Data publikacji:

Dbaj o swój wzrok – suplementy na oczy

Pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie oczu to tylko niektóre z dolegliwości, które pojawiają się wskutek ich codziennego nadwyrężania. Jednym z poważniejszych efektów zaniedbania wzroku może być jego pogorszenie, dlatego też o oczy warto dbać. Można zrobić to za pomocą suplementów na oczy, które poprawiają ich pracę „od środka”. Zobacz, co powinny zawierać suplementy na oczy i po jakie środki warto sięgnąć.

Suplementy na oczy – jakie wybrać?

Nasze oczy codziennie są narażone na szereg niedogodności. Długa praca przed komputerem, pyłki, zanieczyszczenia, promienie słoneczne – to tylko niektóre z nich. Aby się chronić przed promieniowaniem słonecznym, warto nosić okulary przeciwsłoneczne. Również odpowiednia suplementacja i dieta zwiększają szansę na jak najdłuższe zachowanie zdrowego wzroku.

  1. Suplementy na oczy – dla kogo?
  2. Suplementy diety na zdrowe oczy
  3. Jakie suplementy na oczy – ranking
  4. Vitroft
  5. Resvega
  6. Maxiluten

Suplementy na oczy – dla kogo?

Choć na co dzień o tym zapominamy, wzrok nie jest czymś, co przez całe życie będzie funkcjonowało nienagannie. Prędzej czy później pojawiają się problemy z ostrością widzenia, a nawet poważniejsze kłopoty zdrowotne, jak np. jaskra. Tymczasem chorobom wzroku bardzo często można zapobiec, jeśli tylko oczom poświęci się odpowiednio wiele uwagi. Kiedy sięgnąć po suplementy na oczy?

  • Na problemy ze wzrokiem są narażone przede wszystkim osoby pracujące przy komputerze. Długotrwałe wpatrywanie się w ekran nie tylko działa niekorzystnie na siatkówkę oka, ale i osłabia jego mięśnie, przez co po latach może pracować znacznie gorzej. Zobacz, jak odświeżyć zmęczone oczy.
  • Kłopoty z widzeniem to problem, który bardzo często ma podłoże genetyczne. Jeśli twoi rodzice mają predyspozycję do wad wzroku, możesz przypuszczać, że i ty jesteś na nie narażony.
  • O wzrok szczególnie powinny dbać osoby, w przypadku których odgrywa on istotną rolę – na przykład zawodowi kierowcy.

Niestety, wielu kłopotom ze wzrokiem nie da się zapobiec. Gdy wystąpią, bardzo rzadko da się je cofnąć bez lekarskiej interwencji. Można je jednak zminimalizować lub opóźnić ich pojawienie się, stosując dobre suplementy na oczy.

Przeczytaj również: Dlaczego warto suplementować kreatynę?

Suplementy diety na zdrowe oczy

Suplementy na oczy powinny mieć naturalny skład, oparty na witaminach A, C, E oraz luteinie. To pochodna α-karotenu. Suplementy na zdrowe oczy z luteiną zapobiegają m.in. zwyrodnieniu plamki żółtek – jednej z przyczyn ślepoty. Dobrze, jeśli suplement zawiera kompozycję L-lizyny, hesperydyny oraz proantocyjanidyn.

Warto pamiętać, że w trosce o odpowiednie działanie najważniejszego ze zmysłów pomoże przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta. Suplementy na oczy powinny jedynie stanowić jej uzupełnienie. Zadbaj o to, by w codziennym jadłospisie nie zabrakło świeżych warzyw i owoców, zdrowych kwasów tłuszczowych omega, produktów pełnoziarnistych, chudego mięsa, dobrej jakości nabiału. Dbaj także o właściwe nawodnienie organizmu – gałka oczna składa się z 98% z wody.

Jakie suplementy na oczy – ranking

Jakie suplementy na oczy warto wypróbować? Sprawdź ranking stworzony na podstawie opinii użytkowników Ceneo.pl i wybierz suplement na oczy, który wspomoże ich codzienne funkcjonowanie.

Przeczytaj również: Soczewki jednodniowe – wady i zalety

Vitroft – suplement na oczy z witaminą C

Vitroft to połączenie L-lizyny, hesperydyny, proantocyjanidyn oraz witaminy C, które pomagają w prawidłowym widzeniu. Składniki aktywne pozyskane zostały z wyciągu z winogron.

Resvega – suplement na zdrowe oczy zapobiegający starzeniu się wzroku

Resvega to suplement na oczy zawierający kwasy tłuszczowe Omega-3, luteinę, zeaksantynę i resweratrol. Jego działanie antyoksydacyjne zapobiega przedwczesnemu starzeniu się wzroku.

Maxiluten – dobry suplement diety na oczy z luteiną

To suplement diety z najwyższą dawką luteiny – 24 mg w postaci tabletek. Pomaga chronić siatkówkę i soczewkę oka oraz zachować prawidłową ostrość widzenia.

Suplementy na oczy mogą skutecznie wesprzeć twój wzrok i ochronić go przed działaniem szkodliwych czynników takich jak światło ekranu komputera. Wraz z dobrze z bilansowaną dietą dobre suplementy na oczy pomogą ci przez długi czas cieszyć się sokolim wzrokiem.

Autorka: Joanna Stanuch