Data publikacji:

Najlepszy zestaw pralka i suszarka. Ranking

Interesuje cię najlepszy zestaw pralka i suszarka? Ranking, który przygotowaliśmy, zawiera kilka propozycji na różną kieszeń. Zapraszamy do lektury.
najlepszy zestaw pralka suszarka

Najlepszy zestaw pralka i suszarka. Jak wybrać?

Obecnie już nie tylko pralka stała się obowiązkowym sprzętem AGD w naszych domach, ale także suszarka. Nic dziwnego. Przyspiesza i ułatwia niewiarygodnie suszenie ubrań oraz zajmuje o wiele mniej miejsca niż różnego rodzaju suszarki stojące do ubrań. Z tego powodu warto nabyć zestaw składający się z pralki i suszarki. 
Jednak jak wybrać odpowiedni zestaw? Przede wszystkim rozpocznij od określenia budżetu, jaki posiadasz na zakup tych dwóch urządzeń. Następnie zastanów się, jak często pierzesz i czy masz przy każdym praniu dużo brudnych rzeczy. Może okazać się, że potrzebujesz pralki i suszarki o większych rozmiarach bądź odwrotnie – jeśli mieszkasz w pojedynkę, może się okazać, że potrzebujesz mniejszych pojemności urządzeń, które w efekcie zajmą mniej miejsca.
Jaka pralka energooszczędna będzie najlepsza? A może lepiej postawić na cichy model? Jaką suszarkę do niej wybrać? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Pralka suszarka zestaw – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Przed wyborem suszarki i pralki należy zwrócić uwagę na poniższe parametry urządzeń:
 • klasa energetyczna,
 • ładowność bębna,
 • poziom hałasu,
 • wymiary, w tym także wymiar drzwiczek,
 • możliwość umieszczenia sprzętów na sobie,
 • klasa efektywności prania lub klasa efektywności suszenia,
 • czas prania lub czas suszenia,
 • możliwość wygładzania prania w przypadku suszarek.
 • Najlepszy zestaw pralka i suszarka – ranking urządzeń

  Sprawdź nasze propozycje, jeśli chodzi o zestaw pralka i suszarka. Ranking, który przygotowaliśmy, pozwoli ci podjąć decyzję, jaki zestaw wybrać, aby cieszyć się w pełni jego możliwościami. 
  pralka i suszarka ranking

  Pralka i suszarka – zestaw od Bosch

  Nasz ranking zestawu pralka i suszarka otwiera połączenie od marki Bosch: pralka Bosch Serie 6 WAU24T0GPL i suszarka Bosch Serie 6 WTG86401PL, które tworzą bardzo doby zestaw piorąco-suszący.

  Pralka Bosch Serie 6 WAU24T0GPL

  Jaka pralka Bosch jest najlepsza? Powyższa pralka z serii nr 6 otwierana jest od frontu i ma ładowność wynoszącą 9 kilogramów. Wykorzystano w niej technologię ActiveWater Plus, która pozwala zaoszczędzić wodę. W jaki sposób? Otóż zintegrowane czujniki automatycznie dostosowują zużycie wody do rodzaju tkaniny i obciążenia.
  Ponadto pralka posiada 30-minutowy cykl prania, który w kompletny sposób upierze lekko zabrudzoną odzież bawełnianą lub materiały syntetyczne o wadze do 3,5 kilograma. Co więcej, urządzenie posiada także opcję SpeedPerfect, która umożliwia w jedyne 15 minut wypranie 2 kilogramów ubrań.
  Inne przydatne funkcje? Możliwość ustawienia czasu, w którym pranie będzie czekać na nas gotowe do rozwieszenia; zmniejszenie poziomu hałasu (48 dB pranie, 72 dB wirowanie); redukcja drgań; funkcja Start/Pauza z opcją dołożenia lub wyjęcia prania.

  Suszarka Bosch Serie 6 WTG86401PL

  Uzupełnieniem powyższej pralki będzie suszarka o ładowności do 8 kilogramów. System SensitiveDrying dopasowuje sposób suszenia do typu tekstyliów, zaś funkcja AutoDry zapewnia doskonałą ochronę tkanin pod kontrolą automatyki sensorowej. Oznacza to, że warunki suszenia, jak i czas trwania cyklu mogą być dobierane przez czujniki monitorujące temperaturę i stan wilgotności upranych ubrań podczas całego procesu suszenia.
  Suszarka Bosch Serie 6 WTG86401PL posiada superszybki program, który zapewnia suszenie w ciągu zaledwie 40 minut. Urządzenie charakteryzuje dość niski poziom hałasu, wynoszący maksymalnie 65 dB.
  Interesuje cię inna pralka i suszarka? Ranking, który dla ciebie przygotowaliśmy, zawiera również inne propozycje. 

