Data modyfikacji:

Co kupić dziadkowi na urodziny? Propozycje na prezent urodzinowy dla dziadka

Myślisz, że tylko najmłodsi cieszą się z urodzinowych podarków? Nic bardziej mylnego! Prezent kupiony od serca sprawi ogromną przyjemność nie tylko dzieciom, lecz także seniorom! Zastanawiasz się, co wywoła uśmiech na twarzy twojego ukochanego dziadka? Oczywiście najcenniejszy będzie czas, który spędzicie razem na rozmowie i wspólnych aktywnościach. W dniu święta dziadka nie może jednak zabraknąć apetycznego tortu oraz oryginalnego suweniru! Szukasz inspiracji i zastanawiasz się, co kupić dziadkowi na urodziny, by kolejny raz nie stawiać na suplement lub na ramkę ze zdjęciem? U nas znajdziesz ciekawe propozycje upominków.

urodziny dziadka

Co można kupić dziadkowi na urodziny i pozytywnie go zaskoczyć?

Ukochane wnuki są często oczkiem w głowach dziadków, którzy na każdym kroku myślą, jak je rozpieszczać. Urodziny seniora są więc idealną okazją, by te role raz w roku odwrócić i pomyśleć, co kupić dziadkowi na urodziny. Zadbaj, by to był wyjątkowy czas od początku do końca. Nie musisz czekać przecież na oficjalne przyjęcie! To pozwoli na intymne spędzenie wspólnego czasu.

Odwiedziny, pamięć i rozmowa, to jednak nie powód, by rezygnować z urodzinowego upominku! On wywoła uśmiech – nawet jeśli zostanie okryty subtelną chmurką zawstydzenia i krygowania. Co można kupić dziadkowi na urodziny? Zastanów się, jakie zainteresowania ma obdarowywany senior. Jest fanem majsterkowania? Cieszy go doglądanie ogrodowych rabat? A może mimo upływających lat wciąż pozostaje aktywny fizycznie? Zadbaj, by suwenir, którym obdarujesz dziadka, sprawił mu przede wszystkim radość. W podarkach chodzi głównie o frajdę – nieważne, czy ma się lat 7 czy 77 lat!

Prezent urodzinowy dla dziadka – inspiracje

Powyżej podkreśliliśmy, że prezent urodzinowy dla dziadka wcale nie musi być nudny i sztampowy. Jeśli zastanawiacie się jednak, jakie praktyczne rozwiązania sprawdzą się najlepiej, by niespodzianka wypaliła, przychodzimy z pomocą! Przygotowaliśmy praktyczną listę inspiracji, wśród których znalazły się propozycje dla seniorów w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Problem, co kupić dziadkowi na urodziny, można bardzo łatwo rozwiązać!

Co kupić dziadkowi na 70. urodziny?

Zastanawiasz się, co kupić dziadkowi na 70. urodziny? To w końcu przełomowy moment dla seniora, kiedy... może w końcu w pełni korzystać z życia. Dzieci i wnuki zostały już dawno odchowane, teraz nastał czas, by zadbać o zdrowie i cieszyć się spokojem na emeryturze.

Kijki do nordic walkingu

Zbilansowana aktywność fizyczna dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu jest ważna na każdym etapie życia. Warto pamiętać jednak, że upływające lata również odciskają się na naszej wydolności. Ćwiczenia i wysiłek trzeba więc dobierać bardzo starannie – tak by przynosiły same korzyści!

W wypadku starszych osób znakomitym pomysłem jest na pozostanie w formie jest nordic walking dla początkujących. Dziadek, który od zawsze był aktywny, na pewno doceni prezent, taki jak kijki do nordic walkingu, które sprawdzą się idealnie jako urozmaicenie codziennych spacerów!

Zestaw majsterkowicza

Dziadkowie cieszący się spokojną emeryturą mają niejednokrotnie znacznie więcej czasu na majsterkowanie. Udoskonalają więc nie tylko domowe wnętrza, lecz także chętnie próbują swoich sił przy projektowaniu domków dla ptaków lub realizują autorskie pomysły! Każdego konstruktora ucieszy zestaw akcesoriów do majsterkowania lub eleganckie narzędzie wielofunkcyjne, takie jak multitool.

Modele do sklejania

Mali chłopcy, nastolatkowie, dojrzali mężczyźni – komu z nich nie zabije szybciej serce na widok auta, czołgu czy kolejki do samodzielnego złożenia? Wśród oryginalnych prezentów dla dziadka nie może zabraknąć więc zestawów modelarskich o różnorodnej tematyce! Poświęć nieco czasu na zebranie informacji, czy taki podarek go ucieszy. Jeśli twój dziadek jest fanem modelarstwa, możesz mieć pewność, że oszaleje z radości!

Perfumy

Co kupić dziadkowi na urodziny, by niezależnie od wieku, mógł się czuć stylowo? Oczywiście perfumy. To świetny upominek zwłaszcza wtedy, gdy wiesz, że twój ukochany senior lubi zawsze prezentować się świetnie. Śmiało podpytaj babcię, które z nut zapachowych okażą się strzałem w dziesiątkę.

Co kupić dziadkowi na 80. urodziny?

Nie wiesz, jaki upominek sprawi najwięcej radości nieco starszemu seniorowi? Pamiętaj, że wcale nie musisz sięgać po sztampowe propozycje, takie jak suplementy czy organizery na leki. Co kupić dziadkowi na 80. urodziny? Oto ciekawe podpowiedzi!

Aromatyczne kawy i herbaty

Skomponuj dla seniora zestaw składający się z przepysznych kaw i herbat! Prezent wzbogać praktycznym zaparzaczem, dzbankiem i kubeczkami. Do upominku dołącz smakowity miód! Pamiętaj, że taki podarek może być jedynie wstępem do wspólnego spędzania czasu nad filiżanką parującego naparu nie tylko od święta, lecz także na co dzień!

Zdobiony komplet szachów

Twój dziadek jest zapalonym szachistą, ale wciąż korzysta z wysłużonego zestawu do gry? Podaruj mu więc nowy komplet szachów. Możesz poszukać pięknie zdobionych, drewnianych figur. Ciekawym prezentem dla seniora będzie również akcesorium, takie jak zegar do gry w szachy! Obecnie na rynku dostępne są również oryginalne dodatki, które zadowolą każdego miłośnika szachowych rozgrywek.

Książka – sprawdzony upominek!

Wśród prezentów urodzinowych dla dziadka nie może zabraknąć pozycji literackich! Zastanów się, co interesuje go najbardziej! W księgarniach znajdziesz mnóstwo propozycji pośród powieści, biografii, książek historycznych. Nie kupuj jednak książki w ciemno. Zbierz wystarczającą liczbę informacji o pasjach seniora.

Autorka: Anna Mlonka