Data publikacji:

Jaka hulajnoga wyczynowa do 400 zł?

Jest kwestią zrozumiałą, że osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą wyczynową, nie chcą wydawać pieniędzy na drogie hulajnogi z górnej półki. W końcu nawet najlepszy model nie zastąpi wytrwałości i systematycznych ćwiczeń. Warto mieć jednak świadomość, że źle dobrany sprzęt będzie skutecznie je utrudniał, przez co możesz nie tylko szybko zniechęcić się do treningów, ale i nabawić poważnej kontuzji. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie i polecamy sprawdzone hulajnogi wyczynowe do 400 zł.
hulajnogi wyczynowe do 400zl

Na co zwracać uwagę, wybierając hulajnogę wyczynową?

Zwykłe hulajnogi miejskie służą wyłącznie do przemieszczania się, w żadnym wypadku nie należy wykorzystywać ich do ćwiczenia trików. Jeżeli marzą ci się efektowne hopy i flipy, odpowiednim wyborem będzie model wyczynowy. Warto mieć świadomość, że oferta hulajnóg wyczynowych jest bardzo szeroka – różnią się one między sobą wymiarami, wagą, typem łożysk czy szerokością platformy. To przekłada się również na cenę produktu. Porządne hulajnogi wyczynowe możesz kupić już za 300-400 zł – to najlepsza opcja zwłaszcza na początek. Na tym etapie nie ma sensu ryzykować kupna bardzo drogich modeli, które i tak kurzyłyby się w garażu, jeżeli nie przekonalibyśmy się do jazdy. Z drugiej strony podczas nauki na tym etapie i tak nie bylibyśmy w stanie docenić wszystkich funkcjonalności i niuansów hulajnóg z górnej półki, przeznaczonych dla zawodowców.

Hulajnoga wyczynowa 400 zł – przede wszystkim solidność

Wybierając hulajnogę wyczynową, także w niższym przedziale cenowym, zawsze powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na solidność. Podczas nauki trików nie da się uniknąć upadków – dlatego też jest tak istotne, by hulajnoga zapewniała ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Z tego powodu warto sprawdzić, z jakich materiałów zostały wykonane poszczególne elementy, jak wyglądają spawy, czy producent posiada odpowiednie atesty. Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie – im jest ono wyższe, tym z odporniejszym modelem masz do czynienia.

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na pytanie, która hulajnoga wyczynowa na początek jest najlepsza – wszystko zależy od indywidualnych upodobań i stylu jazdy. Zwykle jednak zaleca się, by początkujący wybierali modele z jednoczęściową kierownicą. Opcje regulacji, które przydają się doświadczonym osobom, na etapie nauki może powodować dodatkowe trudności – ryzyko nagłego złożenia już w trakcie wykonywania ćwiczenia. Istotna jest również waga hulajnogi. Lekkie modele ułatwiają łatwe wykonywanie trików. Istnieje jednak ryzyko, że tania hulajnoga o niskiej wadze może nie być wykonana z mocnych materiałów, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo. Optymalny przedział to zwykle ok. 3-4 kg. Na stabilizację korzystnie wpływa krótki i szeroki deck.

Podczas zakupu hulajnogi warto również obejrzeć kółka. Standardowo w przypadku modeli do jazdy wyczynowej stosowane są te w rozmiarze 110 mm. Dobrze sprawdzają się one również w przypadku osób początkujących. Możesz wypróbować również nieco mniejsze kółka (100 mm), które są bardzo zwrotne, jednak nie pozwalają na rozwinięcie dużych prędkości. Z całą pewnością przydatna będzie antypoślizgowa powierzchnia. Nie trzeba natomiast od razu kupować pegów, czyli dodatkowych elementów, które pozwalają na ślizganie się po przeszkodach. Możesz to zrobić później, gdy opanujesz już podstawy i będziesz wiedzieć, co cię interesuje.

Hulajnogi wyczynowe do 400 zł – polecane modele

Poniżej przedstawiamy niedrogie, wypróbowane modele hulajnóg renomowanych firm dla dorosłych i dzieci, które powinny być dobrym wyborem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jazdą wyczynową. Poznaj nasze typy.

Vivo Hulajnoga Stunt XRS-110

Vivo Hulajnoga Stunt XRS-110 to jeden z najczęściej polecanych modeli dla początkujących. Charakteryzuje się niską wagą (3,8 kg), która ułatwia opanowanie podstawowych i trudniejszych trików. Wykonana została z połączenia aluminium i stali, co sprawia, że jest bardzo mocna. Atutem tego modelu jest bez wątpienia zastosowany system kompresji HIC. Hulajnoga ta wyposażona została również w łożyska ABEC-9 i kółka o średnicy 110 mm. Dobrze sprawdzi się podczas szaleństw w skateparku.

Hulajnoga Mmx Raptor Gold

Jeżeli poszukujesz hulajnogi, na której będziesz mógł jeździć razem z dzieckiem, dobrym rozwiązaniem może być hulajnoga Mmx Raptor Gold. Dobrze sprawdzi się zarówno w przypadku dorosłych użytkowników, jak i nastolatków oraz dzieci powyżej ósmego roku życia. Została wykonana z aluminium i stali. Cechuje się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i jest dosyć lekka (3,8 kg). Posiada platformę pokrytą powłoką antypoślizgową i rączki z gumą termoplastyczną TPR, które zapewniają pewny chwyt i zwiększają tym samym bezpieczeństwo jazdy.

Hulajnoga Street Surfing Ripper

Street Surfing Ripper to hulajnoga, która już od pierwszej chwili przyciąga wzrok ze względu na swoje intensywne kolory. Nie tylko jednak cieszy oczy, ale i cechuje się bardzo dobrymi parametrami. Jej waga to zaledwie 3,2 kg. To model wykonany z wysokiej jakości aluminium 6061 i stali chromowanej. Wyposażona została w szeroką kierownicę, która umożliwia wygodną pozycję dłoni. Posiada kółka o średnicy 110 mm.

Spokey Hulajnoga wyczynowa Mirror

To piękna hulajnoga, która wyróżnia się kolorową ramą, metalicznie połyskującymi kołami i lustrzanym podestem. Posiada również bardzo dobre parametry. Jest lekka – waży 3,68 kg. Wykonana została z aluminium rainbowfish i wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wyposażona została w łożyska ABEC-9 chrome. Może wytrzymać obciążenie do 100 kg.

Bez względu na to, jaki model hulajnogi wybierzesz, ćwicząc sztuczki, nigdy nie zapominaj o bezpieczeństwie! Do jazdy wyczynowej niezbędny będzie kask i ochraniacze.

Autor: Anna Michalska