Data publikacji:

Akcesoria fotograficzne: drobne akcesoria do aparatu

Drobne akcesoria fotograficzne zwiększają możliwości aparatu, a także pozwalają na zachowanie go w idealnej kondycji. Zobacz, jakie akcesoria do aparatu warto kupić.

drobne akcesoria fotograficzne

Adapter bagnetowy Sony E na Canon

Rosnąca popularność aparatów bezlusterkowych sprawiła, że wiele osób szuka możliwości podpięcia starych obiektywów do nowego sprzętu. Adapter bagnetowy jest przeznaczony do bezlusterkowców z bagnetem Sony E. W ten sposób można podłączyć szkła z mocowaniem Canon EF oraz EF-S. Elektroniczne styki gwarantują komunikację z aparatem, co przekłada się na normalne działanie autofokusa.

Canon konwerter Extender EF 1.4X III

W fotografii krajobrazowej, jak i przyrodniczej odpowiednio duże zbliżenie jest bardzo istotne. Dobrym sposobem na wydłużenie ogniskowej jest zakup akcesorium fotograficznego w postaci extendera. Prezentowany model jest przeznaczony do teleobiektywów stałoogniskowych, jak i zmiennoogniskowych.

Newell wężyk spustowy

Długość czasu naświetlania, a także fotografia timelapse to sposób na kreatywne ujęcia. Wykonanie nieporuszonych zdjęć bez wężyka spustowego byłoby bardzo trudne, dlatego warto zaopatrzyć się w takie akcesorium do aparatu.

Wbudowany interwałometr świetnie sprawdza się w ustawianiu odstępu czasu pomiędzy poszczególnymi ujęciami. Dodatkowo wężyk ma blokadę spustu migawki, co jest idealnym sposobem na osiąganie długich czasów naświetlania.

Wyzwalacz lamp Yongnuo RF-605

Wyzwalanie błysku za pomocą transmitera radiowego otwiera przed fotografem zupełnie nowe możliwości. Zestaw nadajników i odbiorników od Yongnuo znakomicie sprawdzi się u amatorów robienia zdjęć. Duży zasięg pozwala położyć lampę w odległości nawet 270 metrów. To bardzo dobry zestaw akcesoriów fotograficznych w przystępnej cenie.

Zestaw czyszczący do aparatów

Czysta matryca i optyka to absolutna podstawa. Warto na bieżąco czyścić swój aparat, aby uniknąć jego uszkodzenia. Zestaw czyszczący do lustrzanek i bezlusterkowców to przydatne akcesoria do aparatu.

Powinien składać się ze ściereczek z mikrofibry, a także specjalnego pióra do wyciągania pyłków. Producenci mają w swoich ofertach również specjalne szpatułki do czyszczenia matrycy. Takie komplet warto mieć zawsze pod ręką.

Dyfuzor do lampy

Dyfuzor do lampy to drobne akcesorium fotograficzne, które może zmienić diametralnie jakość zdjęć. Biała, plastikowa nakładka ma za zadanie zmiękczyć światło, dzięki czemu postaci się doświetlone w sposób odpowiedni. Ostre światło nie pada na twarz, przez co fotografowana osoba wygląda znacznie lepiej.

Dekielek pokrywka na obiektyw

Oryginalne zaślepki na obiektyw lubią się gubić. Niewielka plastikowa nakładka ma za zadanie chronić soczewki obiektywu podczas przenoszenia. Na szczęście pokrywkę na obiektyw można dostać bez kłopotu.

Obudowa podwodna do aparatów

Fotografowanie pod wodą wymaga odpowiedniego przygotowana. Tego typu akcesoria fotograficzne są dobrym wyborem dla osób, które zamierzają zanurzyć się z aparatem.

To także dobra ochrona w czasie fotografowania przy wodzie. Aparaty fotograficzne nie należą do najtańszych, dlatego warto zainwestować w dobrą ochronę.

Osłona przeciwsłoneczna na obiektyw

Osłona przeciwsłoneczna ma za zadanie zapobieganie powstawaniu flar, a także redukowanie ilości odbijającego się światła, które mogłoby uniemożliwić prawidłową pracę autofokusa. Niezależnie od obiektywu warto mieć takie akcesorium fotograficzne w swojej torbie.

Loupedeck konsola do edycji zdjęć w programie Adobe Lightroom

Obrabianie zdjęć w Adobe Lightroom potrafi zająć długie godziny, dlatego warto wybrać takie akcesoria fotograficzne, które ułatwią pracę. Konsola ma szereg przycisków i suwaków, które można dostosować do własnych potrzeb.

Dzięki temu obróbka jest znacznie szybsza i efektywniejsza. Każdy, kto poświęca dużo czasu na obróbkę zdjęć, powinien sięgnąć po taką konsolę.

DataColor Spyder 5 Elite

Idealne odwzorowanie kolorów na monitorze przełoży się na perfekcyjne wydruki zdjęć. Kalibrator DataColor Spyder 5 Elite to narzędzie dla profesjonalnych fotografów i ambitnych amatorów, którym zależy na najwierniejszym odwzorowaniu barw. Niewielkie urządzenie pozwala na kalibrację dowolnego monitora.

Pierścienie pośrednie do makro

Pierścienie pośrednie do makrofotografii pozwalają wykorzystać aktualnie posiadany obiektyw. Metalowy bagnet zawiera styki, które przenoszą informacje o parametrach ekspozycji. To również pozwala na działanie autofokusa i znacznie łatwiejsze łapanie ostrości na obiekcie.

Plusem tych pierścieni jest to, że nie posiadają soczewek. Dzięki temu nie ma obawy o pogorszenie jakości zdjęć. W zestawie zazwyczaj znajdują się pierścienie 13 mm, 21 mm oraz 31 mm.