Data modyfikacji:

Gry karciane dla 2 osób. Nasze propozycje

Po zabawy z kartami sięgamy często na wakacjach, w podróży lub w długie zimowe wieczory. Dzięki bogatemu wyborowi gier na rynku, nie muszą ograniczać się one jednak do klasycznej wojny lub pokera. Przedstawiamy polecane gry karciane dla dwóch osób.
gry karciane dla 2 osob

Polecane gry karciane dla 2 osób

Gry planszowe i karciane przeżywają od lat swój renesans. Wielu z nas pragnie bowiem choć na chwilę odpocząć od wszechobecnego internetowego szumu informacyjnego, mediów społecznościowych czy telewizji, i wziąć udział w relaksującej zabawie, w której nie trzeba wpatrywać się w elektroniczny ekran. W sklepach znajdziemy bardzo bogaty wybór gier przeznaczonych dla odbiorców należących do różnych grup wiekowych oraz posiadających odmienne zainteresowania. Poniżej zebraliśmy kilka interesujących propozycji gier karcianych dla dwóch osób, z którymi można bawić się w domu lub poza nim.

Munchkin

Jedna z najpopularniejszych gier karcianych dla dwóch lub więcej osób, w humorystyczny sposób bawiąca się schematami klasycznych gier RPG osadzonych w świecie fantasy. Podczas zabawy wcielamy się w dzielnego śmiałka, który wraz z drużyną sojuszników zwiedza niebezpieczne podziemia w poszukiwaniu skarbów. W trakcie przygody korzystamy z zabawnych kart przedstawiających różne wydarzenia, przedmioty oraz potwory. W podstawowym zestawie znajdziemy 165 kart i kostkę sześcienną. Warto wspomnieć, że Munchkin ma wiele dodatków rozszerzających rozgrywkę o nowe elementy.

Tajniacy: Duet

Jest to specjalne wydanie nagradzanej gry Tajniacy, które przeznaczone jest dla dwóch osób. Gracze wcielają się we współpracujących ze sobą tajnych agentów operujących w wielu miastach świata. Zabawa opiera się na grze słowami i skojarzeniami. W pierwszej kolejności na stole układamy planszę z kart zawierających różne słowa. Następnie losujemy specjalną kartę-klucz, na której umieszczone jest tajne hasło. Musimy przedstawić je drugiemu graczowi tak, by był on w stanie je odgadnąć wyłącznie dzięki przekazanym mu jednowyrazowym wskazówkom. Partner/partnerka postępuje w taki sam sposób w swojej rundzie.

Pędzące żółwie

Familijna gra karciana, w której możemy bawić się wspólnie z dzieckiem w wieku od 5 lat. Zabawa dostępna jest w dwóch wariantach – trudniejszym i uproszczonym, a jej celem jest doprowadzenie własnych kolorowych żółwi do sałaty. Gracze poruszają się zgodnie z wylosowanymi kartami. Podczas wyścigu zmuszani są oni jednak czasami do przesuwania zwierzaków konkurenta, ponieważ nie wiedzą do samego końca, którego koloru żółwie należą do nich.

Eksplodujące kotki

Fajna gra karciana dla dwóch osób. Podczas szybkiej zabawy wykorzystuje się talię składającą się z 56 kart, które co turę kolejno dobierają obaj gracze, aż do momentu wylosowania eksplodującego kota, który oznacza przegraną jednej ze stron. W talii są jednak także karty, dzięki którym można odwrócić uwagę kotka, uniknąć go albo zmusić oponenta do dobrania kilku kart na raz.

Star Realms

Kolekcjonerska strategiczna gra karciana dla dwóch osób, w której bierzemy udział w międzygalaktycznym konflikcie. Podczas zabawy budujemy własne gwiezdne imperium, handlujemy, budujemy kosmiczne okrętu i bazy, a następnie rzucamy wyzwanie przeciwnikowi. Ogólne zasady rozgrywki są dość proste i można wytłumaczyć je w zaledwie kilka minut. Pojedyncza partia kończy się zazwyczaj w około 20 minut. Tytuł da się rozszerzyć o kilka dodatków wprowadzających nowe mechaniki i karty.

Fluxx

Fluxx to unikalna gra karciana, w której poszczególne wylosowane karty determinują aktualne zasady rozgrywki. Na początku zabawy obaj gracze otrzymują losowo trzy karty, a następnie co turę dobierają przynajmniej jedną. Wrzucając kartę do gry, zgodnie z umieszczonym na niej tekstem, ustalamy np. jak dużą maksymalną rękę można mieć, ile kart dobierać w każdej kolejce, a także w jaki sposób wygrać daną partię. Fluxx posiada wiele wydań i specjalnych edycji tematycznych związanych z popularnymi markami, takimi jak np. Rick & Morty

Res Arcana

Interesująca gra karciana dla dwojga w klimatach fantasy. Uczestnicy rozgrywki wcielają się w potężnych magów, których celem jest opanowanie i doskonalenie swoich umiejętności. Podczas zabawy zdobywamy kolejne poziomy wiedzy tajemnej, zbierając artefakty oraz napotykając magiczne bestie i miejsca. Gra wymaga sporo miejsca na stole, bowiem poza talią używamy też specjalnych znaczników, żetonów i dodatkowych kartonowych płytek.

Splendor

Świetny wybór, gdy poszukujemy wciągającej gry karcianej dla dwojga. Na uwagę zasługuje z pewnością tematyka pozycji, gracze przyjmują bowiem rolę renesansowych kupców, którzy handlują drogocennymi kamieniami szlachetnymi. Skromne początki jubilerskiego biznesu na końcu gry zaowocować mogą ogromną fortuną i wizytami na dworach wpływowych możnowładców. Model rozgrywki wymaga logicznego myślenia i planowania, ale zasady nie są specjalnie skomplikowane i szybko je opanujemy. Zwycięzcą partii zostaje gracz z największą liczbą punktów.

Autor: Michał Kułakowski