  Electrolux – zestaw pralka i suszarka ranking 

  Kolejny zestawy pralka i suszarka pochodzi od marki Electrolux i zawiera pralkę Electrolux EW8F229SP PerfectCare oraz suszarkę Electrolux EW9HM1478P PerfectCare.

  Pralka Electrolux EW8F229SP PerfectCare

  Powyższy model to pralka ładowana od frontu. Jej maksymalna ładowność to 9 kilogramów. Posiada system UltraCare, który pozwala na dokładne wypranie ubrań w temperaturze 30 stopni. Jak to możliwe? Pralka posiada specjalną komorę, w której przed praniem aktywowany zostaje płyn zmiękczający oraz detergent. Dzięki temu płyny są lepiej rozprowadzone i docierają głębiej do każdego włókna w ubraniu.
  Natomiast system SensiCare dostosowuje parametry cyklu prania do wielkości ładunku. Dzięki temu zapobiega zbyt długiemu praniu ubrań. Efekt? Ubrania dłużej zachowują atrakcyjny wygląd. Urządzenie posiada także funkcję Eco TimeManager pozwalającą na dostosowanie długości cyklu prania do potrzeb użytkownika. Inne funkcje to: blokada przed dziećmi, cicha praca (54 dB pranie, 75 dB wirowanie), superszybki program piorący w 14 minut; wysoka energooszczędność.

  Suszarka Electrolux EW9HM1478P PerfectCare

  Uzupełnieniem pralki Electrolux będzie suszarka tej samej marki o numerze EW9HM1478P PerfectCare. Posiada ona system CycloneCare z technologią 3DSense. Dzięki temu zapewnia perfekcyjną pielęgnację suszonej odzieży, także jedwabnej i wełnianej. Technologia bardzo delikatnie obchodzi się z wszystkim tkaninami.
  System CycloneCare został uzupełniony o DelicateCare, który dostosowuje temperaturę oraz ruchy bębna do typu tkaniny. Dzięki temu mamy pewność, że nasze ubrania zachowają wysoką jakość. Ponadto suszarka umożliwia suszenie ubrań w temperaturze niemal o połowę niższej niż w konwencjonalnych suszarkach, a to nie wszystkie funkcjonalności tego urządzenia.

  Suszarka i pralka zestaw od Beko

  Kolejnym zestawem idealnym jest pralka Beko WUE6512XWW oraz suszarka Beko DS7433RX. Informacje o urządzeniach znajdziesz poniżej.

  Pralka Beko WUE6512XWW

  Pralka od Beko to kolejna nasza propozycja, która posiada ładowność 6 kilogramów. Jest to model dość wąski, więc zmieści się nawet w nieco mniejszej łazience. Posiada ona funkcję Pupil, która gwarantuje efektywniejsze pranie odzieży, która weszła w kontakt z sierścią naszych milusińskich. Sprawdzi się ona w szczególności u osób borykających się z alergiami.
  Kolejna funkcjonalność do program Codziennie Szybkie, który umożliwia wypranie pełnego ładunku pralki w zaledwie 28 minut. Inne funkcjonalności to: SelfClean – specjalny program czyszczenia wnętrza bębna, BabyProtet służący do higienicznego prania ubrań dziecięcych. Poziom hałasu prania to 64 dB, zaś poziom hałasu wirowania to 75 dB.

  Suszarka Beko DS7433RX

  Urządzenie do suszenia od Beko to ładowność 7 kilogramów. To suszarka, która posiada pompę ciepła zapewniającą najlepsze rezultaty w niższej temperaturze suszenia. Urządzenie od Beko posiada także automatyczny czujnik suszenia, który ułatwia dostosowanie poziomu wilgoci oraz dobranie optymalnej temperatury, a to nie wszystkie funkcje tejże suszarki!

  Zestaw pralka i suszarka ranking – sprawdź opinie

  Przed ostatecznym wyborem sprzętu AGD warto zapoznać się z opiniami internautów na temat modelu, który nas zainteresował. Przeczytanie komentarzy innych użytkowników często może rozwiać wątpliwości lub rozszerzyć wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób korzysta się z danego urządzenia. Jeśli jednak nadal będziemy mieć wątpliwości dotyczące modelu, który wpadł nam w oko, możemy zadać pytanie obsłudze klienta danego sklepu online lub napisać bezpośrednio do dystrybutora urządzenia na terenie Polski.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Honorata Pitura