Data publikacji:

Jaka pralka do 1500 zł? Ranking pralek do 1500 zł

Pralka to podstawowe urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnym domu i mieszkaniu. Jesteś w trakcie urządzania swoich czterech kątów i chcesz kupić nowy sprzęt? A może planujesz wymianę starego modelu na nowy i lepszy? W takim razie to właśnie dla ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz informacje na temat parametrów, na które warto zwrócić uwagę, i ranking pralek do 1500 zł.

pralka

Ranking najlepszych pralek do 1500

Jaką pralkę kupić? W segmencie pralek do 1500 możesz znaleźć wiele ciekawych modeli. Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie najpopularniejszych.

  1. BEKO WRE5511BWW
  2. KLINDO KWM612-19
  3. Samsung Eco Bubble WW70J5346MW
  4. INDESIT IWSD 51051 C ECO PL
  5. Bosch VarioPerfect WAB2021JPL
  6. INDESIT BTWA51051PL
  7. INDESIT IWUD 41051 C ECO PL
  8. INDESIT EWD 61052 W PL

Jaka pralka do 1500 zł? Poradnik dla kupujących

Zastanawiasz się, jaką pralkę kupisz do 1500 zł? W tym przedziale cenowym możesz pozwolić sobie na zakup dobrego jakościowo urządzenia, które posłuży ci niezmiennie przez lata. Wśród budżetowych modeli znajdziesz na przykład propozycje firm Amica, Sharp, Beko, Bosch, Candy, Elextrolux, Indesit, LG czy OneConcept.

W trakcie zakupu zwróć przede wszystkim uwagę na klasę energetyczną wybranego urządzenia. To właśnie ona określa zużycie i oszczędność energii w trakcie codziennego użytkowania. Zdecydowanie najlepszym wyborem będą pralki oznaczone symbolem A+++, A++ lub A+.

Nie zapomnij także o określeniu, czy chcesz, aby pralka była wolnostojąca czy znalazła się w zabudowie. W drugim przypadku jedyną możliwością są modele ładowane od frontu. W pozostałych sytuacjach możesz kierować się wyłącznie swoim komfortem i funkcjonalnością urządzenia.

Parametry dobrej pralki do 1500 zł

Jakie parametry pralki do 1500 zł są najważniejsze? Zdecydowanie liczba programów prania – im więcej, tym lepiej. Oczywiście możesz samodzielnie dopasowywać ustawienia urządzenia, jednak wgrane opcje są po prostu wygodniejsze. Najlepiej, aby było ich przynajmniej kilkanaście.

Upewnij się także, że interesujący cię model ma praktyczne funkcje. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć opóźnienie startu pracy, program szybki, blokadę rodzicielską czy czas do końca prania.

Przeczytaj również: Mała pralka automatyczna: jaką wybrać?

Ranking pralek do 1500 zł

Czas sprawdzić, które urządzenie warto kupić w wybranym przez ciebie przedziale cenowym. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla ciebie ranking pralek do 1500 zł, w którym znajdziesz modele cieszące się największą popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl. Zaczynamy!

BEKO WRE5511BWW

Numer jeden w naszym rankingu pralek do 1500 zł. Urządzenie znanej i lubianej marki ma takie funkcje, jak opóźnienie startu pracy i blokadę rodzicielską oraz zostało wyposażone w wyświetlacz i 15 programów prania. Do najważniejszych parametrów można zaliczyć klasę wirowania C i energetyczną A++, 5-kilogramową ładowność oraz prędkość 1000 obrotów na minutę. Model jest ładowany od frontu.

KLINDO KWM612-19

KLINDO KWM612-19 może pochwalić się średnim zużyciem wody na poziomie 43 l, pojemnością znamionową wynoszącą 6 kg oraz klasą efektywności wirowania B. Wolnostojący, ładowany od frontu model ma standardowe programy do prania bawełny, wełny, syntetyków, delikatnych tkanin oraz opcję antybakteryjną, szybką i wirowania. Nie zabrakło także elektronicznego sterowania. To jedna z najlepszych pralek do 1500 zł

Samsung Eco Bubble WW70J5346MW

Model o klasie energetycznej A+++, który jest ładowany od frontu, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w zabudowie lub wersji wolnostojącej. Urządzenie o klasie wirowania B, prędkości wynoszącej 1200 obrotów na minutę i ładowności 7 kg ma również kilka praktycznych funkcji.

Wśród nich znajdziesz blokadę rodzicielską, opóźnienie startu pracy czy czas do końca prania. Producent wyposażył pralkę w aż 12 programów prania, które możesz wybierać za pomocą intuicyjnego programu sterowania.

INDESIT IWSD 51051 C ECO PL

Kolejny model w naszym rankingu, który kupisz w niskiej cenie. Pralka do 1500 zł ma takie funkcje, jak zabezpieczenie przed zalaniem i opóźnienie startu pracy, a do tego wgrane 16 programów.

Ciekawą opcją jest technologia Energy Saver, dzięki której możesz oszczędzić jeszcze więcej energii w trakcie codziennego użytkowania. Na tym nie koniec! Model ma klasę energetyczną A+, klasę wirowania C, ładowność 5 kg i prędkość wynoszącą 1000 obrotów na minutę.

Bosch VarioPerfect WAB2021JPL

Propozycja dla klientów, którym zależy na funkcjonalności i niskim zużyciu energii. Ładowany od frontu model o klasie energetycznej A+++ i klasie wirowania C ma takie funkcje, jak zabezpieczenie przed zalaniem, opóźnienie startu pracy, sensor załadunku bębna, blokadę rodzicielską i czas do końca prania. Nie zabrakło także ładowności na poziomie 6 kg i kilkunastu programów prania.

INDESIT BTWA51051PL

Kolejny polecany model w naszym rankingu dobrych pralek do 1500 zł, który zakwalifikowano do klasy energetycznej A+. Urządzenie jest ładowane od góry, ma ładowność 5 kg i standardową prędkość wynoszącą 1000 obrotów na minutę.

Wśród funkcji znajdziesz na przykład opóźnienie startu pracy i program szybki. Co więcej, sprzęt z uniwersalnym silnikiem został wzbogacony o wskaźniki LED, opcję Energy Saver i 14 programów.

INDESIT IWUD 41051 C ECO PL

Funkcjonalny i przystępny cenowo sprzęt o ładowności 4 kg, klasie energetycznej A+, klasie wirowania C i prędkości 1000 obrotów na minutę. Wolnostojąca pralka ładowana od frontu ma także silnik uniwersalny, który został objęty 5-letnią gwarancją. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie technologii Water Balance Plus, dzięki której oszczędzasz wodę, energię i czas, oraz Eco Time.

INDESIT EWD 61052 W PL

Ostatnia polecana propozycja w naszym rankingu pralek do 1500 zł. Model o klasie energetycznej A++ ma pojemność wynoszącą 6 kg i wirowanie o maksymalnej szybkości wynoszącej 1000 obrotów na minutę.

Producent zadbał również o to, aby pranie różnorodnych tkanin stało się jeszcze łatwiejsze. W tym celu wzbogacił sprzęt aż o 16 różnych programów.