Data modyfikacji:

Jakie słuchawki gamingowe do 300 zł wybrać?

Czym byłyby gry bez odpowiedniego dźwięku? Jeśli rozpoczynasz właśnie swoją przygodę z gamingiem lub szukasz po prostu nowego headsetu, który umożliwi ci komunikację z pozostałymi towarzyszami rozgrywek – mamy coś dla ciebie. Bierzmy pod lupę w tym artykule budżetowe akcesoria – słuchawki gamingowe do 300 zł. Na co możesz liczyć w tej cenie i na jakie parametry warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Sprawdzamy!
słuchawki gamingowe do 300 zł

Czy można kupić słuchawki gamingowe do 300 zł?

Jak najbardziej. W sklepach znajdziesz dziesiątki słuchawek gamingowych do 300 zł, spośród których na pewno wybierzesz coś dla siebie. Modele w wyznaczonej cenie oferują między innymi takie marki jak Logitech, Astro Gaming, Borsair, Genesis, HP, Lenovo czy PDP. W ofercie znajdziesz zarówno słuchawki bezprzewodowe do 300 zł, jak i modele na kablu.
A jak mieć pewność, że wybierasz najlepsze słuchawki do 300 zł do gier? Dobrym rozwiązaniem jest porównanie parametrów interesujących cię modeli i sprawdzenie, gdzie są dostępne najtaniej. To i jeszcze więcej umożliwia ci serwis Ceneo.pl!

Budowa słuchawek gamingowych do 300 zł – jaką wybrać?

Podstawą w przypadku nie tylko słuchawek gamingowych do 300 zł, ale także innych akcesoriów audio, jest ich budowa. Modele do grania są najczęściej dostępne w wersji nausznej, która może mieć konstrukcję otwartą, półotwartą i zamkniętą. Czym się od siebie różnią?
  • Konstrukcja otwarta – zapewnia swobodny dostęp powietrza i jest dość tania. Ma jednak dość istotną wadę – przepuszcza dźwięki z otoczenia, przez co słyszysz nie tylko efekty dźwiękowe, ale także pozostałe hałasy z dworu czy innych pomieszczeń w domu.
  • Konstrukcja zamknięta – to właśnie ona cieszy się największą popularnością wśród gamerów. Powód jest prosty – taka budowa sprawia, że słuchawki doskonale wyciszają dźwięki z otoczenia, dzięki czemu możesz skupić się w pełni na grze. Warto jednak pamiętać, że konstrukcja zamknięta nie przepuszcza zbytnio powietrza, przez co prędzej czy później uszy mogą się zacząć po prostu grzać i pocić.
  • Konstrukcja półotwarta – to kompromis między budową otwartą i zamkniętą. Użytkownicy cenią ją za optymalną izolację hałasów z otoczenia i jednocześnie dobrą jakość dźwięku.

Słuchawki gamingowe do 300 zł – bezprzewodowe czy przewodowe?

W tej kwestii jedynym słusznym wyborem są przewodowe słuchawki gamingowe do 300 zł. Dlaczego? Powód jest prosty. Ich bezprzewodowe odpowiedniki bywają zawodne, mogą opóźniać przesyłanie dźwięków czy nawet wyłączyć się w najmniej spodziewanym momencie. Aby tego uniknąć, wybierz model z przewodem, który zapewni nieprzerwane, dobrej jakości efekty dźwiękowe.
A skoro o przewodzie mowa, to warto sprawdzić jego długość. Za optymalny wybór uznaje się 3 m, jednak bez obaw możesz zdecydować się także na dłuższy kabel. Dzięki niemu zapomnisz o ograniczeniu ruchów i konieczności siedzenia jak najbliżej ekranu.

Jakie inne parametry są ważne w przypadku słuchawek gamingowych do 300 zł?

Kiedy zdecydujesz się już na konkretną konstrukcję i długość przewodu, czas sprawdzić inne ważne parametry. W przypadku słuchawek gamingowych do 300 zł należy upewnić się, że zapewniają one odpowiedni poziom głośności. Choć modele w tym przedziale cenowym nie będą tak czułe, jak ich odpowiedniki z wyższej półki, to warto poszukać sprzęt, który umożliwi wyłapywanie cichszych dźwięków.
Nie bez znaczenia jest też pasmo przenoszenia dźwięków, czyli zakres częstotliwości zapewnianej przez słuchawki. Im jest ona większa, tym lepiej. Dzięki temu będziesz w stanie słyszeć zarówno niskie, jak i wysokie dźwięki.
Inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszych słuchawek gamingowych do 300 zł, to:
  • dodatek mikrofonu – standard w profesjonalnych headsetach. Warto jednak upewnić się, że element rejestrujący dźwięki jest wyposażony w specjalny filtr;
  • wykonanie – dobrze słuchawki gamingowe muszą zapewniać nie tylko świetną jakość dźwięku, ale także być trwałe i komfortowe w trakcie wielogodzinnego użytkowania. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem są modele z naturalnych i wytrzymałych materiałów;
  • rodzaj złącza – jego wybór zależy od tego, czy chcesz mieć możliwość podłączenia słuchawek nie tylko do komputera, a także czy urządzenie jest wyposażone w kartę dźwiękową.

Polecane słuchawki gamingowe do 300 zł – TOP 3 propozycje

Jakie są najlepsze słuchawki gamingowe do 300 zł? Zdecydowanie jest to jeden z rekomendowanych przez nas modeli. Poniżej znajdziesz polecane akcesoria dla graczy! Zobacz nasz ranking słuchawek dla graczy.

Logitech G435

Słuchawki gamingowe do 300 zł, które możesz kupić w trzech wersjach kolorystycznych. Model jest bezprzewodowy, jednak producent wyposażył go w łączność klasy gamingowej – Bluetooth i Lightspeed, która zdaje egzamin w trakcie grania. Do zalet sprzętu można zaliczyć 18-godzinny czas pracy, wagę wynoszącą jedynie 165 g, a także półotwartą konstrukcję.

Mad DogGH800 7.1

Czarny headset z funkcją dźwięku przestrzennego. Polecane słuchawki do 300 zł do gier są wyposażone w regulowany pałąk, mają wytrzymałą i lekką konstrukcję zamkniętą oraz oryginalne podświetlenie RGB. Producent zadbał o to, aby spełniały oczekiwania pod względem funkcjonalności i jakości dźwięku. W tym celu dodał wygodny pilot, membranę o średnicy 53 mm i czuły mikrofon.

Savio Vertigo 7.1

To profesjonalne słuchawki gamingowe, które kupisz do 300 zł. Dlaczego warto je wybrać? Model wykorzystuje nowoczesny standard Virtual Surrond 7.1, który gwarantuje bezkompromisową jakość dźwięku przestrzennego. Dodatkowo ma wysokiej klasy przetworniki i tunele akustyczne, lekką konstrukcję zamkniętą i dodatkowy mikrofon. Nie zabrakło również podświetlenia i pilota na kablu (długość przewodu wynosi 2,4 m).
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.