Data modyfikacji:

Skinoren – krem na trądzik. Czy jest skuteczny? Opinie użytkowników

Skinoren to obecnie jeden  najpopularniejszych leków przeznaczonych do zwalczania trądziku. Dobre opinie na temat preparatu oraz dostępność bez recepty sprawia, że coraz więcej osób niezadowolonych ze stanu swojej skóry decyduje się na jego wypróbowanie. Sprawdziliśmy, jak działa Skinoren – krem polecany przez młodzież, ale i nie tylko.

Trądzik niejedno ma imię…

Trądzik kojarzony jest jako dolegliwość typowo „młodzieńcza”. Tymczasem, okres dorastania i „burza hormonów” to nie jedyny powód tej dolegliwości. Zła praca gruczołów łojowych spowodowana może być chronicznym stresem, złą dietą i stosowaniem niektórych leków. Udowodniono także, że skłonność do trądziku jest dziedziczna. Zauważalnie coraz więcej osób dorosłych boryka się z trądzikiem, poszukując skutecznego i łatwego w stosowaniu leku. Jednym z popularniejszych, aktualnie dostępnych na rynku preparatów antytrądzikowych jest Skinoren. Prawidłowa pielęgnacja cery trądzikowej wymaga także stosowania odpowiednich kosmetyków, takich jak krem nawilżający do cery trądzikowej czy peeling dedykowany cerze z trądzikiem.

Skinoren – działanie i rodzaje

Główną substancją aktywną w leku Skinoren jest kwas azelainowy. W dermatologii zaczęto stosować go w latach 80 ubiegłego stulecia, gdy odkryto, że widocznie zmniejsza stany zapalne i przebarwienia skórne. Kwas azelainowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkiej skórze, dlatego stosowanie preparatów na jego bazie jest niemal całkowicie bezpieczne.

Skinoren to lek na trądzik i przebarwienia występujący w dwóch postaciach. Pierwsza to krem, dedykowany poważniejszym problemom skórnym o wysokim nasileniu. Skinoren-żel to produkt, który można stosować podczas trądziku o średnim i małym nasileniu. Trzecią postacią Skinorenu jest Rosacea – przeznaczona do leczenia trądziku różowatego.

1. Skinoren – krem 20%

Krem Skinoren zawiera 20% kwasu azelainowego. Przeznaczony jest do leczenia trądziku pospolitego, przebarwień oraz blizn. Według producenta, poprawę można zauważyć po miesiącu stosowania preparatu.

Krem Skinoren – opinie

Opinia wystawiona 3 lata temu:
Sylwia


Ocena: 5/5

Bardzo dobry produkt. Spełnia swoją rolę w stu procentach. Mam cerę suchą, wrażliwą, naczyniowa z początkami trądziku różowatego i sprawdza się przy zmniejszaniu rumienia, wygładza skórę, rozjaśnia, ujednolica koloryt cery. Działa już od pierwszej aplikacji, widoczna poprawa u mnie po tygodniu. Na początku gdzieniegdzie może szczypać np. Okolice nosa, ale to przejściowy dyskomfort. Wydajność średnia, kremu szybko ubywa zwłaszcza przy codziennym używaniu, szybko się kończy, więc polecam zakup od razu 2 a nawet 3 tubek. Krem wchłania się do matu bardzo szybko, wręcz natychmiastowo, może wysuszac skórę, więc zalecam używanie czegoś nawilżającego w międzyczasie w ciągu dnia, aby uniknąć dyskomfortu suchej jak wiór skory. Nadaje się pod makijaż, ale goły na samej skórze wygląda dobrze, przy stosowaniu zalecam krem z filtrem.

Opinia wystawiona miesiąc temu:
Aga


Ocena: 5/5

Pomaga zgodnie z ulotką na trądzik lekki do umiarkowanego. Mi pomógł już po tygodniu dość wyraźnie. Po kilku tygodniach mam dużo mniej zaskórników i krosty wychodza dużo rzadziej a jeśli już się pojawiają to dużo szybciej się goją i znikają. Skóra przestała zupełnie się świecić. Zniknęły suche skórki itd. Natomiast wynika to też z tego, że zgodnie z ulotką zaczęłam myć twarz tylko wodą. Wcześniej po żelu czy mydle (teoretycznie delikatnych i dla skóry wrażliwej) twarz piekła, szczypała i swędziała do 15-20 minut po aplikacji. Przy myciu samą wodą jest zupełnie bezproblemowo natomiast wyklucza to stosowanie makijażu oczywiście. Na szczęście efekt stosowania skinorenu jest też taki, że skóra wygląda dużo lepiej i nie czuję potrzeby używania np podkładu.

2. Skinoren - żel

To produkt z 15% kwasu azelainowego. Nadaje się do leczenia grudkowej formy trądziku o niewielkim nasileniu. Podobnie jak w przypadku kremu, żel Skinoren daje wyraźne efekty po miesiącu regularnego stosowania.

