Data modyfikacji:

Ranking hulajnóg dla 4-latka

Nie ulega wątpliwości, że dzieci kochają hulajnogi. Nic dziwnego, to sprzęt, który gwarantuje świetną zabawę, a jednocześnie pozwala zaspokoić potrzebę ruchu, która jest u dzieci niezwykle silna. W przypadku hulajnogi niektórzy rodzice mają wątpliwości dotyczące symetrycznego rozwoju dziecka. Dla młodszych dzieci rzeczywiście bardziej poleca się rowerki biegowe, jednak w późniejszym okresie hulajnogi mogą być ciekawym urozmaiceniem, zachęcającym do ruchu. Jaka hulajnoga dla 4-latka będzie najlepsza?

hulajnoga

Czy warto kupić hulajnogę dla 4-latka?

Specjaliści nie mają wątpliwości co do tego, że ruch jest niezbędnym elementem codzienności, od którego zależy dobre funkcjonowanie całego organizmu. Pytanie tylko, jakiego typu ruch jest najzdrowszy i jak dużo czasu dziecko powinno spędzać, podejmując różnego rodzaju aktywność fizyczną?

Nie bez powodu polska piramida zdrowego odżywiania została niedawno zaktualizowana i otrzymała nową nazwę: Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży, a u jej podstaw leży obecnie ruch. Od odpowiedniej dawki aktywności zależy w dużej mierze odporność na infekcje, odpowiednia sylwetka, siła mięśni i zdrowie kości.

Nie każdy wie również o tym, że rozwój motoryki dużej przekłada się także na motorykę małą, od ćwiczeń fizycznych zależą zatem umiejętności niezbędne w szkole. Sport jest także doskonałym sposobem na rozładowanie napięcia związanego z codziennym życiem.

Zobacz też, jaka hulajnoga dla 6-latka będzie dobrym wyborem

Dziecko czteroletnie powinno codziennie biegać, skakać, chodzić, wspinać się oraz huśtać, a aktywność fizyczna powinna być ważnym elementem każdego dnia i trwać minimum godzinę. Oczywiście im więcej, tym lepiej. Warto więc kupić hulajnogę czy rower dla 4-latka, zachęcać dziecko do pływania i gry w piłkę. To czynności, które doskonale wspierają rozwój, a dodatkowo sprawiają dzieciom wiele radości.

Dobrze dobrana hulajnoga dla 4-latka może stać się świetnym sposobem na odciągnięcie dziecka od biernego wypoczynku, takiego jak oglądanie telewizji lub gry komputerowe.

Najzdrowsza jest jazda naprzemienna, która pomaga w symetrycznym rozwoju ciała. Martwi to niektórych rodziców, których dzieci używają do odpychania wyłącznie jednej nogi, jednak jazda na hulajnodze ma swoją specyfikę, dziecko zazwyczaj nie jeździ na bardzo długie dystanse i robi częste przerwy, co jest korzystne ze zdrowotnego punktu widzenia.

Hulajnoga dla czterolatka może nie być dobrym pomysłem jedynie, jeśli dziecko borykało się z asymetrią lub nadal ma z tym problem. W takim przypadku lepiej zapytać o zdanie fizjoterapeutę. W przypadku zdrowych dzieci zdecydowanie warto kupić hulajnogę. Zawsze jednak trzeba pamiętać o kasku, który może uratować zdrowie, a w skrajnych przypadkach nawet życie.

Sprawdź również, jaki rower dla 4-latka

Jaka hulajnoga dla 4-latka?

Wybór odpowiedniej hulajnogi dla czterolatka nie zawsze jest prosty. Jest kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Chociaż dla dziecka liczy się wyłącznie dobra zabawa i wygoda użytkowania, rodzic musi wziąć pod uwagę również kwestie bezpieczeństwa, a także swój własny komfort.

Przed zakupem warto zastanowić się, jakiego typu hulajnogę chcemy wybrać, czy ma ona służyć do spokojnej rekreacyjnej jazdy, czy może do bardziej sportowej. Ważne jest również, czy kupujemy sprzęt dla dziecka, które już doskonale opanowało jazdę, czy też będą to dopiero pierwsze próby.

Atesty i certyfikaty

W przypadku dużych, znanych firm raczej nie musimy się tym martwić, jednak zawsze warto zwracać na to uwagę, szczególnie jeśli zależy nam na tym, żeby wydać jak najmniej. Hulajnoga dla 4-latka niekoniecznie musi być sprzętem z najwyższej półki, jednak dla rodzica powinno liczyć się przede wszystkim bezpieczeństwo.

