Data publikacji:

Nauka angielskiego przez zabawę. Jakie gry planszowe do nauki angielskiego wybrać?

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna, dlatego warto uczyć dziecko języka obcego już od najmłodszych lat. Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez nauczycieli i rodziców sposobów na zachęcenie malucha do zdobywania wiedzy jest nauka przez zabawę. Aby pomóc dziecku w nauce można kupić np. gry planszowe do nauki angielskiego, które w łatwy i przyjemny sposób pomogą zapamiętać nowe słownictwo i oswoić się z językiem obcym.

gry planszowe dla dzieci ranking

Dlaczego warto kupić gry planszowe do nauki angielskiego?

Aby dziecko z łatwością uczyło się języków obcych, warto już od najmłodszych lat rozwijać jego inteligencję językową przez kontakt np. z językiem angielskim i możliwość osłuchania się z podstawowymi zwrotami w tym języku. Nauka powinna być naturalna i odbywać się przez zabawę, dziecko nie powinno być skupione tylko na nauce słówek, lecz na rozrywce, a nowe zwroty przyswajać spontanicznie.

Zajęcia takie jak słuchanie piosenek po angielsku, oglądanie bajek czy gra w planszówki pomogą dziecku w łatwy sposób przyzwyczaić się do języka obcego. Aby nauka języków poprzez zabawę była jak najbardziej efektywna, trzeba zaangażować wszystkie zmysły dziecka i uczynić naukę jak najbardziej atrakcyjną.

Dziecku znacznie trudniej niż dorosłemu jest skupić uwagę na dłuższy czas, przyswajanie języków nie może więc być nudne. Zabawa połączona z nauką musi dać dziecku satysfakcję, ważne będzie również zaangażowanie emocjonalne dziecka, które sprzyja zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności. W tym celu warto sięgnąć po gry planszowe dla dzieci. Ranking planszówek w języku angielskim pomoże ci wybrać odpowiednie tytuły.

Gry planszowe po angielsku sposobem na naukę języka

Wykorzystując naturalną chęć dziecka do zabawy, warto postawić na takie aktywności, które będą dla dziecka nie tylko rozrywką, ale też rozwiną jego potencjał i będą angażujące, ciekawe i pożyteczne. Najbardziej efektywne będą takie zabawy, które zaangażują wszystkie zmysły dziecka, nie tylko słuchanie, czytanie, ale też np. ruch.

Świetnie sprawdzą się tutaj takie aktywności jak recytowanie wierszyków i rymowanek, granie w gry planszowe w wersji angielskiej czy oglądanie bajek po angielsku. Najlepsze bajki to takie, które w pełni zaangażują dziecko, które będzie śpiewać piosenki, tańczyć do nich czy powtarzać słówka za bohaterami bajki. Dobrym pomysłem będzie też wspólne śpiewanie z dzieckiem. Piosenki do nauki angielskiego łatwo wpadają w ucho i tym samym dziecko szybko przyswaja nowe słownictwo.

Warto też zorganizować zabawy ruchowe z dzieckiem, takie jak np. kalambury, bieganie, skakanie czy taniec. Do nauki warto wykorzystać zainteresowania dziecka i postawić na jego ulubioną aktywność, a także zachęcać dziecko do proponowania własnych pomysłów na naukę. Aby dziecko szybko się nie nudziło trzeba wymyślać różnorodne zabawy oraz postawić na kreatywność.

Pomóc w tym mogą np. gry planszowe do nauki angielskiego przez dzieci. Na rynku znajdziemy anglojęzyczne wersje popularnych planszówek z odpowiednio dostoswanym poziomem. Zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani znajdą propozycje dla siebie. W dalszej części znajdziesz propozycje gier planszowych dla 4-latka i starszych dzieci.

Gry planszowe do nauki angielskiego. Jakie wybrać?

Świetnym sposobem na naukę angielskiego są też gry planszowe po angielsku, które oprócz waloru edukacyjnego będą też świetną zabawą dla całej rodziny. Grę należy dobrać odpowiednio do wieku i zainteresowań dziecka. Dzięki temu nauka będzie najbardziej efektywna.

Cztery głowy Fiszki 4 Gry Do Nauki Angielskiego

Ponadczasowym i dobrze sprawdzonym sposobem nauki będą fiszki do nauki angielskiego. Cztery głowy Fiszki 4 Gry Do Nauki Angielskiego to świetna propozycja np. na wakacje. Dziecko będzie miało okazję przyswoić wiele słówek, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Kapitan Nauka Domino Angielski Pierwsze Słowa

W przypadku najmłodszych dzieci dobrze sprawdzi się Domino, gra planszowa po angielsku, dzięki której dziecko może nauczyć się pierwszych słów. Zabawa w łączenie słówek z odpowiadającymi im obrazkami wspomaga zapamiętywanie słownictwa związanego z najbliższym otoczeniem dziecka.

Cartamundi Nauka Angielskiego Learn English

Popularna wśród rodziców jest również gra Cartamundi. To edukacyjna gra karciana, w której dziecko ma okazję poznać angielskie słówka podczas zabawy z  przesympatycznym fioletowym stworem.

Edgard Bójka Na Słówka Gra Do Nauki Angielskiego

Jeśli mamy dzieci w różnym wieku, warto postawić na grę Bójka na słówka, która zawiera aż 3 wersje gry, dla początkujących i bardziej zaawansowanych oraz dwa zestawy słownictwa, dzięki którym dziecko może opanować blisko 200 wyrazów.

Lean Toys Gra Do Nauki Angielskiego Dopasuj Literki 30 Kart

Naukę angielskiego warto też połączyć z poszerzaniem wiedzy dziecka również z innych dziedzin. Naukę alfabetu wspomoże dopasowywanie literek w grze Lean Toys.

Carotina Zaliczone na 6

Ta gra po angielsku dla dzieci ma formę quizu, dzięki czemu dziecko przez zabawę pozna wiele interesujących faktów.

Picture Bingo

Z kolei gra Picture Bingo nauczy dziecko szybkiego kojarzenia, dzięki konieczności dopasowania nazw przedmiotów do ich odpowiedników na zdjęciach.

Zzuple

Warto też postawić na grę Zzuple, dostępną w wielu różnych wersjach np. pojazdy czy zawody. Gra pozwala połączyć zabawę tradycyjnymi puzzlami z nauką słówek z języka angielskiego z różnych dziedzin.

Autorka: Agata Mrowiec