Żel Skinoren – opinie

Opinia wystawiona 4 lata temu:
KL


Ocena: 5/5

Nigdy tego kremu nie próbowałam, nawet jako nastolatka. Mam jednak 35 lat, wciąż mam problemy z wypryskami a jedyny naprawdę skuteczny produkt został wycofany 5 lat z obrotu, więc od tamtej pory szukałam różnych kosmetyków. Zdecydowałam się więc na lek. Wybrałam krem i po 2 tygodniach stosowania widzę istotną różnicę, pory i zaskórniki widocznie mniejsze, mimo, że stosuję krem na noc, w dzień po zastosowaniu kremu Kerium DS efekt matowania się utrzymuje (żaden kosmetyk nie dał sobie z tym rady). Lekko szczypie parę minut po nałożeniu, ale skóra z czasem się przyzwyczaja. Ważny jest efekt, drobne wypryski zamiast wielkich gul oraz szybkie gojenie się krostek bez plam na twarzy.

Opinia wystawiona 3 lata temu:
KL


Ocena: 5/5

Krem zakupiłam załamana pogorszeniem się stanu mojej cery - wypryski, grudki. Skioren okazał się bardzo skuteczny - sytuacja zdaje się być pod kontrolą. Smaruję nim twarz od 3 tyg. - głównie czoło, brodę i nos. Z początku lekko piekł mnie w brodę, pojawiło się tam podrażnienie, jednak po odpowiednim nawilżeniu twarzy wszystko się uspokoiło. Krem wchłania się do matu, stosuje go tylko na noc. Cera uległa poprawie - stare zmiany się leczą, nowych jest znacznie mniej. Krem wspomaga leczenie zmian przez przyspieszenie ich gojenia i złuszczania. Zadowolona z efektu, zakupiłam już druga tubkę.

3. Skinoren - żel Rosacea

Żel przeznaczony do leczenia trądziku różowatego, o zawartości 15% kwasu azaleinowego. Zwalcza stany zapalne i poprawia koloryt skóry. Efekty zauważalne są po miesiącu stosowania.

Żel Rosacea, Skinoren – opinie

Opinia wystawiona 5 lat temu:
mymichelle


Ocena: 5/5

Żel pomaga już po tygodniu stosowania, twarz jest mniej różowa, gładsza, miła w dotyku a skóra nawilżona. Żel (a właściwie żel o konsystencji kremu) jest dość wydajny, i spokojnie wystarczy na miesiąc kuracji, jednak mógłby występować w większym opakowaniu, dla osób chcących używać owy żel dłużej. Polecam dla osób z trądzikiem różowatym.

Opinia wystawiona 3 lata temu:
Iza


Ocena: 5/5

Po codziennym używaniu bez wcześniejszego nawilżenia, żel powodował wysuszenie wokół krostek, a ich samych nie likwidował, a tylko powodował nowe tam, gdzie ich nie było. Przy długotrwałym stosowaniu zmniejszał zaczerwienienie, jednak na efekt trzeba zaczekać troszkę dłużej.

Skinoren – jak stosować lek?

Każdy z produktów marki Skinoren należy stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Należy pamiętać, aby żel lub krem nakładać wyłącznie na oczyszczoną skórę. Efekty gwarantuje tylko regularne stosowania preparatu, dlatego nie warto się zniechęcać, jeśli po kilku, pierwszych dniach nie zauważysz sporej poprawy. Warto dać nieco czasu lekowi Skinoren – opinie użytkowników żeli i kremów wskazują, że po miesiącu stosowania trądzik jest mniejszy, a skóra zyskuje zdrowszy koloryt.

Skinoren, a bezpieczeństwo

Jako, że kwas azelainowy to naturalny składnik ludzkiej skóry, stosowanie Skinorenu jest bezpieczne. Wyjątkiem może być uczulenie na któryś ze składników preparatu. Jeśli jesteś pod kontrolą lekarza – dermatologa, warto skonsultować z nim pomysł kuracji Skinorenem.

Stosowanie Skinorenu zgodnie z zaleceniami producenta pozwoli zmniejszyć ryzyko powstania niepożądanych reakcji. Osoby, które sięgnęły po ten środek podkreślają, że po jego nałożeniu na skórę czasem pojawia się uczucie pieczenia – to zupełnie normalny objaw, związany z działaniem kwasu na skórę w stanach zapalnych. Dyskomfort nie trwa jednak zbyt długo, a skóra szybko „przyzwyczaja się” do używania preparatu z kwasem azelainowym.

Skinoren cieszy się dużą popularnością wśród wielu osób, które borykają się z uporczywym trądzikiem. Opinie o leku wskazują, że warto wypróbować go na sobie.  Miałeś już do czynienia ze Skinorenem? A może dopiero zdecydujesz się go kupić?