Data modyfikacji:

Środek do konserwacji profili zamkniętych: ranking topowych produktów

Jednym z najważniejszych elementów pojazdów czy maszyn, który powinien być poddawany regularnej konserwacji, są profile zamknięte. Czym dokładnie są profile zamknięte, dlaczego warto je konserwować i jaki środek do konserwacji profili zamkniętych kupić? Zobacz ranking i poradnik zakupowy.

podwozie

Czym są profile zamknięte?

Profile zamknięte to jeden z podstawowych elementów konstrukcyjnych każdego pojazdu. Podobnie jak karoseria, podwozie czy nadkola, profile zamknięte są narażone na niszczące działanie soli przemysłowej, małych odprysków czy innych niesprzyjających czynników, z którymi mamy do czynienia podczas jazdy. Dlatego też bardzo ważne jest, by profile zamknięte były co jakiś czas odpowiednio konserwowane.

Przeczytaj także: Najlepsze środki do konserwacji podwozia. Ranking

Dlaczego powinniśmy kupić preparat do konserwacji profili zamkniętych?

Choć nasz samochód może na pierwszy rzut oka wyglądać doskonale, to jednak, nie zwracając uwagi na takie kwestie jak podwozie, profile zamknięte czy nadkola, możemy w niedalekiej przyszłości nabawić się poważnych problemów związanych z kondycją pojazdu.

Co daje nam regularne stosowanie środka do konserwacji profili zamkniętych z rankingu? Przede wszystkim odporność na korozję oraz wilgoć, z którą nasz samochód ma nieustannie do czynienia. Warto dodatkowo dbać o to, by elementy naszego samochodu były odporne na działanie zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur.

Środek do konserwacji profili zamkniętych: podstawowe informacje

Konserwacja profili zamkniętych powinna rozpocząć się od wyboru wysokiej klasy środka do konserwacji profili zamkniętych, np. z naszego rankingu. Na rynku dostępnych jest wiele środków do konserwacji profili zamkniętych, o których opowiemy w dalszej części. To, co ważne to ewentualny sprzęt, który jest potrzebny do wykonania konserwacji. Niektóre środki do konserwacji profili zamkniętych wymagają specjalnego pistoletu czy kompresora. Nie wszystkie jednak wymagają od nas takiego wyposażenia.

Środek do konserwacji karoserii powinien zostać zaaplikowany na powierzchnię progów. Następnie powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć całe podwozie, wymywając rdzę oraz wykorzystując specjalny podkład epoksydowy.

Następnie przechodzimy do zadania głównego, jakim jest zabezpieczanie profili zamkniętych. Jak to wykonać, skoro profile z reguły nie są widoczne gołym okiem? Przede wszystkim poprzez otwory w karoserii. Takie otwory są pozostawione właśnie w celu przedostania się do profili zamkniętych, a znaleźć możemy je zarówno w drzwiach, pod maską, w progach czy na dachu. Jeśli uda nam się zlokalizować specjalne otwory, pozostaje wprowadzić środek do konserwacji profili zamkniętych, co zagwarantuje nam pełen sukces naszych prac.

Środek do konserwacji profili zamkniętych: ranking

Boll

Listę topowych produktów, które służą konserwacji profili zamkniętych, zaczniemy od środka marki Boll. W zależności od naszych potrzeb, na rynku dostępne są produkty o różnych pojemnościach. Dużą zaletą wykorzystania środka do konserwacji profili marki Boll jest brak wymogu posiadania dodatkowych urządzeń i wyposażenia. W zestawie razem ze środkiem otrzymujemy długi wąż z końcówką, która umożliwi nam zaaplikować środek w każde, nawet najbardziej niedostępne miejsce.

Troton

Kolejny polecany preparat do konserwacji profili zamkniętych oparty jest na bazie wosku i środków impregnacyjnych. Doskonale chroni przed korozją oraz wilgocią. Dzięki elastycznej, szczelnej powłoce chroni przed działaniem wody i soli. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że zie wchodzi w reakcje z powłokami lakierowymi.

Ranal

Firma Ranal oferuje nam stworzony na bazie wosku i lanoliny spray impregnujący profile zamknięte, który świetnie zabezpiecza ten element przed korozją oraz solą, a także wilgocią. Środek ten może być nakładany pistoletem lub pędzlem.

Tekst: Redakcja Magazynu Ceneo