Data publikacji:

Alarm bezprzewodowy do domu. Ranking

Zadbanie o bezpieczeństwo domu lub mieszkania powinno być twoim priorytetem. Polecanym rozwiązaniem jest zainstalowanie alarmu bezprzewodowego. W naszym rankingu znajdziesz najlepsze modele do domu.

alarm bezprzewodowy

Alarm bezprzewodowy: ranking

Jaki alarm do domu wybrać? Mamy dla ciebie propozycje modeli bezprzewodowych, które zadbają o bezpieczeństwo twoje i twoich bliskich. Poza samym alarmem warto także pomyśleć nad zainstalowaniem monitoringu w domu.

  1. Blaupunkt Sa 2650 Kit
  2. Luxury Zestaw bezprzewodowy (Alarm GSM 3 czujki + syrena)
  3. Chuango Bezprzewodowy system alarmowy GSM G5 (CG-G5V2)
  4. System alarmowy Q3000 KIT Blaupunkt
  5. HK Zestaw alarmowy GSM 433MHz AZ102

Dlaczego warto kupić alarm bezprzewodowy do domu?

Szukając alarmu do domu, trafisz na dwa rodzaje zestawów – przewodowe i bezprzewodowe. Dlaczego warto zainwestować w jeden z nich? Przede wszystkim ze względu na obniżenie ryzyka włamania do budynku, i to zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. W momencie, gdy nieproszony gość będzie próbował dostać się do domu, uruchomi się sygnał dźwiękowi i wizualny, który nie tylko ostrzeże domowników, ale także przestraszy złodzieja.

Decydując się na alarm w domu, masz nad systemem pełną kontrolę i możesz sterować nim zdalnie, na przykład przy użyciu smartfona. Dodatkowo tego typu akcesoria chronią nie tylko przed kradzieżą, ale także zalaniem wodą, pożarem czy zaczadzeniem spowodowanym nieszczelnością instalacji gazowej. Niektóre systemy są również wzbogacone o funkcję kontrolowania rolet, bramy garażowej czy oświetlenia.

Bez względu na to, jaki alarm bezprzewodowy z rankingu zainstalujesz w swoim domu, będzie on wyposażony w kilka podstawowych elementów. Zaliczamy do nich:

  • dialer, który pozwala poinformować odpowiednie służby lub agencję ochrony o próbie włamania czy pożarze,
  • centralę alarmową, czyli główną część alarmu,
  • klawiaturę, która służy do wpisywania kodu i przeglądu zdarzeń alarmowych,
  • czujniki ruchu, które, jak sama nazwa wskazuje, nieustannie monitorują pomieszczenia w celu wykrycia ruchu,
  • sygnalizatory, czyli elementy, które w przypadku wystąpienia zdarzenia alarmowego uaktywniają sygnał dźwiękowy i wizualny.

Przeczytaj również, jaka kamera do monitoringu podwórka będzie najlepsza.

Alarm domowy – bezprzewodowy czy przewodowy?

Czym tak właściwie różni się bezprzewodowy alarm do domu od swojego przewodowego odpowiednika? Ich działanie jest identyczne – oba rodzaje zapewniają taki sam zakres ochronny. Różnica tkwi w sposobie instalacji.

Modele bezprzewodowe sprawdzą się praktycznie wszędzie, w szczególności w domach, mieszkaniach oraz punktach usługowych i handlowych o średniej wielkości. Ich montaż jest łatwy, szybki i nie wymaga kucia ścian.

Z kolei przewodowe alarmy są polecane głównie do średnich i dużych obiektów. Można wykorzystać je również w domu, jednak należy zaplanować ich instalację już w momencie budowy lub renowacji.

Jaki alarm do domu wybrać? Praktyczne wskazówki

Jeśli chcesz zainwestować w alarm do domu, to polecamy ci modele bezprzewodowe. Nie tylko ze względu na łatwość i szybkość ich instalacji. Tego typu zestawy umożliwiają równie bezproblemową integrację podzespołów, mogą być demontowane i przenoszone w dowolne miejsce oraz sprawdzą się znakomicie nawet w trudno dostępnych miejscach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu alarmu do domu? Na wielkość i rodzaj budynku, w którym mieszkasz! W przypadku mniejszych obiektów parterowych strzałem w dziesiątkę są modele podstawowe z dwoma czujkami. Z kolei w większych domach lub tych piętrowych zaleca się instalację urządzenia wyposażonego w funkcję podziału na strefy alarmowe.

W trakcie poszukiwania odpowiedniego alarmu do swojego domu upewnij się także, że system zapewnia trzeci system zabezpieczenia. Co to oznacza? Urządzenie musi być w stanie wykryć otwarcie okien, drzwi i innych zamknięć lub ich penetrację (bez otwierania) oraz poruszanie się na przykład po korytarzu.

Jeśli chcesz zwiększyć powierzchnię chronionego obszaru i objąć nią również wejście na posesję czy ogród, to dobrym wyborem będzie alarm z barierami podczerwieni o zasięgu wynoszącym nawet do 50 m. Dzięki nim nadajniki bez problemu wykryją ruch w okolicach bramy.

Najlepszy alarm bezprzewodowy – ranking polecanych modeli

Jaki będzie najlepszy alarm bezprzewodowy? W poniższym rankingu znajdziesz polecane urządzenia, które zapewnią domownikom skuteczną ochronę.

Blaupunkt Sa 2650 Kit

Najpopularniejszy alarm bezprzewodowy w naszym rankingu skutecznie chroni dom i przed włamaniem, i przed pożarem. Urządzenie jest zdalnie sterowane – wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację. Dodatkowo wysyła powiadomienia SMS lub w formie wiadomości głosowych, a do tego nie przestaje działać nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Luxury Zestaw bezprzewodowy (Alarm GSM 3 czujki + syrena)

Model, do którego działania wystarczy dokupić kartę SIM, jest wyposażony w funkcję powiadomień SMS, czujnik otwartych drzwi i PIR, głośną syrenę oraz pilota do zdalnego sterowania. Dołączone do zestawu czujniki bez problemu wykrywają ruch w pomieszczeniach oraz otwarcie drzwi i okien.

Chuango Bezprzewodowy system alarmowy GSM G5 (CG-G5V2)

W zestawie otrzymujesz panel kontrolny, dwa bezprzewodowe czujniki otwarcia okien i drzwi, bezprzewodowy czujnik ruchu PIR, który nie wykrywa zwierząt, dwa piloty do zdalnego sterowania oraz tagi RFID TAG-26. Funkcjonalne urządzenie informuje domowników o zdarzeniu alarmowym, uruchamiając syreny oraz wysyłając powiadomienie SMS lub dzwoniąc na wybrany numer.

System alarmowy Q3000 KIT Blaupunkt

Kolejny polecany alarm bezprzewodowy w rankingu. Instalacja i obsługa nie sprawią ci najmniejszego problemu. Model gwarantujący kompleksową ochronę jest sterowany przy użyciu aplikacji mobilnej, i to z każdego miejsca na świecie. Dodatkowo jest wyposażony w kamerkę, która pozwala monitorować wnętrza w czasie rzeczywistym.

HK Zestaw alarmowy GSM 433MHz AZ102

Znakomita propozycja dla osób, które szukają funkcjonalnego alarmu bezprzewodowego. Ostatni produkt w rankingu jest wyposażony w ekran LCD, pozwala wykonywać połączenia z panelu alarmowego, może być zdalnie włączany i wyłączany oraz ma wbudowany akumulator, dzięki któremu działa nawet w momencie wystąpienia przerwy w dostawie prądu.

Autorka: Katarzyna Wendzonka