Data modyfikacji:

Jaki depilator dla mężczyzn wybrać?

Z roku na rok coraz głośniej i częściej mówi się o depilacji męskiej. Usuwanie niechcianego owłosienia nie jest już zarezerwowane wyłącznie dla kobiet – panowie wykonują zabieg równie chętnie co panie. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest odpowiednie urządzenie. Jeśli chcesz na dłużej (a nawet na zawsze) pożegnać się z włoskami, to zainwestuj w depilator dla mężczyzn. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak model wybrać!
jaki depilator dla mężczyzn wybrać

Depilacja męska – co mężczyźni depilują najczęściej?

Jak się okazuje, numerem jeden, jeśli chodzi o depilację męską, jest usuwanie niechcianego owłosienia z okolic intymnych. Panowie decydują się na ten krok z uwagi na kwestię higieny, zwłaszcza jeśli są aktywni fizycznie. Oczywiście, duży wpływ na zwiększającą się ilość mężczyzn depilujących okolice intymne mają także media – i te tradycyjne, i społecznościowe.
Oprócz okolic intymnych dużą popularnością cieszy się też depilacja męska pach. W tym przypadku jest podobnie – decydująca jest kwestia higieny, ale nie tylko. Wielu panów uważa, że owłosienie pod pachami wygląda nieestetycznie, dlatego decyduje się na golenie lub depilację.
Depilacja męska to także ta klatki piersiowej i pleców (względy estetyczne). Rzadziej panowie decydują się na usunięcie owłosienia z nóg i rąk. Niektórzy z nich zastąpili również tradycyjną maszynkę depilatorem, jeśli chodzi o… brodę! Tak, to odważny i często bolesny krok, jednak istnieją mężczyźni, którym zależy na gładkiej skórze i oszczędności czasu. W takim przypadku depilacja jest najlepszym rozwiązaniem.

Jaki depilator męski wybrać? Wypróbuj model mechaniczny

Najlepsza maszynka do golenia męska jest znakomitym rozwiązaniem do regularnego przycinania lub usuwania owłosienia. Jeśli chcesz odstawić maszynkę do golenia i szukasz urządzenia, które na dłużej usunie niechciane owłosienie, to warto rozważyć zakup mechanicznego depilatora męskiego. To sprzęt, który wyrywa włoski razem z cebulkami, dzięki czemu odrastają wolniej i stają się słabsze. Warto jednak mieć świadomość, że sam zabieg bywa często bolesny, zwłaszcza jeśli wybierzesz depilator bez dodatkowej nasadki chłodzącej.
Planujesz używać depilatora dla mężczyzn w okolicach intymnych? W takim razie zamiast klasycznego urządzenia wybierz model dedykowany konkretnie tej partii ciała. Bardzo często ma on mniejszą głowicę, dzięki której usuwanie włosków jest łatwiejsze i wygodniejsze.

Urządzenie do zadań specjalnych? Depilator laserowy dla mężczyzn

Chcąc osiągnąć najlepsze i zarazem trwałe efekty, najlepiej zdecydować się na depilator laserowy dla mężczyzn. To urządzenie do zadań specjalnych, które stopniowo osłabia włoski. Z czasem rosną coraz wolniej i są słabsze, aż wreszcie przestają odrastać.
Depilator laserowy dla mężczyzn to także doskonałe rozwiązanie dla panów, którzy boją się podrażnień i uszkodzeń skóry, które są dość częste w trakcie usuwania owłosienia tradycyjnym depilatorem. Dodatkowo taka depilacja starcza na dłużej, dzięki czemu możesz zaoszczędzić więcej czasu.
Jaki depilator laserowy dla mężczyzn wybrać? W tym przypadku nie ma różnicy między sprzętem dla pań i panów. Najważniejszy jest sposób zasilania. Dobrym rozwiązaniem jest urządzenie akumulatorowe, które umożliwia usuwanie owłosienia bez konieczności podłączania go do prądu. Wystarczy je naładować, aby móc korzystać z niego w dowolnym miejscu.
Dobrze, aby depilator laserowy dla mężczyzn miał także regulację mocy i dodatkowe nakładki dedykowane różnym partiom ciała. Dzięki nim będziesz mógł używać urządzenia zarówno od usuwania owłosienia z okolic intymnych, jak i na twarzy czy pod pachami.

Czy depilacja męska pianką lub kremem to dobry wybór?

Czy musisz od razu inwestować w depilator męski? Zdecydowanie jest on najskuteczniejszym rozwiązaniem. Chociaż na rynku znajdziesz też pianki i kremy, które powinny bezboleśnie usuwać owłosienie, to zazwyczaj nie sprawdzają się w przypadku mężczyzn.
Dlaczego? Większość kosmetyków jest opracowywana z myślą o kobietach. Damskie owłosienie jest często cieńsze i słabsze, przez co tego typu produkty mogą sobie nie poradzić z grubymi, mocnymi i sztywnymi włoskami u panów. Wyjątkiem są kremy i pianki dedykowane konkretne mężczyznom. Choć nie ma ich zbyt wiele na rynku, to jeśli uda ci się trafić na jeden z nich, to warto dać im szansę, zwłaszcza jeśli zależy ci na kilkudniowym efekcie gładkiej skóry.

Polecane depilatory dla mężczyzn

Jaki depilator dla mężczyzn będzie najlepszym wyborem? Sprawdź polecane produkty!

Philips Lumea SC1994/00

Depilator laserowy dla mężczyzn i kobiet, zasilany sieciowo i akumulatorowo. Urządzenie ma specjalne nasadki do ciała i twarzy, lampę o żywotności nawet 20 lat i wbudowany czujnik chroniący skórę w trakcie zabiegu. Dzięki współpracy z dermatologami depilacja modelem Philips Lumea jest całkowicie bezpieczna.

Philips Seria 8000 BRE710/00

Jeśli laserowy depilator dla mężczyzn jest zbyt dużym wydatkiem, to możesz zdecydować się na model klasyczny z pęsetami (do wyboru masz w tym wypadku depilator na pęsety czy dyski). Polecane urządzenie jest zasilane akumulatorowo i może być z powodzeniem używane zarówno przez panie, jak i panów. Do zalet depilatora możemy zaliczyć aż 70 tysięcy ruchów na minutę, możliwość bezprzewodowej pracy i specjalną nasadkę, która sprawdzi się do usuwania owłosienia z okolic intymnych.

Philips S3134/51

A może golarka foliowa czy głowicowa? Model Philips to golarka głowicowa, którą możesz stosować, jeśli obawiasz się bólu, który towarzyszy klasycznej depilacji. Urządzenie akumulatorowe może być używane na mokro i sucho, ma specjalną głowicę 5D, która idealnie dopasowuje się do kształtu wybranej partii ciała, a także działa do 60 minut na jednym ładowaniu. Producent wyposażył też golarkę w funkcję szybkiego ładowania i wysuwany trymer.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.