Data modyfikacji:

Hulajnoga elektryczna dla dzieci

Hulajnoga elektryczna dla dzieci to doskonały środek transportu, a także masa frajdy podczas jazdy. Wybrany model powinien być dopasowany do potrzeb i możliwości młodego użytkownika. Sprawdź, jaką hulajnogę elektryczną dla dziecka wybrać.

hulajnoga elektryczna dla dzieci

Jak wybrać hulajnogę elektryczną dla dzieci?

Moda na hulajnogi elektryczne trwa w najlepsze. Wiele osób wybrało te niewielkie urządzenia jako swój środek transportu. Jednak hulajnogi cieszą się popularnością nie tylko wśród dorosłych (sprawdź również: najlepsze hulajnogi elektryczne: ranking). Dla młodych użytkowników takie urządzenie będzie również znakomitym wyborem.

W pierwszej kolejności dopasuj rodzaj hulajnogi elektrycznej do wieku dziecka. Dla maluchów do około 7. roku życia w zupełności wystarczająca będzie klasyczna hulajnoga pozbawiona silnika elektrycznego. Jego brak uniemożliwi rozpędzenie się do dużej prędkości, co dodatkowo ograniczy ryzyko wypadku.

Jeśli wiesz, że twoje dziecko jest już gotowe do poruszania się modelem elektrycznym, to w pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc silnika. Ten parametr ma wpływ na prędkość maksymalną, jaką może osiągnąć dana hulajnoga.

Dla dzieci do 10-12. roku życia najlepsza będzie hulajnoga elektryczna z silnikiem o mocy około 120-200 W. Model tego typu będzie w stanie rozwinąć prędkość około 12-18 km/h. W ten sposób nawet przy mocniejszym dodaniu gazu dziecku będzie łatwiej zapanować nad urządzeniem.

Pierwsze hulajnogi dla dzieci powinny być nieco słabsze. Dzięki temu młody użytkownik będzie mógł nauczyć się jazdy i panowania podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Najlepsze hulajnogi elektryczne dysponują silnikami o mocy 250-300 W, co pozwala na rozwijanie prędkości do 25 km/h. Zakup powinien być więc przemyślany i dopasowany do umiejętności dziecka.

Drugim istotnym parametrem, który ma wpływ na komfort jazdy, jest wysokość kierownicy. Jest to istotne, ponieważ zbyt duża hulajnoga elektryczna sprawi, że dziecko nie będzie mogło nią sterować w sposób pewny.

Poniżej przedstawiamy, jakie powinna być orientacyjna wysokość hulajnogi dobrana na podstawie wzrostu i wieku dziecka.

 • Dzieci 3-5 lat
 • wzrost : 95-112 cm
 • zalecana wysokość: 60-70 cm

 • Dzieci 5-7 lat
 • wzrost: 112-126 cm
 • zalecana wysokość 60-75 cm

 • Dzieci 7-9 lat
 • wzrost: 126-138 cm
 • zalecana wysokość: 65-80 cm

 • Dzieci 9-11 lat
 • wzrost: 138-149 cm
 • zalecana wysokość: 70-85 cm

 • Dzieci 11-13 lat
 • wzrost: 149-160 cm
 • zalecana wysokość: 80 cm-95 cm

 • Dzieci 13-15 lat
 • wzrost: 160-172 cm
 • zalecana wysokość: 85-100 cm

 • Dzieci powyżej 15 lat
 • wzrost: 172 cm i więcej
 • zalecana wysokość: 80 cm i więcej

Oczywiście podane wymiary są jedynie orientacyjne i każdy powinien dobrać hulajnogę do swoich potrzeb. Ważne, aby młody użytkownik mógł zająć wygodną wyprostowaną pozycję. Odpowiednie rozłożenie ciężaru przełoży się na bardzo wygodną jazdę.

Pamiętaj! Aby zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka, kup kask na hulajnogę. Podczas upadku ochroni głowę przez ewentualnym urazem.

Ile kosztuje dobra hulajnoga elektryczna dla dzieci?

Cena hulajnogi elektrycznej dla dzieci jest uzależniona nie tylko od mocy silnika, ale również kilku innych czynników. Parametr, który ma duży wpływ na cenę, to pojemność akumulatora.

Zasięg takiego urządzenia jest bardzo ważny. Najlepsze hulajnogi elektryczne są w stanie na jednym cyklu ładowania przejechać nawet 50 km. Zwykle ceny wahają się od 1500 do około 2500 tys. złotych. Za nieco słabsze hulajnogi trzeba zapłacić około 1000 zł. Podstawowe modele dla początkujących są dostępne na Ceneo.pl już za mniej więcej 300-400 złotych.

Hulajnogi z gumowymi kołami oraz wykonane z lekkich i wytrzymałych materiałów zazwyczaj są nieco droższe. Jeśli jednak planujesz, aby twoje dziecko dłużej jeździło na jednej hulajnodze, to warto rozważyć dołożenie do lepiej wyposażonego modelu.

Polecane hulajnogi elektryczne dla dzieci

Xiaomi Mijia M365

To zdecydowanie jedna z najlepszych hulajnóg elektrycznych. Solidnie wykonana konstrukcja zapewnia odpowiednią wytrzymałość. Dodatkowo hulajnogę można łatwo złożyć za pomocą jednego przycisku.

Zastosowany specjalny, wentylowany układ hamulcowy skraca drogę hamowania do 4 metrów. W ten sposób twoje dziecko będzie w stanie zatrzymać się nawet z bardzo dużej prędkości. Urządzenie na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać 30 km, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Motus Scooty 8.5

Dobra hulajnoga elektryczna dysponuje silnikiem o mocy 250 W. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie dwóch trybów jazdy. Ekonomiczny pozwala na rozpędzenie się do 15 km/h. Przy trybie dynamicznym użytkownik może osiągnąć prędkość do 25 km/h. To świetne rozwiązanie!

Bateria o pojemności 7800 mAh wytrzymuje około 18-25 km. Hulajnoga elektryczna kosztuje około 1000 złotych i dla młodych użytkowników będzie znakomitym wyborem.

Kawasaki KX-FS 5.5

Doskonała hulajnoga elektryczna dla dzieci w wieku od około 8 lat. Zastosowane 5,5-calowe koła dobrze pochłaniają wszystkie nierówności, dlatego jazda jest o wiele przyjemniejsza. Maksymalna prędkość wynosi 12 km/h, co gwarantuje bezpieczeństwo. W razie potrzeby można ograniczyć prędkość od 6 km/h.

Zasięg na jednym ładowaniu to około 8-10 km. Zgrabna hulajnoga ma także regulację wysokości kierownicy. Tym modelem warto się zainteresować głównie ze względu na bezpieczeństwo i bardzo atrakcyjną cenę. Twoje dziecko na pewno nie będzie rozczarowane!