Data publikacji:

Dlaczego warto stosować puder do kąpieli? Właściwości kosmetyku

Na rynku kosmetycznym raz na jakiś czas pojawiają się nowości. Jedna z nich to puder do kąpieli – produkt, który niemal błyskawicznie zdobyły dużą popularność. Jeśli jeszcze nie dane było ci o nim usłyszeć i nie wiesz, jak go stosować, koniecznie przeczytaj ten tekst.

puder do kąpieli

Co to jest puder do kąpieli?

Puder do kąpieli to kolejny kosmetyk – tuż obok soli i wszelakich płynów – który możesz dodać do ciepłej wody w wannie. Ma on podwójne działanie: dokładnie oczyszcza skórę, ale też skutecznie ją nawilża.

Pudry do kąpieli mają postać drobnych proszków (stąd ich nazwa). Po wsypaniu do gorącej wody produkt niemal natychmiast się rozpuszcza, czego efektem „ubocznym” jest miękka, przyjemnie pachnąca i dość gruba piana. Po tego typu preparat warto sięgnąć nie tylko dla urozmaicenia codziennego rytuału kąpieli, ale także dla jego licznych właściwości pielęgnacyjnych. To świetny dodatek do domowego spa.

Dlaczego warto stosować pudry do kąpieli?

Dobry puder do kąpieli wykazuje się licznymi korzystnymi właściwościami. Co dokładnie uzyskasz, wsypując go do wanny?

Odprężenie i relaks

Pudry do kąpieli mają wyjątkowo przyjemne zapachy, dzięki czemu pozwolą ci poczuć się jak profesjonalnym spa i zapomnieć o wszystkich stresach. Z tego względu zawsze warto mieć je pod ręką.

Rozluźnienie mięśni

Połączenie ciepłej wody z naturalnymi składnikami pudru do kąpieli to gotowa recepta na rozluźnienie mięśni. Już po kilku minutach poczujesz, jak okolice karku i ramion stają się coraz mniej spięte.

Nawilżenie skóry

Puder do kąpieli sprawia, że skóra staje się nawilżona, a przez to – aksamitnie miękka. Dlatego jest to idealny kosmetyk dla osób, które na co dzień walczą z przesuszaniem się naskórka w różnych miejscach ciała.

Ukojenie

Jeśli twoja skóra jest podatna na podrażnienia, to wiedz, że pudry do kąpieli pomogą ci złagodzić swędzenie i pieczenie. Wszystko dzięki naturalnym składnikom.

Jaki puder do kąpieli warto wybrać?

Wybierając puder do kąpieli, zwróć uwagę na to, czy jego skład jest przyjazny dla skóry, czyli w 100% naturalny. Tylko taki produkt zapewni ci wszystkie wymienione wyżej korzyści. Pamiętaj, że są składniki, na które skóra reaguje szczególnie dobrze. To między innymi:

  • masło shea, które głęboko nawilża i natłuszcza skórę oraz odbudowuje barierę ochronną,
  • olej ze słodkich migdałów – nawilża i natłuszcza,
  • olej z awokado, czyli bomba witaminowa,
  • witamina E,
  • naturalne olejki eteryczne – np. z szałwii albo lawendy,
  • kwasy tłuszczowe, które odbudowują komórki skóry.

Oczywiście kieruj się nie tylko składem, ale również zapachem danego kosmetyku. Na rynku są już pudry do kąpieli z mlekiem – dzięki nim poczujesz się jak Kleopatra, istnieją też pudry o zapachu soczystych pomarańczy albo produkty o dyskretnym zapachu (np. puder aloesowy). Zastanów się, czy wolisz intensywny, czy może dyskretny aromat. Możesz poeksperymentować i kupić kilka zupełnie różnych produktów.

Jak używać pudru do kąpieli?

Jako że pudry do kąpieli są dość nowym produktem, nie każdy wie, w jaki sposób się ich używa. Na szczęście zasada jest bardzo prosta – należy tylko wsypać do ciepłej wody odpowiednią ilość kosmetyku, a następnie pomóc mu się rozpuścić przez kilkakrotne wzburzenie wody ręką.

Przez „odpowiednią ilość” produktu rozumie się taką, którą zaleca producent na opakowaniu. Pamiętaj, żeby nie dodawać większych porcji do wody. Choć puder do kąpieli jest naturalnym produktem, to w nadmiarze – jak wszystko, może wywołać podrażnienia.

Autor: Robert Wojtaś