Data publikacji:

Wosk do samochodu: 4 polecane preparaty

Nieskazitelna, lśniąca karoseria to bardzo istotna kwestia dla wielu kierowców. Nie tylko uszkodzenia mechaniczne, ale i czynniki atmosferyczne z czasem mogą sprawiać, że lakier wygląda mniej atrakcyjnie. Nawet, jeśli daleko ci do pedantyzmu w pielęgnacji auta, warto zainwestować w wosk do auta. Podpowiadamy, dlaczego powinieneś go mieć i który preparat okaże się najlepszym wyborem!

Najlepsze woski do auta - ranking

  1. Collnite, 476S Super Doublexcoat Wax
  2. Meguiars, Ultimate Paste Wax
  3. Sonax szampon z woskiem
  4. Turtle Wax, wosk uniwersalny

Wosk do samochodu: jak działa?

Niejeden wieloletni kierowca na pewno potwierdzi, że karoserie w starych wozach były bardziej wytrzymałe, niż te w produkowanych współcześnie. Choć nowoczesne samochody zachwycają designem, ich lakier jest bardziej podatny na zarysowania oraz wpływ czynników atmosferycznych.

 Wosk do samochodu to środek, który pozwoli ci zabezpieczyć karoserię auta, ale i odświeżyć jego wygląd. Jak działa wosk do auta?
  • Zabezpiecza lakier przed blaknięciem, którego powodem jest ekspozycja na promienie UV,
  • Poprawia wygląd karoserii,
  • Zabezpiecza lakier przed czynnikami atmosferycznymi: deszczem, śniegiem, gradem,
  • Zmniejsza osadzanie się kurzu i innego rodzaju zanieczyszczeń,
  • Zabezpiecza lakier przed korozją,
  • Chroni lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak widać, wosk do samochodu to nie fanaberia dedykowana osobom, które chcą mieć jedynie zachwycająco piękny pojazd. To także sposób na łatwiejsze zachowanie auta w czystości, ale i zabezpieczenie przed odpryskami i korozją. Te powody powinny przekonać każdego posiadacza samochodu do wypróbowania preparatów woskowych.

Jakie woski do auta znajdziesz na rynku?

Podstawowy podział wosków do aut to ten dzielący je na naturalne i syntetyczne. Pierwsze są trudne w rozprowadzaniu, jednak odpłacają się kierowcy doskonałymi właściwościami ochronnymi i pięknym, delikatnym zapachem. Woski syntetyczne to wygodniejszy i szybszy sposób na woskowanie – nawet dla osób mało doświadczonych.

Ze względu na konsystencję, woski do auta można podzielić na:

Woski płynne

Wygodne i łatwe w użytkowaniu, zapewniają ekspresowy efekt. Można stosować je po każdym myciu auta, nie tylko na karoserię, ale również elementy gumowe. Sprawdzi się, gdy twój samochód nie posiada widocznych rys i odprysków.

Woski twarde

Przyjmują formę pasty,  która doskonale zabezpiecza lakier, maskuje rysy i wydobywa z karoserii głębię koloru. Jego stosowanie wymaga uwagi i wprawy; nieostrożne woskowanie, może pozostawić smugi.

Inne preparaty z woskiem

To m. in. pasty, szampony i mleczka, które sprawdzą się w szybkim i łatwym odświeżeniu samochodu.

Woski do auta: 4 najlepsze preparaty

1. Collnite, 476S Super Doublexcoat Wax

To jeden z najlepszych, naturalnych, twardych wosków na świecie. Wyprodukowany z carnauby – wosku roślinnego – na rynku istnieje już od lat 30 ubiegłego stulecia. Poprawia kolor lakieru, maskuje rysy, nabłyszcza i pozostawia piękny zapach.

2. Meguiars, Ultimate Paste Wax

To syntetyczny wosk, który niejedna osoba pokocha za prostotę stosowania. Z jego użyciem, w kilka chwil przywrócisz karoserii lustrzany blask i nieskazitelny wygląd.

3. Sonax, szampon z woskiem

To wybór dla osób, które lubią oszczędzać czas. Szampon Sonax pozwoli ci jednocześnie zadbać o czystość karoserii oraz o jej idealne wypolerowanie. Zawiera naturalny wosk z carnauba, który zabezpiecza lakier i zmniejsza jego podatność na kolejne zabrudzenia.

4. Turtle Wax, wosk uniwersalny

Płynny wosk Turtle Wax, stworzony na bazie wosków naturalnych, pozwoli nabłyszczyć i zabezpieczyć zarówno lakier, jak i gumowe elementy twojego samochodu.

Wosk do samochodu to sposób na poprawienie wyglądu pojazdu, ale i zabezpieczenie go przed szkodliwymi czynnikami. Może już czas na kolejne, porządne woskowanie?

Autorka: Joanna Stanuch