje i fascynacje pojawiają się bardzo często, niektóre zainteresowania tracą z kolei na sile, więc warto upewnić się, że to, co stanowiło dla pociechy frajdę jeszcze kilka miesięcy temu, wciąż jest dla niej ciekawe. Rozmowa z rodzicami pozwoli też określić, jakie urządzenia, sprzęty, gry czy zabawki dziecko już posiada, aby nie dostało w prezencie na komunię od cioci czegoś, co już ma.

Z pewnością czasy, w których na komunię otrzymywało się tylko drobny upominek, jak srebrny medalik czy zegarek, minęły. Choć te przedmioty wciąż są oczywiście dobrymi pomysłami na prezent, to trzeba pamiętać, że obecnie technika bardzo szybko podąża do przodu, co można zauważyć już wśród kilkuletnich dzieci idących do Pierwszej Komunii. Najczęściej każde z nich ma swój telefon komórkowy, bardzo dobrze obsługuje komputer i najnowsze aplikacje czy narzędzia. Warto więc postawić na prezent, który wpasuje się nie tylko w wiek czy zainteresowania dziecka, ale też w aktualne trendy.

Prezent na komunię od cioci: pomysły

Choć wiele osób decyduje się podarować dziecku z okazji jego Pierwszej Komunii pieniądze, to dobrym pomysłem jest też zakup konkretnego przedmiotu czy urządzenia – taki prezent będzie dużo lepiej zapamiętany i może być dopasowany do charakteru, pasji czy potrzeb dziecka. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty na komunię od cioci.

Rower

Jeden z najbardziej klasycznych prezentów na komunię od cioci, wujka czy innych członków rodziny – wiele osób swój pierwszy rower dostało właśnie na tę okazję i dobrze go pamięta w dorosłym życiu. Można postawić na sportowy model górski lub miejską wersję do krótkich wycieczek. Kupując rower dla dziecka, należy pamiętać, by był odpowiednio dobrany do jego wzrostu.

Smartfon

Pomimo tego, że wiele maluchów swoje pierwsze telefony dostaje od rodziców, gdy tylko zaczyna szkołę, to Pierwsza Komunia jest dobrą okazją do podarowania dziecku nowego modelu. Warto wybrać smartfon, który ma pozytywne opinie na przykład pod kątem wytrzymałości na upadki, żywotności baterii czy łatwości obsługi. Na rynku jest wiele atrakcyjnych modeli w różnych półkach cenowych, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego prezentu na komunię od cioci nie powinno być trudne.

Smartwatch

Popularny gadżet wśród ludzi niemal w każdym wieku i dobry pomysł na upominek dla dziecka, które ma już telefon komórkowy. Smartwatch, poza wskazywaniem czasu, pozwala mierzyć codzienną aktywność, więc będzie świetnym pomysłem dla malca lubiącego sport.

Deskorolka

Nie każde dziecko lubi aktywność związaną z jazdą na deskorolce, ale jeśli kilkulatek akurat interesuje się tą tematyką, to z pewnością taki prezent na komunię dla chłopca od cioci będzie strzałem w dziesiątkę. Często takie hobby zostaje z człowiekiem na całe życie, więc taki prezent w pewnością zostanie dobrze zapamiętany

Hulajnoga elektryczna

Dobry prezent na komunię dla chłopca od cioci, ale oczywiście sprawdzi się także dla dziewczynki. Do takiego upominku warto dołączyć środki ochronne, takie jak kask, aby jazda była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna. W większości modeli jest możliwość ustawienia limitu prędkości, jaki maksymalnie może osiągać hulajnoga, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo dziecka.

Aparat fotograficzny

Taki prezent na komunię od cioci może być początkiem niezwykłego hobby, realizowanego później przez resztę życia. Pomimo tego, że każdy może dziś zrobić zdjęcia telefonem komórkowym, to cyfrowe aparaty fotograficzne dają zupełnie inne przeżycia związane z fotografią. Na rynku dostępnych jest wiele modeli z różnych półek cenowych, można więc z łatwością odnaleźć odpowiedni aparat na taką okazję, jak Pierwsza Komunia.

Biżuteria z grawerem

Zestaw biżuterii z wygrawerowaną dedykacją bądź datą Pierwszej Komunii, na przykład na zawieszce bransoletki, będzie piękną pamiątką wyjątkowego dnia. Choć sprawdzi się bardziej dla dziewczynki, to dla obu płci można wybrać dewocjonalia, czyli na przykład srebrne lub złote łańcuszki z medalikami z wizerunkiem świętych postaci.

Czytnik e-booków

Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych książek, która tak samo pozwala zgłębić i pokochać świat literatury. Czytniki nie emitują niebieskiego światła jak ekrany komputerów czy telefonów, są więc zdrowym rozwiązaniem dla oczu młodych ludzi, których można poprzez taki gadżet zachęcić do czytania.

Prezent na komunię dla chłopca od cioci

Czasami zdarza się, że znalezienie odpowiedniego prezentu dla chłopca zajmuje więcej czasu, niż w przypadku dziewczynki. Choć upominki nie są z reguły zależne od płci, to z niektórych bardziej ucieszy się jedna z nich. Dziewczynce można wręczyć komplet biżuterii, a dobrym pomysłem na prezent na komunię dla chłopca od cioci może być na przykład stół do gry w piłkarzyki czy deskorolka. Często mali panowie są fanami piłki nożnej, a nawet konkretnych klubów – wtedy świetnym pomysłem na prezent będzie koszulka ulubionego piłkarza w barwach jego zespołu oraz piłka do gry.
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Rita Turbiarz
Rita Turbiarz

Chętnie piszę o tematach związanych ze zdrowiem, aktywnością fizyczną, dbaniem o dom i ogród oraz o ciekawych książkach, filmach i grach (dla dużych i małych), chociaż spod mojego pióra wychodzi o wiele więcej. Gdy już oderwę się od klawiatury, to ćwiczę jogę, staram się coraz lepiej poznawać roślinną kuchnię i marzę o własnym psiaku – może kiedyś!