Data publikacji:

Najlepsza chłodziarka do wina – ranking

Jeśli należysz do grona prawdziwych smakoszy wina, to z pewnością wiesz, że na smak owocowego trunku wpływa między innymi temperatura i sposób przechowywania. Jak zapewnić alkoholowi idealne warunki do dojrzewania? Inwestując w chłodziarkę do wina! Odkryj nasz ranking polecanych modeli i sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu.

chłodziarka do wina

Czy warto zainwestować w chłodziarkę do wina z rankingu?

Jeśli uwielbiasz kolekcjonować wina i przechowywać je w swoim domu, gdzie czekają na odpowiedni moment do otwarcia, to zdecydowanie polecamy ci zakup chłodziarki do wina. Tego typu modele mają za zadanie zapewnić trunkom właściwą temperaturę i wilgotność, które są niezbędne do zachowania przez alkohol jego walorów smakowych.

Dodatkowo chłodziarka do wina może być wyposażona w różne strefy temperatury, a dzięki filtrom UV chroni butelki przed kontaktem ze szkodliwymi promieniami słonecznymi. A to wszystko w połączeniu ze stylowym wyglądem, który doda twoim wnętrzom charakteru.

Jaką lodówkę do wina kupić?

W trakcie zakupu chłodziarki do wina zwróć przede wszystkim uwagę na liczbę stref temperatur. Im jest ich więcej, tym więcej gatunków trunku będziesz mógł w niej przechowywać. Każda z nich jest wyposażona w funkcję regulacji temperatury, dzięki której możesz zapewnić alkoholi idealne warunki do dojrzewania. Optymalnym wyborem jest chłodziarka do wina dwustrefowa.

Równie ważna jest pojemność chłodziarki do wina, czyli to, ile butelek zmieści się w środku. Tu wybór jest naprawdę ogromny. Najmniejsze modele sprawdzą się do przechowywania jedynie dwóch trunków, podczas gdy te największe mają odpowiednio dużo miejsca, aby umieścić w nich nawet ponad 200 win!

Oczywiście przed zamówieniem chłodziarki do wina z naszego rankingu, koniecznie upewnij się, że jej wymiary są odpowiednie. Możesz również zdecydować się na model z dodatkowymi funkcjami, takimi jak kompresor antywibracyjny, zmiana kierunku otwierania drzwi czy oświetlenie wewnętrzne LED.

Najlepsza chłodziarka do wina – ranking polecanych modeli

Jeśli chcesz zafundować sobie chłodziarkę do wina, to nasz ranking z pewnością okaże się pomocny. Sprawdź, jakie modele cieszą się obecnie największą popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl!

Haier WS30GA

Najpopularniejsza chłodziarka do wina w rankingu, która może pochwalić się systemem wibracji, który skutecznie chroni alkohol przed wstrząsami i szkodliwymi dla niego mikrowibracjami. Polecany jednostrefowy model jest także wyposażony w szklane drzwiczki z filtrem UV, dzięki którym zapewnia winu idealne warunki do leżakowania. Nie zabrakło również wewnętrznego oświetlenia LED.

MPM-117-CW-46

Jednostrefowa lodówka do wina z funkcją regulacji temperatury, elektronicznym sterowaniem i oświetleniem wnętrza. Jej drzwi mogą otwierać się i na prawo, i na lewo, a w środku możesz przechowywać trunki białe, czerwone i musujące. Dzięki wyświetlaczowi LCD obsługa urządzenia nie sprawi ci żadnego problemu. Wewnątrz znajdziesz 4 drewniane półki z miejscem na 59 butelek.

Vestfrost WFG18

Jednostrefowa chłodziarka do wina, która sprawdzi się w mieszkaniach i małych domach. Model ma pojemność wynoszącą 19 butelek. Na szczególną uwagę zasługuje jego konstrukcja, która łączy w sobie dębowe półki, elegancki design i przyciemnioną szybę z filtrem UV. Całość dopełniają liczne dodatki – oświetlenie LED, elektroniczne sterowanie, zintegrowana rączka i kompresor tłumiący drgania.

MIDEA HS-86WEN

Ostatnia polecana chłodziarka do wina w rankingu, która dzięki czarnym frontom sprawdzi się idealnie w każdym wnętrzu. Popularny jednostrefowy model pozwala na regulację temperatury od 5 do 18 stopni Celsjusza, jest wyposażony w oświetlenie LED i metalowe półki oraz zmieści 24 butelki wina.

Autorka: Katarzyna Wendzonka