Data modyfikacji:

Jakie ekspres wybrać? Przelewowy czy ciśnieniowy?

Dla wielu osób filiżanka porannej kawy to po prostu rytuał, bez którego trudno jest sobie wyobrazić rozpoczęcie nowego dnia. Kawa dodaje energii i wzmacnia pogodę ducha, poza tym w fantastyczny sposób łączy ludzi. Spotkania przy kawie dają ludziom wiele przyjemności. Każdy ma inne preferencje co do rodzaju i smaku kawy. Nie wszyscy cenią sobie kawę zalewaną po prostu wrzątkiem. Coraz częściej na wyposażeniu domu czy biura można zobaczyć ekspres do kawy. Sprawdź, co się lepiej sprawdzi: ekspres przelewowy czy ciśnieniowy?
ekspres do kawy
Kawa wykazuje wiele cennych właściwości zdrowotnych. Każdy może powiedzieć, że po wypiciu kawy czuje się zdecydowanie lepiej. Kawa to swoisty energetyk, polepszacz nastroju, a nawet antydepresant. Często mówi się o jej dobrym wpływie na serce – minimalizuje ryzyko związane z wystąpieniem udaru, ataku serca i zawału (oczywiście z ilością kawy nie należy przesadzać, a osoby chore, na przykład na nadciśnienie tętnicze krwi, powinny picie kawy skonsultować z lekarzem). Miłośnicy kawy często zastanawiają się co kupić: ekspres przelewowy czy ciśnieniowy? Jaki ekspres do kawy wybrać? Odpowiedź zależy od tego, jaka moc i smak kawy są preferowane, a także od tego, czy ekspres kawowy ma być przeznaczony na użytek prywatny, czy służbowy.

Ekspres przelewowy czy ciśnieniowy podstawowe różnice

Ekspres przelewowy to urządzenie, którego zakup nie wymaga dużej inwestycji. Generalnie można powiedzieć, że ten rodzaj ekspresu jest idealny dla osób, które gustują w łagodnym smaku kawy. Natomiast ekspres ciśnieniowy to zdecydowanie większy wydatek, ale ofiarujący swoim użytkownikom bezkonkurencyjny smak tego napoju. Pozwala na przygotowywanie rozmaitych rodzajów kaw: od espresso po caffé latte. Z pomocą takiego ekspresu można również rozkoszować się smakiem cappuccino. Doskonale sprawdza się przy większej rodzinie czy grupie osób pracujących w biurze. Poza tym taki ekspres do kawy to zazwyczaj popis designu. Ekspres ciśnieniowy a przelewowy nie jest więc tym samym rodzajem produktu, chociaż oba służą do przygotowywania dobrej kawy.

Zobacz również cichy ekspres do kawy

Przelewowe ekspresy do kawy: przykłady interesujących modeli

W sklepach internetowych można zobaczyć ogromny wybór ekspresów do kawy. Rozpiętość cenowa potrafi być zaskakująca, ale dzięki urozmaiconej ofercie, każdy znajdzie ekspres odpowiedni dla swoich potrzeb. Dla jednych osób wystarczające będą produkty najtańsze, a innych usatysfakcjonują propozycje z linii premium lub luksusowe. Jednym z najtańszych ekspresów przelewowych jest Clatronic KA 3356, który może być korzystnym rozwiązaniem dla singli lub dla osób, które dopiero poznają te urządzenia. Ciekawą propozycją jest Daily Collection od Philips, który prezentuje się elegancko i ma umiarkowaną cenę. Bardziej zaawansowany technologicznie ekspres przelewowy to Amica CD4011.

Ciśnieniowe ekspresy do kawy: gdy kawa musi smakować luksusem

Urządzenia ciśnieniowe zaskakują swoimi możliwościami, większość z nich to super automaty. Atrakcyjną propozycją jest Philips 5400 LatteGo. Pozwala na zaparzanie aż 12 rodzajów kaw, ma funkcję personalizacji. Ozdobą każdego domu lub biura może stać się Jura ENA 8 Touch Full Metropolitan Black. Ekspresy tej marki to gwarancja, że będzie je można użytkować przez wiele lat. Pod względem designerskim produkt wyróżnia zbiornik na wodę, który swą strukturą przypomina kryształ. Inną propozycją jest ekspres De'Longhi Primadonna Soul, który pozwala na parzenie kawy o nawet najbardziej unikalnej recepturze. Innowacyjna technologia Bean Adapt to skuteczny sposób na przygotowanie kawy o wyjątkowym aromacie.
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.