Data modyfikacji:

Najlepsze wentylatory kolumnowe. Ranking produktów

Lato dla wielu nieodmiennie kojarzy się z falami nieznośnych upałów, które skutecznie uprzykrzają odpoczynek w domu oraz utrudniają normalne funkcjonowanie. Chwile wytchnienia przyniesie dobry wentylator kolumnowy. Ranking polecanych produktów pomoże ci znaleźć sprzęt dla ciebie.

najlepszy wentylator

Ranking wentylatorów kolumnowych

Wentylatory kolumnowe dopiero stosunkowo od niedawna zdobywają polskie domy. Producenci oferują obecnie całą gamę różnych modeli tego typu, które przeznaczone są zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Aby ułatwić wybór odpowiedniego wentylatora kolumnowego, przedstawiamy ranking tych przydatnych urządzeń.

  1. Honeywell HYF260E4
  2. Honeywell HY254E
  3. Eldom WKC10
  4. Clatronic T-VL 3546
  5. HB TF1101BRC
  6. Concept VS5100
  7. Teesa TSA8032
  8. Sencor SFN 5040BL

Dlaczego warto kupić wentylator kolumnowy z rankingu?

Wentylatory kolumnowe na pierwszy rzut oka przypominają grzejniki lub głośniki. Największą zaletą urządzeń tego typu jest ich kształt. Pod względem działania nie różnią się one bowiem znacząco od standardowych wiatraków i ochładzają pomieszczenia za pomocą mocnego strumienia wydmuchiwanego powietrza. Dzięki smukłej budowie oraz niewielkiej szerokości, nie tylko nie rzucają się w oczy, ale i czasami za sprawą unikalnego designu stanowią interesujący wnętrzarski dodatek.

Wentylatory kolumnowe stworzono też z myślą o długotrwałym działaniu. Większość urządzeń posiada bowiem programator pozwalający na ustawienie automatycznych godzin pracy oraz wybranie wielu trybów nawiewu. Funkcjami sprzętu często sterujemy dzięki dołączonemu bezprzewodowemu pilotowi.

Wentylator kolumnowy – ranking polecanych modeli

Honeywell HYF260E4

Wydajny i cichy wentylator kolumnowy z pilotem otwiera ranking. Dzięki możliwości obrotu urządzenia o 80 stopni strumień powietrza jest rozprowadzany równomiernie po całym pomieszczeniu. Panel sterujący posiada regulację prędkości (5 poziomów), timer, wskaźnik głośności pracy oraz przycisk włączający oscylację.

Honeywell HY254E

Cichy wentylator kolumnowy z pilotem w cenie około 420 złotych. Jego maksymalna głośność to 56 decybeli. Urządzenie odznacza się bardzo stylowym designem ze srebrno-metalowym wykończeniem oraz posiada w sumie pięć prędkości, a także możliwość ruchu obrotowego.

Panel sterujący odznacza się czytelnymi przyciskami oraz wyświetlaczem LED. Timer pozwala na zatrzymanie nawiewu po wybranym okresie pracy, od jednej do ośmiu godzin.

Eldom WKC10

Tani wentylator kolumnowy zamykający podium rankingu zaprojektowany został przez polską firmę Eldom. Sprzęt przeznaczony jest do użytku zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, jak i w małych warsztatach lub magazynach. Producent wyposażył go w funkcję oscylacji oraz trzy prędkości nawiewu.

Clatronic T-VL 3546

Kolejny tani wentylator kolumnowy, który kupimy już za mniej niż 100 złotych. Jego obudowa o wysokości 76 cm została wykonana w całości z białego plastiku, a na jej szczycie znajdziemy prosty panel sterujący. Urządzenie obraca się w promieniu 75 stopni i oferuje trzy tryby nawiewu oraz 120-minutowy timer.

HB TF1101BRC

Wysokiej jakości wentylator kolumnowy z rankingu odznacza się minimalistycznym wyglądem. Wysokość modelu to 110 centymetrów. Producent wyposażył go w trzy tryby nawiewu, trzy tryby pracy, ośmiogodzinny timer oraz możliwość automatycznego obrotu w promieniu 80 stopni.

Urządzenie jest niezwykle wydajne, a prędkość jego nadmuchu to 7 metrów na sekundę. Dodatkowo oferuje również funkcję jonizacji powietrza.

Concept VS5100

Wentylator kolumnowy z pilotem w cenie około 200-250 złotych. Sprzęt wyposażono w trzy tryby pracy oraz trzy prędkości nawiewu, a także funkcję oscylacji w promieniu 65 stopniu oraz siedmiogodzinny timer. Wentylator może pochwalić się bardzo estetyczną i minimalistyczną białą obudową z czarnymi akcentami.

Teesa TSA8032

Wentylator kolumnowy z pilotem w cenie około 150 złotych, który posiada timer (od 0,5 do 7,5 godziny), trzy tryby pracy, a także trzystopniową regulację prędkości nawiewu. Urządzenie obraca się automatycznie w promieniu 90 stopni i odznacza cichą pracą. Jego wysokość to 75 centymetrów, a waga wynosi 2,5 kilograma.

Sencor SFN 5040BL

Wentylator kolumnowy z pilotem w wysokości 111 centymetrów, który przykuwa oko bardzo nietypową smukłą konstrukcją oraz wyglądem. Producent zadbał o wyposażenie go w trzy prędkości pracy, regulowane osobno dla każdego z trzech wiatraków urządzenia, a także trzy tryby pracy (standardowy, ekologiczny i nocny).

Dodatkowo możemy wybrać jedno z siedmiu ustawień działania silnika. Zaletą sprzętu jest też dotykowy panel sterowania LED. Za wentylator zapłacimy od 400 do 499 złotych.

Autor: Michał Kułakowski