Data publikacji:

Ranking dronów DJI 

Firma DJI ma w swoim dorobku kilka naprawdę udanych modeli dronów. W naszym rankingu dronów uwzględniliśmy najlepsze modele od DJI, które cieszą się  popularnością na Ceneo.pl. Czas na odlot!

Drony DJI wyznaczają standardy na rynku 

Marka DJI na przestrzeni ostatnich kilku lat wyrobiła sobie renomę, a jej produkty znajdują coraz szersze grono zadowolonych klientów. Drony DJI przede wszystkim charakteryzują się świetnymi parametrami i nowoczesnymi funkcjami. Dzięki temu każdy lot to prawdziwa przyjemność. Nie warto zapominać również o świetnej optyce zastosowanej w aparatach fotograficznych. Dzięki temu ujęcia z powietrza wyglądają zjawiskowo. W naszym rankingu dronów znalazły się topowe modele najchętniej wybierane przez klientów na Ceneo.pl. Nim zabierzesz się za zakupy, przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jaki smartfon do obsługi drona będzie najlepszy.

Najlepsze drony DJI 

Zapraszamy do opisu i specyfikacji wybranych modeli, które cieszą się największą popularnością w serwisie Ceneo.pl.

DJI Spark Combo Alpine - świetny dron w kompaktowej obudowie

Miłośnicy dronów pokochali Sparka za jego kompaktowe rozmiary, które pozwalają na schowanie go z łatwością do torby lub plecaka. Waga zaledwie 300 gramów jasno wskazuje, że mamy do czynienia z najlżejszym i najbardziej zaawansowanym dronem na rynku. Wbudowana kamera umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD.

Za stabilne ujęcia odpowiada dwuosiowy gimbal. W ten sposób każde nagranie będzie idealnie ustabilizowane. Producent wprowadził do tego modelu kilka przydatnych funkcji. Quick Launch to opcja automatycznego startu po rozpoznaniu twarzy użytkownika. Kolejną ciekawostką jest Simple Control, czyli opcja sterowania dronem za pomocą gestów. Wbudowana bateria w dronie pozwala na maksymalnie 16 minut lotu, co nie jest złym wynikiem.

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość filmów: 1920x1080 px
 • rozdzielczość zdjęć: 3968x2976 px 
 • pojemność baterii: 1480 mAh 
 • dodatkowe funkcje: TapFly, Follow Me, Transmisja wideo, selfie, sterowanie głosem i gestami

DJI Mavic Pro - wybór profesjonalistów

Na dronach DJI Mavic Pro pracują profesjonalni fotografowie, a także filmowcy. W atrakcyjnej cenie otrzymujesz świetne podzespoły, dlatego nie bez powodu ten model cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim Mavic Pro potrafi nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości 4K. Dużym plusem jest wsparcie dla formatu zdjęć Adobe DNG Raw, co otwiera zupełnie nowe możliwości w kwestii obróbki zdjęć.

Producent określił zasięg drona na maksymalnie 4 km, co pozwala wylecieć nieco dalej i odkryć nieznane miejsca. W opanowaniu lotu pomaga zaawansowana aparatura do sterowania. Dron DJI Mavic Pro radzi sobie nieźle również pod względem pracy na baterii. Maksymalny czas lotu wynosi 23 minuty, dlatego bez problemu zrobisz w tym czasie wiele ujęć. 

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość filmów: 3840x2160 px
 • rozdzielczość zdjęć: 4000x3000
 • pojemność baterii: 3830 mAh 
 • dodatkowe funkcje: podążanie za celem, unikanie przeszkód

DJI Phantom 4 Pro+ - jeszcze dłuższy czas lotu

Pierwsza wersja drona DJI Phantom 4 była świetnie oceniana przez użytkowników. W ofercie pojawiła się jednak jeszcze jedna, znacznie ulepszona wersja, która przede wszystkim wyróżnia się doskonałą jakością filmów. Nagrywanie w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s jest możliwe za sprawą nowej kamery o przekątnej 1 cala, która dysponuje obiektywem z matrycą 20 Mpix. Świetną opcją w tym modelu jest Burst Mode, czyli zdjęcia seryjne.

Podążając za pędzącymi samochodami, wykonasz doskonałe, dynamiczne ujęcia. Aby zapobiec rozmazanym zdjęciom, producent zastosował regulowany mechanicznie czas otwarcia migawki. Dron otrzymał 5-kierunkowy system wykrywania przeszkód, a także 4-kierunkowy system omijania. Nie musisz martwić się, że podczas lotu zaczepisz się o drzewo lub budynek. Zasięg DJI Phantom 4 Pro+ wynosi aż 7 km, natomiast czas pracy na baterii oscyluje w granicach 30 minut. To idealny dron dla wymagających użytkowników. 

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość filmów: 4096x2160 px
 • rozdzielczość zdjęć: 5472x3648 px
 • pojemność baterii: 5870 mAh 
 • dodatkowe funkcje: podążanie za celem, position, Atti, Sport

DJI Inspire 1 - Dron na każde warunki

W naszym rankingu dronów nie mogło zabraknąć modeli dla początkujących. DJI Inspire 1 to zaawansowany model, oferujący doskonałe podzespoły. Wbudowana kamera oferuje nagrywanie w rozdzielczości 4K . Matryca CMOS 1/2,3 cala sprawdza się znakomicie w każdych warunkach oświetleniowych. Obiektyw ma kąt widzenia 94 stopnie, dlatego zobaczysz na swoich ujęciach znacznie więcej. Na ekranie smartfona, podczas lotu zobaczysz obraz w rozdzielczości HD.

Aerodynamiczny kształt i ramiona z włókna węglowego wpływają na dynamikę lotu i łatwość prowadzenia. Tak naprawdę manewrowanie dronem opanujesz już po pierwszym locie. Co ciekawe, dron DJI został przystosowany do latania wewnątrz pomieszczeń. Technologia Optical Flow korzysta z kamery i fal ultradźwiękowych, aby ułatwić latanie w pomieszczeniach. W przypadku braku dostępu do sygnału GPS to znakomite rozwiązanie. DJI Inspire jest w stanie przebywać w powietrzu nawet 17 minut. Patrząc na jego cenę, to niezły wynik. Jeśli szukasz zaawansowanej maszyny, to DJI Inspire 1 będzie świetnym wyborem. 

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość filmów: 3840x2160 px 
 • rozdzielczość zdjęć: 4000x3000
 • pojemność baterii: 6000 mAh 
 • dodatkowe funkcje: mapa i radar na żywo, dedykowane przyciski dla zdjęć i filmów 

DJI Phantom 3 SE - dron dla początkujących 

Chcesz kupić swojego drona, ale nie chcesz wydawać majątku? W takim razie DJI Phantom 3 SE będzie znakomity. Urządzenie nagrywa filmy w rozdzielczości 4K i 30 kl./s. Matryca 12 Mpix i obiektyw o polu widzenia 94 stopni sprawdzają się zarówno do miejskich ujęć, ale również krajobrazowych. Ulepszony kontroler Wi-Fi przesyła wysokiej jakości obraz wprost na ekran smartfona. Zastosowane w dronie czujniki wizyjne gwarantują precyzyjny i bezpieczny lot. Wszystkie informacje na temat położenia drona są wyświetlane na ekranie smartfona. DJI Phantom 3 SE wypada nieźle również pod względem pracy na baterii. Czas 25 minut, to na tle innych modeli świetny rezultat. 

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość filmów: 4096 x 2160 px
 • rozdzielczość zdjęć: 4000 x 3000 px
 • pojemność baterii: 4480 mAh