Data publikacji:

De’Longhi Magnifica – modele

Dobrej jakości, świeża kawa to ulubiony napój tysiąca osób na całym świecie. Ekspresy De’Longhi Magnifica są znane wszystkim miłośnikom dobrej jakości kawy. Z ich użyciem każdy w zaciszu własnego domu może przygotować napój, który smakiem będzie dorównywać temu z najlepszej włoskiej kawiarni. Kawa to taki rodzaj napoju, który nigdy się nie nudzi, a niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie bez niej życia. Dzięki ekspresowi do kawy w łatwy sposób można zapewnić sobie najlepszą jej wersję bez wychodzenia z domu.

Przeczytaj również: Ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym – ranking

delonghi magnifica modele

Najnowsze modele ekspresów De’Longhi

Ciśnieniowy ekspres do kawy to sprzęt, który zajmuje na kuchennym blacie sporo miejsca, ale przyrządzona z jego użyciem kawa wynagradza wszystkie poświęcenia. Dla prawdziwych miłośników kawy, dobry ekspres to podstawowe wyposażenie kuchni, bez którego nie są w stanie normalnie funkcjonować. Najnowsze modele ekspresów De’Longhi Magnifica to wysokiej jakości urządzenia, które mogą przygotować każdy, nawet najbardziej wyszukany rodzaj kawy. 

De’Longhi – marka z wieloletnią tradycją

De’Longhi to włoskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją i wprowadzaniem na rynek sprzętów kuchennych. Ogromną popularność w wielu krajach świata zyskały ekspresy do kawy tej marki. Wysoka jakość oferowanych przez tego producenta ekspresów sprawiła, że urządzenia marki De’Longhi są rozpoznawalne i są jednymi z najczęściej wybieranych ekspresów przez osoby prywatne. Początki marki datuje się już na rok 1902, jednak dopiero 90 lat później firma zaczęła produkować ekspresy do kawy, które przyniosły jej światowy sukces i rozpoznawalność.

Ekspres ciśnieniowy – czym się wyróżnia?

Automatyczny ekspres ciśnieniowy do kawy to idealne urządzenie dla tych osób, które lubią delektować się wyśmienitą kawą przyrządzoną bez większego nakładu pracy. Taki sprzęt najczęściej wymaga od użytkownika jedynie podstawienia ulubionego kubka lub filiżanki i wybranie swojej ulubionej kawy. Osoby, które wolą mleczne kawy, muszą dodatkowo uzupełnić pojemnik na mleko, ale idealna, puszysta pianka z pewnością wynagradza ten wysiłek. Automatyczne ekspresy ciśnieniowe najczęściej posiadają wewnętrzny młynek, dzięki czemu ziarna kawy są mielone tuż przed zaparzeniem. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy?

Stojąc przed wyborem odpowiedniego dla siebie modelu ekspresu do kawy, należy poznać kluczowe parametry, które decydują o jakości urządzenia i jego sposobie pracy. Jednym z najważniejszych parametrów jest rodzaj urządzenia i jego moc. Na rynku dostępne są różne modele ekspresów – kapsułkowe, kolbowe, przelewowe oraz ciśnieniowe, i to właśnie ten ostatni model uważany jest za najlepszy wybór dla kawowych amatorów.

Wybierając ekspres, należy znać preferencje kawowe swoje, jak i swoich najbliższych, i na tej podstawie określić, jaki rodzaj kawy będzie najczęściej przygotowywany za pomocą ekspresu. Niezwykle istotna też jest łatwość obsługi oraz proces czyszczenia takiego urządzenia. Na wybór ekspresu powinien też wpływać jego design oraz jakość wykonania. Warto wybrać taki egzemplarz, którego wykonanie jest solidne, a wygląd cieszy oko. 

Ekspres do kawy De’Longhi z młynkiem 

W ekspresach De’Longhi znaleźć można dwa rodzaje młynków do kawy – żarnowy oraz udarowy. Młynek żarnowy zbudowany jest ze stale obracających się walców rozgniatających kawę. Taka metoda działania sprawia, że cały mechanizm nie nagrzewa się, tak jak bywa to w przypadku młynków udarowych. Udarową wersję młynka znaleźć można w starszych modelach ekspresów. Nagrzewanie się mechanizmu podczas pracy negatywnie wpływa na smak kawy, która pod wpływem temperatury zmienia swój smak na gorzki. 

