Data modyfikacji:

Stepper do ćwiczeń. Efekty treningu

Stepper to nieskomplikowane, nieduże i tanie urządzenie służące do ćwiczeń. Nic więc dziwnego, że zyskało dużą popularność, zwłaszcza wśród kobiet. Za pomocą tego sprzętu można popracować nad kondycją i sylwetką. Co jeszcze można zyskać, wybierając stepper do ćwiczeń? Jakie mogą być efekty ćwiczeń na stepperze? Jak ćwiczyć na stepperze, żeby to było skuteczne? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat tego urządzenia i korzyści z nim związanych.

Jak wykonywac cwiczenia na stepperze Test 6 stepperow

Steppery do ćwiczeń – hit czy kit?

Steppery do ćwiczeń to, podobnie jak bieżnia do domu dobry sposób na pozostanie w formie. Obecne są w wielu domach, jednak nie wszyscy wykorzystują cały potencjał, jaki kryją w sobie te urządzenia. Wiele osób uważa, że są one przereklamowane i nie przynoszą rezultatów, jakich się spodziewali, a wszystkie zalety, które wymieniliśmy, to chwyt marketingowy producentów.

Tymczasem żeby zobaczyć efekty, niezbędna jest systematyczność i odrobina cierpliwości. Jak z każdym ćwiczeniem, na główny cel z nim związany należy chwilę poczekać. Na szczęście ćwiczenia na stepperze nie są skomplikowane, a efekty, które można dzięki niemu osiągnąć, widoczne są już nawet po pierwszym tygodniu rzetelnych treningów. Wystarczy bowiem 10 minut dziennie treningu o średniej intensywności, aby podczas niego spalić około 100 kcal. A to nie koniec zalet!

Steppery do ćwiczeń – zalety

Steppery doceniane są za niską cenę i wysoką dostępność. Obecnie za niewiele ponad 100 zł można kupić takie urządzenie. Stepper nie zajmuje dużo miejsca, więc z pewnością znajdzie się na niego miejsce nawet w najmniejszym mieszkaniu.

Ćwiczenia na stepperze – skrętnym, zwykłym czy z linkami nie są skomplikowane i są możliwe do wykonania w każdym wieku. Nie obciążają stawów i kręgosłupa. Nie są też zbyt absorbujące: spokojnie podczas ćwiczeń można rozmawiać z domownikami lub oglądać ulubiony serial.

Jaki stepper wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, który stepper będzie dla ciebie najlepszy, przychodzimy z pomocą.

Stepper klasyczny

Najtańszy i najprostszy w użyciu. Korzystanie z niego przypomina nieco wchodzenie po schodach.

Stepper z linkami

„Rozszerzona” wersja steppera zwykłego o linki, które dodatkowo wzmacniają i kształtują górne partie ciała.

Stepper skrętny

Efekty ćwiczeń są na nim najszybciej widoczne, ponieważ angażuje do pracy wiele partii ciała. Ze względu na charakterystyczną budowę, ćwiczenia na nim przypominają nieco jazdę np. na rolkach.

Stepper do ćwiczeń – efekty

Przejdźmy do konkretów, czyli co można uzyskać dzięki regularnym ćwiczeniom na stepperze do ćwiczeń. Efekty na szczęście przychodzą szybko. Przede wszystkim ćwiczenia na stepperze pozwalają w szybkim czasie zrzucić zbędne kilogramy. Regularne treningi wzmacniają mięśnie, poprawiają kondycję i pomagają zwalczać cellulit.

Ponadto dzięki stepperowi można zadbać o kształtne i jędrne pośladki, a także o szczuplejsze uda. Stepper pozwala w prosty sposób spełnić marzenia o pięknych i zgrabnych nogach i kształtnych, ale niegrubych biodrach.

Poza tym już kilka minut ćwiczeń rano na stepperze powoduje wyrzut endorfin, a tym samym poprawę humoru. Sprawią one również, że poranna kawa nie będzie już potrzebna.

Stepper – jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na stepperze nie należą do skomplikowanych. Tak naprawdę wystarczy wejść na niego i poruszać nogami. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach.

Ćwiczenia na stepperze warto poprzedzić krótką rozgrzewką. Wystarczy kilka skłonów, przysiadów i pajacyków, które przygotują ciało do dalszego wysiłku fizycznego. Ciało podczas treningu powinno być wyprostowane, a ramiona odciągnięte do tyłu. Należy także zwrócić uwagę na to, czy w późniejszym czasie ciało nie odchyla się za bardzo do przodu – jeśli tak, trzeba skorygować postawę. Oddech podczas ćwiczeń powinien być jak najbardziej wyrównany. Do ruchów na stepperze, szczególnie klasycznym, dobrze jest dorzucić ruchy rękoma (gdy rusza się lewa noga, rusza się prawa ręka itd.), a w późniejszym etapie nawet i małe hantle.

Pierwsze efekty będą widoczne po dwóch tygodniach 20-minutowych ćwiczeń co 2-3 dni.

Autor: Agnieszka Ragus-Suszczyńska