Data modyfikacji:

Drukarka laserowa kolorowa. Ranking polecanych modeli

Chcesz wyposażyć swoje domowe biuro w sprzęt do drukowania? Doskonale! W takim razie świetnym wyborem będzie drukarka laserowa kolorowa. Odkryj nasz ranking polecanych modeli oraz sprawdź, jak działa i na co zwrócić uwagę w trakcie jej zakupu.

drukarka laserowa kolorowa

Kolorowa drukarka laserowa do domu – jak działa i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Jak działają drukarki laserowe kolorowe do domu? Urządzenia wykorzystują w trakcie swojej pracy diody LED lub światło lasera. To właśnie te elementy umożliwiają naniesienie tonera na papier i utworzenie na nim, po wcześniejszym utrwaleniu, wydruku. Jak sama nazwa wskazuje, kolorowe modele pozwalają na przenoszenie na kartki barw z palety CMYK.

Decydując się na zakup wybranej drukarki laserowej w kolorze, należy przygotować się na dość spory wydatek – tego typu urządzenia są droższe od swoich atramentowych odpowiedników. Są jednak także warte swojej ceny, ponieważ zapewniają wysoką jakość, szybkość i trwałość wydruków, wydajność tonera oraz niskie koszty eksploatacji. Podpowiadamy, jaką drukarkę do domu wybrać.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu drukarki laserowej kolorowej z naszego rankingu? Oczywiście na prędkość druku, która powinna być jak najwyższa. Na rynku znajdziesz urządzenia, które mogą pochwalić się szybkością nawet na poziomie powyżej 35 stron na minutę.

Równie ważna jest możliwość obsługi różnych formatów papierów. Standardowo drukarki sprawdzają się do tworzenia wydruków na kartkach A4. Niektóre z nich mogą także pokrywać tonerem papier w rozmiarze A3, A6, a nawet B5 i C5.

Do przydatnych funkcji, w które powinna być wyposażona kolorowa drukarka laserowa do domu, zaliczamy automatyczny druk dwustronny oraz możliwość drukowania z urządzeń mobilnych. Pomocna okaże się także komunikacja Wi-Fi, czyli opcja połączenia się z drukarką bez konieczności używania kabla.

Drukarka laserowa kolorowa – ranking modeli do 800 zł

Chcesz zafundować sobie tanią drukarkę laserową kolorową? Mamy dla ciebie ranking polecanych modeli do 800 zł!

HP Color Laser 150NW

Numer jeden na liście tanich i dobrych modeli. Drukarka laserowa kolorowa obsługuje format A4 oraz może pochwalić się prędkością druku w kolorze i mono wynoszącą 18 stron na minutę. Producent wyposażył ją także w moduł Wi-Fi, dzięki któremu wystarczy pobrać aplikację na telefon, aby drukować wyłącznie za pomocą łączności bezprzewodowej.

Lexmark C3224dw

Model o prędkości druku wynoszącej 22 strony na minutę, automatycznym druku dwustronnym oraz łączności USB, Ethernet i Wi-Fi gwarantuje komfort użytkowania i niezawodność. Urządzenie zostało także wyposażone w wielordzeniowy procesor, kompleksowe funkcje bezpieczeństwa oraz wydajność kaset z tonerem na poziomie 1500 stron. A to wszystko w połączeniu z dodatkiem dwuwierszowego wyświetlacza, dzięki któremu konfiguracja ustawień nie sprawi ci najmniejszego problemu.

Lexmark C2425dw

Drukarka laserowa kolorowa zamykająca ranking tanich urządzeń ma sześciocentymetrowy wyświetlacz LED, port USB, możliwość połączenia za pomocą sieci Ethernet lub Wi-Fi. To doskonała propozycja i do domu, i do biura. Drukarka laserowa kolorowa drukuje z szybkością do 23 stron na minutę przy użyciu kalibracji PANTONE. Co więcej, dodatek specjalnego zestawu narzędzi pozwala oszczędzać toner i jeszcze bardziej obniżyć koszy eksploatacji urządzenia.

Jaką drukarkę laserową kolorową wybrać do 1000 zł?

Dysponujesz większym budżetem? W takim razie sprawdź, jakie drukarki laserowe kolorowe znajdziesz w rankingu najlepszych modeli do 1000 zł.

BROTHER HL-L3210CW

Ten przedział cenowy rankingu drukarek laserowych kolorowych otwiera urządzenie o rozdzielczości w kolorze wynoszącej 2400 × 600 dpi, które obsługuje format A4 i może pochwalić się prędkością druku wynoszącą 18 stron na minutę. Zastanawiasz się, jaka drukarka do biura warta jest uwagi? Model ten stworzony z myślą o domowym i biurowym użytku może być używany w połączeniu z urządzeniami Google Cloud Print, pozwala obniżyć poziom hałasu w trakcie pracy oraz gwarantuje komfort użytkowania dzięki pojemności podajnika wynoszącej do 250 arkuszy.

Lexmark C3326dw

Laserowy i kolorowy model umożliwia automatyczny druk dwustronny, i to z szybkością wynoszącą do 24 stron na minutę. Dodatkowo jest wyposażony w łączność USB, Wi-Fi i Gigabit Ethernet oraz wielordzeniowy procesor o częstotliwości 1GHz. Nie zabrakło także zamiennych kaset z tonerem wraz z wydajnością na poziomie 3000 stron.

Kyocera ECOSYS P5021cdn

Świetna propozycja dla osób, które szukają niezawodności i komfortu użytkowania. Model jest wyposażony w gniazda kart pamięci SD i SDHC oraz interfejs Ethernet LAN i USB 2.0. Na tym nie koniec! Polecana drukarka ma podajnik papieru o pojemności 300 arkuszy, obsługuje sieć bezprzewodową Wi-Fi i drukuje do nawet 21 stron na minutę.

Najlepsze drukarki laserowe kolorowe – ranking urządzeń powyżej 1000 zł

Czas na ostatni ranking drukarek laserowych kolorowych! Poniżej znajdziesz popularne w modele w cenie powyżej 1000 zł.

Canon i-SENSYS LBP623CDW

Kolorowy model laserowy zaskakuje prędkością druku wynoszącą aż 38 stron na minutę! Urządzenie obsługuje format A4, jest wyposażone w automatyczny druk dwustronny oraz zainstalowaną pamięć 1 GB. Dodatkowo nie zabrakło podajnika papieru z kasetą na 250 arkuszy.

BROTHER HL-L3270CDW

Do najważniejszych parametrów urządzenia zaliczamy obsługę formatu A4, prędkość druku w kolorze do 24 stron na minutę oraz bezprzewodową pracę. Cichy i wydajny model jest również wyposażony we wbudowany podajnik na 250 arkuszy i umożliwia drukowanie za pomocą Wi-Fi.

HP M454DN

Ostatnia polecana drukarka laserowa kolorowa w naszym rankingu. Urządzenie wykonuje wydruki z prędkością do 28 stron na minutę, obsługuje format A4, a miesięcznie może poradzić sobie nawet z przygotowaniem do 50 000 wydruków. Model jest również wzbogacony o wyświetlacz LCD oraz funkcję Wi-Fi Direct Printing.

Autorka: Katarzyna Wendzonka