Data publikacji:

Ranking najlepszych golarek do 200 zł

Chcesz zamienić maszynki jednorazowe na golarkę elektryczną? To doskonały pomysł! Dzięki temu nie tylko zadbasz o środowisko, ale także ułatwisz sobie skracanie zarostu. Nawet jeśli masz ograniczony budżet, to na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród setek propozycji dostępnych na rynku. Aby ci pomóc, przygotowaliśmy ranking golarek do 200 zł i wskazówki, które przydadzą się w trakcie zakupu.

smartwatch

Jaką golarkę wybrać do 200 zł?

Ranking maszynek do golenia będzie dobrą inspiracją przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Jaką golarkę męską do 200 zł wybrać? W trakcie poszukiwania najlepszego modelu zwróć uwagę na:

  • rodzaj golarki, 
  • zasilanie, 
  • czas pracy, 
  • rodzaj golenia, 
  • dodatkowe funkcje.

Golarka elektryczna do 200 zł – foliowa czy głowicowa?

Na rynku znajdziesz dwa rodzaje golarek elektrycznych do 200 zł: foliowe i głowicowe. Czym się od siebie różnią? Przede wszystkim konstrukcją i ceną.

  • Golarki foliowe są tańsze i sprawdzają się znakomicie w przypadku wrażliwej cery. Takie modele mają ostrza pokryte cienką folią z otworami. Jeśli chcesz kupić właśnie taką golarkę do 200 zł, to pamiętaj, że należy używać jej pod kątem 90 stopni.
  • Golarki głowicowe, nazywane także rotacyjnymi, są wyposażone w obrotowe głowice, które bez problemu chwytają nawet krótkie włoski. Dodatkowo działają szybciej od swoich foliowych odpowiedników.

Jakie zasilanie wybrać?

Równie ważny jest rodzaj zasilania. W tej kategorii zdecydowanie wygrywają akumulatorowe golarki do 200 zł, które wystarczy regularnie ładować, aby nie musieć się martwić o przeszkadzający w goleniu kabel.

Jeśli jednak szukasz modelu, który sprawdzi się w podróży, to strzałem w dziesiątkę jest golarka na baterie lub o mieszanym źródle zasilania, czyli sieciowo-akumulatorowym.

Czas pracy golarki do 200 zł

Od czasu pracy zależy, jak długo możesz używać golarki bez konieczności ładowania. Dotyczy to przede wszystkim modeli zasilanych akumulatorowo. W tej kwestii warto kierować się zasadą: im jest on dłuższy, tym lepiej. W przypadku golarek do 200 zł możesz znaleźć model działający nawet do 90 albo 120 minut.

Rodzaj golenia ma znaczenie

Golarki elektryczne do 200 zł mogą być przeznaczone do golenia na mokro, na sucho albo na mokro i sucho. Zdecydowanie najwygodniejszym wyborem jest ostatnia grupa urządzeń, która zapewnia pełną dowolność w trakcie pielęgnacji zarostu. Warto też pamiętać, że golenie na mokro jest delikatniejsze dla skóry, a tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień.

Dodatkowe funkcje golarki męskiej do 200 zł

Wybierając najlepszą golarkę męską do 200 zł, sprawdź też dodatkowe funkcje, w które wyposażono interesujące cię modele. Mowa na przykład o trymerze, dzięki któremu przycinanie zarostu stanie się jeszcze łatwiejsze. Dobrze, aby urządzenie miało także wskaźnik naładowania oraz mogło być myte pod wodą.

Ranking golarek do 200 zł – zobacz najlepsze modele

Jaki model jest najlepszym wyborem? Zobacz nasz ranking golarek do 200 zł, które możesz zafundować albo sobie, albo bliskiemu mężczyźnie.

1. Philips S1232/41

Numerem jeden w rankingu golarek do 200 zł jest model Philips S1232/41. To urządzenie głowicowe i zasilane sieciowo-akumulatorowo, przeznaczone do golenia na sucho. Producent wyposażył je w samoostrzące się ostrza PowerCut, które zapewniają precyzję podczas usuwania zarostu. Z kolei głowice 4D Flex idealnie dopasowują się do kształtu twarzy. Nie zabrakło także 40-minutowego golenia na jednym ładowaniu (8 godzin).

2. Philips Series 1000 S1133/41

Kolejną polecaną golarką elektryczną do 200 zł jest głowicowy model Philips Series 1000 S1133/41. Urządzenie zasilane sieciowo-akumulatorowo umożliwia dokładne golenie na sucho. To wszystko dzięki głowicom 4D Flex i 27 samoostrzącym się ostrzom PowerCut. Producent zadbał także o dodatek 1-poziomowego wskaźnika naładowania, ergonomiczną konstrukcję i możliwość czyszczenia pod bieżącą wodą.

3. Xiaomi Mi Electric Shaver S500 (NUN4131GL)

Jeśli cenisz funkcjonalność idącą w parze z korzystną ceną, to golarka Xiaomi Mi Electric Shaver S500 będzie strzałem w dziesiątkę. Głowicowy model jest zasilany akumulatorowo oraz może być używany do golenia i na sucho, i na mokro. Na liście zalet polecanego urządzenia znalazła się potrójna głowica, mocny silnik z wysoką siłą obrotową oraz 2 tryby prędkości. Nie zabrakło także wydajnej baterii, dzięki której golarka działa do 60 minut na jednym ładowaniu.

4. Philips Bodygroom Series 3000 BG3010/15

Kolejna propozycja od marki Philips w naszym rankingu golarek do 200 zł. Foliowy model Bodygroom Series 3000 BG3010/15 jest zasilany akumulatorowo oraz może być używany na sucho i mokro. Urządzenie działa do 50 minut na jednym ładowaniu (8 godzin), zapewniając precyzję w trakcie skracania owłosienia.

5. Panasonic ES-SL33-S503

Foliowa golarka męska do 200 zł Panasonic ES-SL33-S503 jest zasilana akumulatorowo, wyposażona w trymer oraz przeznaczona do używania na sucho i mokro. Popularny model może pochwalić się 3-ostrzowym systemem tnącym i łukowymi ostrzami z nanoszlifem pod kątem 30 stopni, które pozwalają dotrzeć do nawet trudno dostępnych miejsc. Golarkę możesz bez obaw płukać pod bieżącą wodą oraz korzystać z niej przez 25 minut na jednym, 8-godzinnym ładowaniu.

6. Philips S1121/41

Ranking polecanych golarek elektrycznych do 200 zł zamyka model Philips S1121/41. Głowicowe urządzenie jest zasilane sieciowo-akumulatorowo oraz sprawdza się doskonale w trakcie golenia na sucho i mokro. Do jego zalet zaliczamy przede wszystkim dopasowujące się do kształtu twarzy 3-kierunkowe głowice Flex i 27 samoostrzących się ostrzy Comfort Cut, które zaskoczą cię swoją precyzją. Czas pracy golarki wynosi 40 minut na jednym ładowaniu, które trwa 8 godzin.

Autorka: Katarzyna Wendzonka