Data publikacji:

Odkurzacze Roborock S5 Max vs S6. Czym się różnią i który wybrać?

Utrzymanie czystości w domu to nierzadko trudne zadanie, szczególnie dla rodziców małych dzieci oraz dla osób posiadających pupile, takie jak psy oraz koty. Często największą trudnością jest utrzymanie czystości na podłodze, ponieważ to tam osiada najwięcej kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Popularne na rynku są dwa modele odkurzaczy: Roborock S5 Max oraz Roborock S6 Max. Chociaż różnice między tymi modelami są niewielkie, to warto wiedzieć, czym dokładnie charakteryzuje się każdy z nich oraz jaką kwotę należ przeznaczyć na ich zakup.
odkurzacz automatyczny

Roborock S5 Max vs Roborock S6 Max

Niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych domowych sprzętów, który w znacznym stopniu ułatwia sprzątanie, jest odkurzacz. Taki sprzęt z pewnością znaleźć można w większości domów rodzinnych, ponieważ odkurzacz na stałe zagościł w życiu codziennym wielu osób.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, producenci tego typu sprzętów stworzyli innowacyjne roboty odkurzające, które walczą z brudem podłogowym nawet podczas nieobecności domowników. Wiele pozytywnych opinii zadowolonych użytkowników oraz zadowalające efekty sprawiają, że na odkurzacze bezprzewodowe tego typu decyduje się coraz więcej osób.
Mamy dla was porównanie popularnych modeli: Roborock S5 Max vs Roborock S6 Max. Zobacz opinie, cenę i funkcje zastosowane w odkurzaczach. Podpowiadamy, jaki odkurzacz automatyczny wybrać.

Roborock S5 Max – opinie

Robot odkurzający Roborock S5 Max cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami ze strony osób, które miały możliwość przetestować ten sprzęt. Na co zwracają uwagę użytkownicy? Główną zaletą jest niezaprzeczalnie możliwość zdalnego włączania urządzenia, co pozwala zaprogramować go w taki sposób, aby odkurzał w czasie nieobecności domowników. Co więcej, robot nie pozostawia smug na odkurzanej powierzchni. Roborock S5 Max można zaprogramować w taki sposób, aby odkurzał i mył jedynie wybraną część powierzchni, dzięki czemu nie zużywa mocy na odkurzanie czystych fragmentów podłogi.
Odkurzacz Roborock S5 Max posiada specjalną funkcję przeznaczoną do czyszczenia drewnianych i delikatnych podłóg, dzięki czemu po jej włączeniu do mycia podłogi robot wykorzystuje mniejszą ilość wody.
Na szczególną uwagę zasługuje także wygląd odkurzacza Roborock S5 Max. Sprzęt został zaprojektowany w nowoczesny i estetyczny sposób, dzięki czemu dobrze się prezentuje i nie zaburza aranżacji pomieszczeń.

Roborock S6 Max – opinie

Podobnie jak model S5, odkurzacz Roborock S6 Max także może pochwalić się wyjątkowo dobrymi ocenami ze strony użytkowników. Najczęściej powtarzające się opinie dotyczą skuteczności czyszczenia oraz efektów, jakie gwarantuje ten sprzęt – zarówno podczas czyszczenia na sucho, jak i na mokro. Uwagę zwracano także na wydajny i odpowiednio duży pojemnik na wodę, dzięki czemu praca odkurzacza jest znacznie sprawniejsza.
Robot Roborock S6 Max świetnie radzi sobie z czyszczeniem różnego rodzaju powierzchni, w tym także wymagających czarnych płytek, ciemnych drewnianych paneli oraz wykładzin i dywanów. Dużo pozytywnych opinii jest skierowanych także w stronę wydajnej baterii, która po pełnym naładowaniu pozwala na długie sprzątanie bez ryzyka nagłego rozładowania się sprzętu.

Roborock S5 Max vs S6 – co różni te dwa modele odkurzaczy?

Najważniejsze różnice dotyczą mocy ssania odkurzacza, która w przypadku Roborock S6 Max wynosi 2500 Pa i tym samym jest większa o 500 Pa od modelu S5 Max. Inną różnicą między modelami jest poziom generowanego podczas pracy hałasu. W przypadku Roborock S6 Max hałas podczas pracy określony jest na 67 dB, a odkurzacz Roborock S5 Max generuje hałas na poziomie 60 dB.
Istotną różnicę można zauważyć także podczas analizy czasu ładowania. Roborock S6 Max ładuje się około 300 minut, a model S5 potrzebuje tylko 240 minut, aby być w pełni gotowym do pracy.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Karolina Grad