Ranking ekspresów do kawy De’Longhi 

Urządzenia marki De’Longhi to jedne z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ekspresów do kawy. Spowodowane jest to najwyższą jakością sprzętu, dbałością wykonania, funkcjonalnością oraz wygodnym użytkowaniem. W rankingu najlepszych ekspresów De’Longhi Magnifica znalazły się cztery urządzenia. 

De'Longhi Magnifica S ECAM

To kompaktowa wersja ekspresu ciśnieniowego, z którego pomocą każdy może przyrządzić najlepszą kawę. Model De'Longhi Magnifica S ECAM pozwala na dopasowanie smaku, ilości oraz temperatury przyrządzanego napoju zgodnie z osobistymi preferencjami. Dzięki wbudowanemu systemowi Cappuccino z łatwością można przygotować kawy mleczne wykończone idealną pianką.

Ekspres posiada optymalne ciśnienie parzenia kawy wynoszące 15 barów, a także innowacyjny system grzewczy Thermoblock, który automatycznie reguluje temperaturę podczas przygotowywania napoju. Wśród dodatkowych funkcji tego modelu warto wymienić system podgrzewania filiżanek, co znacznie wpływa na smak kawy, opcje przygotowywania dwóch espresso w jednym czasie oraz ruchomy adapter do nalewania kawy. 

De'Longhi Magnifica ESAM

To automatyczny ekspres ciśnieniowy, który wyposażony jest w dyszę do manualnego spieniania mleka. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie idealnej pianki zgodnie z preferencjami użytkownika ekspresu. De'Longhi Magnifica ESAM wyposażony jest w bezprzewodowy system zaparzający, który mieli ziarna tuż przed przygotowaniem kawy. Dzięki funkcji natychmiastowego podgrzewania, urządzenie jest niemal zawsze gotowe do pracy. Wyjmowany zaparzacz w tym modelu sprawia, że utrzymanie czystości jest niezwykle łatwe. 

De'Longhi Magnifica S Smart ECAM

Ekspres do kawy z wbudowanym systemem Thermoblock oraz cichym, stalowym młynkiem, który posiada 13-stopniową regulację mielenia kawy. System Cappuccino pozwala na uzyskanie gęstej, kremowej pianki, która zachwyci każdego miłośnika mlecznej kawy. Ekspres wyposażony jest w funkcję pozwalającą na automatyczne przygotowanie kaw: espresso, podwójne espresso, coffee oraz long. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, ekspres De'Longhi Magnifica S Smart ECAM pozwala na użycie zarówno kawy ziarnistej, jak i tej wcześniej zmielonej.

Podwójna dysza w tym modelu pozwala na przygotowane dwóch espresso w jednym czasie, co znacznie skraca przygotowywanie kawy podczas przyjmowania gości. Wbudowana opcja regulacji smaku i ilości napoju pozwala na dopasowanie kawy do swoich indywidualnych preferencji. Automatyczny proces odkamieniania i płukania skutecznie czyści przewody z resztek kawy i kawowego pyłu przed każdym przygotowaniem nowego napoju. Odpowiednią higienę zapewnia także wyjmowany blok zaparzający. 

De'Longhi Magnifica S Smart+ ECAM

Egzemplarz wyposażony w stalowy młynek żarnowy, który posiada 13 stopni regulacji mielenia, a co więcej – nie nagrzewa się podczas pracy, dzięki czemu smak kawy nie jest zaburzony. Dzięki nowoczesnemu systemowi spienienia mleka Cappuccino można, przy użyciu specjalnej dyszy, przygotować idealnie spienioną, mleczną piankę, która będzie świetnym uzupełnieniem każdej mlecznej kawy.

Ekspres De'Longhi Magnifica S Smart+ ECAM potrafi automatycznie przygotować espresso, coffee lub long bez konieczności manualnego ustawiania parametrów. Dzięki regulowanej wysokości adaptera można wykorzystać zarówno niskie filiżanki, jak i wysokie szklanki do latte macchiato. Wbudowany filtr do wody niweluje ryzyko osadzania się kamienia wewnątrz ekspresu, co znacznie ułatwia jego czyszczenie. 

Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!