Data modyfikacji:

Ranking szczoteczek sonicznych dla dzieci 0-3 

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej prowadzi zwykle do poważnych konsekwencji zdrowotnych - właśnie dlatego należy wprowadzić szczotkowanie zębów od razu, kiedy tylko pojawią się u dziecka. Czy sięgnięcie po szczoteczkę soniczną to dobry wybór? Jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna dla dzieci 0-3? Poznaj nasz ranking.

Jak działa szczkoteczka soniczna dla dzieci 0-3?

Szczoteczka soniczna dla dzieci działa identycznie, jak szczoteczki dla dorosłych - emitowane są fale o częstotliwości dźwiękowej, które wspomagają ruch szczotkujący włosia. Taki mechanizm gwarantuje dokładne usunięcie zanieczyszczeń, a co za tym idzie, skutecznie zapobiega próchnicy. Podpowiadamy, jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci będzie dobrym wyborem.

Czy szczoteczki soniczne są zdrowe dla dzieci 0-3?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć, bowiem zdania są podzielone. Wielu specjalistów podkreśla, że na wczesnym etapie wyrzynania zębów mlecznych, korzystanie ze szczoteczki sonicznej dla dzieci może spowodować podrażnienie, a dodatkowo maluch korzystający z tego typu szczoteczek nie ma możliwości nauczenia się prawidłowej techniki mycia, jak w przypadku korzystania ze szczoteczki manualnej. Ponadto stomatolodzy podkreślają, że część z dostępnych na rynku produktów wykazuje zbyt intensywną moc pulsacyjną, która może nawet uszkodzić mleczaki. Używanie szczoteczek sonicznych jest rekomendowane przez licznych specjalistów dla dzieci od 7. roku życia.
Z drugiej strony producenci szczoteczek sonicznych dla dzieci 0-3 zastrzegają, że ich produkty wykonane są z najdelikatniejszych materiałów, a moc jest dostosowana do wieku maluchów, dzięki czemu nie ma możliwości, aby szkodziły one pociechom. Decyzja należy oczywiście do rodzica - jeśli pragnie wdrożyć nawyk czyszczenia zębów szczoteczką soniczną jak najszybciej - warto zwrócić uwagę na polecane modele i ich specyfikę oraz wybrać się na wizytę adaptacyjną do stomatologa, który wyjaśni w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby.

Ranking najlepszych szczoteczek sonicznych dla dzieci 0-3

Aby nieco ułatwić wybór, poniżej przedstawiamy ranking najlepszych szczoteczek sonicznych dla dzieci 0-3. Zobacz, jaka szczoteczka elektryczna dla 2-latka czy rocznego dziecka będzie dobrym wyborem.

Oromed Oro-Kids Pin

Szczoteczka soniczna rekomendowana dla dzieci w wieku 0-3 lat. Rączka szczoteczki pokryta jest antypoślizgowym materiałem, który umożliwia stabilny chwyt. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa dla zębów i delikatnych dziąseł szczoteczka generuje do 16 tysięcy ruchów szczotkujących na minutę, dodatkowo została ona wyposażona w timer, który odlicza 30 sekund aby zmienić stronę czyszczenia. 

SEYSSO Baby Penguin

Obowiązkowa pozycja w rankingu najlepszych szczoteczek sonicznych dla dzieci 0-3. Miękkie i elastyczne włókna szczoteczki poruszają się z prędkością do 16 tysięcy ruchów na minutę. Szczoteczka jest lekka i dostosowana do dziecięcych dłoni. BabyTimer odlicza czas potrzebny do efektywnego czyszczenia. Dodatkowym atutem jest podświetlana końcówka, która zachęca dzieci do mycia zębów oraz pozwala rodzicom kontrolować technikę i efekty czyszczenia.

BRUSH-BABY BabySonic

Szczoteczka, która świeci i tańczy - to musi zachęcić malucha do mycia zębów. Miękkie włosie Du Pont w połączeniu z 16 000 drgań na minutę zapewnia ochronę dziąseł i zębów. Produkt wyposażony jest w timer, który co 30 sekund informuje o zmianie łuku zębowego. 

JACK N'JILL

Szczoteczka soniczna dla dzieci 0-3 z wymiennymi końcówkami wyposażonymi w odpowiednio miękkie włókna - stage 1 dla niemowląt oraz stage 2 dla starszych dzieci. Główka szczoteczki podświetlana jest lampką LED. Produkt wyposażony jest w timer pulsujący co 30 sekund. Rączka oraz główka szczoteczki nie zawierają PCV oraz BPA.