Data publikacji:

Domowe sposoby na zadbane paznokcie i skórki

Ten artykuł kierowany jest nie tylko do kobiet. Niestety wśród Panów, brzydkie, postrzępione skórki i ostre, brudne paznokcie również są bardzo powszechnym problemem. Oto kilka domowych sposobów, dzięki którym Wasze skórki i paznokcie będą wyglądały zdrowo, a tym samym nasze dłonie będą się elegancko prezentować. 

Dlaczego tym tematem warto się zainteresować? Ponieważ wiele osób, między innymi naszych przyszłych pracodawców często zwraca uwagę na nasz wizerunek. Składają się na niego nie tylko czyste, uprasowane ubrania, umyte i upięte włosy czy zadbana twarz z pięknym, białym uśmiechem. W naszym wizerunku powinniśmy dbać również o detale, do których właśnie zaliczamy między innymi skórki i paznokcie. Jest to wbrew pozorom ważny element naszej autoprezentacji. Szczególnie istotny, jeśli ktoś patrzy nam na ręce.

Codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja nie kończy się na częstym piłowaniu i obcinaniu skórek. Żeby mieć zdrowe, piękne skórki i paznokcie trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na to co się nimi robi. Pielęgnacja  paznokci zaczyna się w codziennych czynnościach. Przede wszystkim, aby nie narażać naszych paznokci na łamliwość, nie traktujcie ich jak narzędzia – do odkręcania śrubek służy śrubokręt, a o otworzenie puszki z napojem poproście kogoś, to ma krótkie paznokcie i nie grozi mu ich złamanie.

To co doprowadza skórę dłoni oraz paznokcie do fatalnej kondycji to również częste odmaczanie za pomocą środków czystości, dlatego do wszelkiego ręcznego prania i zmywania zakładajcie gumowe rękawiczki, aby chronić wasze dłonie. 

W drodze do pięknego wyglądu skórek i paznokci, ich obgryzanie i odrywanie zupełnie nie wchodzi w grę! Do obcinania służą cążki, nożyczki, obcinacze i pilniczki, w które warto się zaopatrzyć.

Co kilka dni

Podstawą zdrowo wyglądających skórek i paznokci jest częste dbanie o nie. Może nie codziennie, ale na pewno co dwa – trzy dni należy odmoczyć skórki w ciepłej wodzie za pomocą specjalnego kopytka, lub drewnianego patyczka odsunąć je z paznokci, a za pomocą cążek obciąć wystające zadziorki. To samo tyczy się paznokci – co dwa trzy dni należy je przypiłować, chociażby minimalnie. Jednak tych nie trzeba, a nawet nie wolno jest odmaczać, ponieważ mokre paznokcie są bardziej podatne na zginanie i łamanie, w związku z tym istnieje ryzyko, że po spiłowaniu mokrych paznokci będą się one mocno strzępić i rozdwajać.

Przynajmniej raz w tygodniu 

Wasze skórki i dłonie potrzebują intensywnej regeneracji od czasu do czasu, dlatego warto przynajmniej raz w tygodniu ją im zapewnić. Do intensywnego odżywienia doskonale sprawdzą się naturalne maseczki, z produktów, które znajdziecie w domu. 

Maseczka z oliwy

Sposób jest prosty, a do jego realizacji potrzeba tylko oliwy z oliwek i bawełnianych rękawiczek. Nałóżcie oliwę na skórki i paznokcie, wmasujcie ją wokół paznokci i załóżcie bawełniane rękawiczki. Tę maseczkę pozostawcie na noc, a rano umyjcie ręce ciepłą wodą i mydłem.

5 minutowy banan

Tą maseczkę nakłada się równie szybko co robi. Potrzebujecie do niej tylko ¼ banana, którego należy rozgnieść i nałożyć na skórki. Taką maseczkę zmywamy po  już po 5 minutach i cieszymy się odżywioną skórą wokół paznokci. 

Miód i cytryna

To kolejna bardzo szybka maseczka na paznokcie, która odpowiednio je nawilży i spowoduje, że skórki nie będą się strzępić. Łyżeczkę miodu, należy wymieszać z kilkoma kroplami soku z cytryny i nałożyć na skórki i paznokcie. Nałożoną maseczkę, należy pozostawić na paznokciach przez 5 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą i dokładnie umyć ręce.

Dzięki tym kilku prostym trikom na piękne i zdrowe paznokcie, unikniecie bolesnego zadzierania się skórek, a także będą one wyglądać zdrowiej - a tym samym nasz wizerunek będzie wyglądać lepiej.


Autor: Marta Nowak