Data modyfikacji:

Jaki aparat dla dziewczynki wybrać?

Robienie zdjęć może być niezwykle wciągającym zajęciem dla dziewczynki – pozwala utrwalać wspomnienia, rozwijać wyobraźnię i kreatywność, kształtować swój własny sposób patrzenia na świat. Jednocześnie często rodzice mają obawy, by pozwolić kilkulatce korzystać z własnego, drogiego sprzętu. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być własny aparat dla dziecka, który doskonale sprawdzi się jako pomysł na prezent. Podpowiadamy, jaki aparat dla dziewczynki będzie najlepszy – w zależności od wieku i potrzeb.

aparat fotograficzny

Czym kierować się podczas wyboru aparatu dla dziewczynki?

Oferta aparatów fotograficznych dla najmłodszych jest bardzo szeroka. W sklepach możemy znaleźć kolorowe modele w różnych przedziałach cenowych – niektóre z nich przypominają raczej plastikowe zabawki, inne w swoich funkcjonalnościach niczym nie ustępują modelom przeznaczonym dla dorosłych. Aparaty dla dziewczynek bardzo często są bardzo estetyczne.

Jaki aparat fotograficzny wybrać? Warto dobrze przyjrzeć się możliwościom i upewnić się, że są adekwatne do wieku i umiejętności dziecka. W przeciwnym wypadku może okazać się, że zabawkowy aparat bardzo szybko znudzi się dorastającej dziewczynie lub że kilkulatka musi czekać latami, zanim będzie w stanie obsłużyć urządzenie, na które się wykosztowaliśmy.

Jaki aparat dla dziewczynki kupić?

Polaroidy i Instaxy – doskonały sposób na wprowadzenie dziecka w świat fotografii

Dobry aparat fotograficzny dla początkujących dzieci? Dla najmłodszych bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być aparaty do fotografii natychmiastowej – Polaroidy i Instaxy. To idealny sposób, by kilkulatka rozpoczęła swoją przygodę z robieniem zdjęć.

Bardzo często tego typu aparaty są śliczne, dostępne w wielu pastelowych odcieniach i mogą stanowić efektowny prezent np. na urodziny czy komunię. Są to pełnoprawne aparaty, jednak działające w nieco inny sposób niż tradycyjne modele. Od razu po wciśnięciu migawki odbitka jest drukowana – dlatego też do zestawu należy zakupić specjalne wkłady z papieru światłoczułego.

Takie zdjęcie jest jedyne w swoim rodzaju – to zapis chwili, którego nie da się powtórzyć czy edytować w programie graficznym. Stanowi doskonałą pamiątkę ze spacerów, świąt czy spotkań z przyjaciółmi. Korzystanie z Polaroidów i Instaxów jest pod pewnymi względami namiastką dawnej fotografii analogowej – wymaga odrobiny zastanowienia nad wyborem kadru, najlepszym ujęciem. Jednocześnie jednak w tym wypadku nie trzeba czekać na wywołanie.

Wodoszczelne aparaty kompaktowe – idealne na wakacje

Jeżeli poszukujesz aparatu, który ma przede wszystkim służyć utrwaleniu wspomnień z wakacji (na przykład na koloniach czy obozie), najlepszym wyborem będzie wodoszczelny aparat kompaktowy. Tego typu aparaty umożliwiają robienie zdjęć dobrej jakości, a przy tym są bardzo wytrzymałe. Doskonale sprawdzą się na wakacjach nad morzem, gdzie właścicielka będzie mogła szaleć, fotografując nie tylko plażę, ale i podwodny świat, ryby i rafy koralowe.

Podwodne selfie z przyjaciółką? Żaden problem. Jednocześnie zwykle tego typu aparaty są bardzo odporne na zniszczenia – upadek z wysokości, wstrząs, mróz czy zasypanie piaskiem. Wybierając wodoszczelny aparat kompaktowy, rodzic nie musi się obawiać, że dziecko szybko uszkodzi podarowany aparat.

Dla starszych dziewczyn: kompakty, bezlusterkowce i lustrzanki

Aparat fotograficzny dla nastolatek wybieramy w podobny sposób, jak aparat dla dorosłych. Może być to aparat kompaktowy, bezlusterkowiec lub nawet lustrzanka dla początkujących, z której przy okazji może korzystać cała rodzina. W zależności od potrzeb, zainteresowania i budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na ten cel, kup dobry aparat cyfrowy, który przyda się na wakacjach lub lustrzankę, która pozwoli osiągać profesjonalne efekty.

Autorka: Anna Michalska