Waga hulajnogi dla czterolatka

Na lżejszym sprzęcie łatwiej nauczyć się jeździć, a manewrowanie nim to prawdziwa przyjemność. Dla dziecka ma znaczenie to, że może sobie łatwo poradzić z hulajnogą, a dla rodzica w wielu sytuacjach ważny okaże się fakt, że łatwo będzie ją nieść w czasie spaceru, dlatego zdecydowanie najwygodniejsze będą lekkie modele.

Liczba kół

Hulajnoga dla 4-latka może być dwukołowa lub trzykołowa, zależy to przede wszystkim od umiejętności i wzrostu dziecka, dlatego to sprawa bardzo indywidualna. Do nauki jazdy najlepiej sprawdzają się modele trzykołowe i takie najczęściej są wybierane przez rodziców dzieci w tym wieku.

Możliwość regulacji

Ze względu na to, jak szybko dzieci rosną, w czasie wybierania hulajnogi dla 4-latka koniecznie trzeba sięgać po modele umożliwiające wygodne dopasowywanie wysokości drążka do wzrostu malucha. Dzięki temu będzie mu wygodniej i będzie bezpieczny.

Możliwość składania

To dodatkowa opcja, ale bardzo wygodna, a w małych mieszkaniach może okazać się niezbędna. Przydatna również na dłuższych spacerach.

Dodatkowe akcesoria

W przypadku hulajnogi nie ma wielu możliwości, jednak niektóre modele dają możliwość wygodnego zawieszenia na nich plecaka, co może być bardzo atrakcyjne dla dziecka. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie plecaki przeznaczone do tego celu.

Hulajnoga dla 4-latka. Ranking

Mini Micro Classic Candy

Idealna hulajnoga dla dziewczynki 4 lata, która dopiero uczy się jeździć. Model ten dostępny jest w wielu różnych kolorach, wśród których każde dziecko znajdzie ten jeden wymarzony. Klasyczna hulajnoga dla 4-latka, która sprawdzi się zarówno dla drobniejszych, jak i wyższych maluchów. Bardzo bezpieczna, trwała i świetnie wykonana, przekonała już do siebie wielu rodziców na całym świecie, dlatego jest jedną z najczęściej polecanych hulajnóg.

Scoot & Ride Highwaykick 3 Led

Niezwykle efektowny model dostępny w kilku pięknych, pastelowych kolorach, każdy z nich wyposażony jest w atrakcyjne dla dzieci świecące koła. Słynie z wytrzymałości i wygody prowadzenia. Dzięki praktycznej regulacji może służyć maluchom aż do osiągnięcia 120 cm wzrostu, co często oznacza nawet 7. rok życia.

Dzięki kołom amortyzującym wstrząsy hulajnoga dla czterolatka wyjątkowo przyjemnie się prowadzi, jednocześnie jest bardzo stabilna i bezpieczna. Nic więc dziwnego, że jest kochana przez dzieci i rodziców na całym świecie.

Milly Mally Hulajnoga balansowa

Hulajnoga dla 4-latka powinna być lekka i stabilna, i taka właśnie jest Milly Mally. Kieruje się nią, balansując ciałem, co jest najwygodniejsze do nauki jazdy i jednocześnie kształtuje u dziecka poczucie równowagi. Solidna konstrukcja gwarantuje poczucie bezpieczeństwa rodzicowi i pozwala dzieciom na spokojną naukę.

Globber Hulajnoga 3-kołowa Primo

Model, który sprawdzi się idealnie jako pierwsza hulajnoga dla 4-latka nigdy wcześniej niemającego do czynienia z taką aktywnością. Powinni się nim również zainteresować rodzice, których pociechy nie są zbyt wysokie, Globber Primo nadaje się dla dzieci od 3. roku życia.

Bezpieczeństwo, wygoda i niezbyt wygórowana cena to najważniejsze zalety tej hulajnogi. Dzięki podwójnym kołom z przodu model ten jest stabilny i pozwala dziecku poczuć się pewnie, dodatkowo posiada blokadę mimowolnego skrętu, co znacznie ułatwia opanowanie jazdy.

Globber Master Lights

Bardzo efektowna hulajnoga ze świecącymi kolorowymi światłami z pewnością zachęci wszystkie dzieci do jazdy. To idealna hulajnoga dla 4-latka, który poszukuje silnych wrażeń. Globber Master jest sprzętem bardzo wytrzymałym i skonstruowanym z dbałością o każdy szczegół, a 5-stopniowa możliwość regulacji sprawia, że wystarcza na bardzo długo. Hulajnoga wyposażona jest w wygodny podest z pianką Eva, blokadę skrętu i wygodne uchwyty poprawiające komfort jazdy. Dodatkowym atutem jest możliwość prostego składania.

Autor: Nina Nadybska